Dnes Neděle - zatazeno 9°C
Zítra Pondělí - zatazeno 8°C
Neděle 25. 2. 2024
Svátek má Liliana
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Cizinecká policie prováděla kontroly v okolí letiště
Jedna z kontrol u letiště. Foto: Policie ČR

Cizinecká policie prováděla kontroly v okolí letiště

Policisté pražské cizinecké policie v součinnosti s Inspektorátem cizinecké policie na ruzyňském letišti provedli ve čtvrtek několikahodinové opatření na Praze 6 pod názvem „Pumpa III“. Zúčastnily se desítky policistů, zkontrolováno bylo přes sto lidí. Informoval o tom policejní mluvčí Jan Rybanský.  

Policejní akce v režimu cizinecké policie proběhla 30. března od dvacáté hodiny a zúčastnilo se jí na padesát policistů, kteří se zaměřili na problematiku odhalování nelegální migrace, kontrolu dodržování pobytového režimu cizinců na území České republiky, odhalování padělaných a pozměňovaných cestovních dokladů a pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách. 

Policisté v průběhu dvou hodin v lokalitě Prahy 6 v ulici Aviatická a na parkovišti terminálu 2 zkontrolovali na sto deset osob z toho devadesát cizinců a skoro šedesát motorových vozidel. 

„Zajistili jednu osobu, která se na našem území zdržovala neoprávněně, jednu pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a také nalezli muže, který byl v evidenci osob v pátrání,“ sdělil Rybanský. 

Dále policisté udělili několik blokových pokut, kdy jedna z nich byla ve výši deset tisíc korun pro porušení zákona o silniční dopravě.


Autor: puc

V Podolí hořela garáž

Dnes v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

Včera v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Hasiči zabránili rozšíření plamenů na fotovoltaiku

22. února 2024 ve 14:05

Ve čtvrtek 22. února od 10:44 hodin zasahovali hasiči ze satalické a strašnické stanice v ulici K viaduktu v Praze-Kyjích u požáru na balkóně rodinného domu.

Před magistrátem demonstrovali mladí lidé proti zdražení MHD

22. února 2024 v 10:29

Před pražským magistrátem na Mariánském náměstí ve středu demonstrovalo několik desítek převážně mladých lidí proti možnému zdražení ročního kuponu na městskou hromadnou dopravu, informovala ČTK.

Další články
Nahoru