Dnes Pondělí - jasno 23°C
Zítra Úterý - skorojasno 21°C
Pondělí 29. 5. 2023
Svátek má Maxmilián a Maxim
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Cizinecká policie prováděla kontroly v okolí letiště
Jedna z kontrol u letiště. Foto: Policie ČR

Cizinecká policie prováděla kontroly v okolí letiště

Policisté pražské cizinecké policie v součinnosti s Inspektorátem cizinecké policie na ruzyňském letišti provedli ve čtvrtek několikahodinové opatření na Praze 6 pod názvem „Pumpa III“. Zúčastnily se desítky policistů, zkontrolováno bylo přes sto lidí. Informoval o tom policejní mluvčí Jan Rybanský.  

Policejní akce v režimu cizinecké policie proběhla 30. března od dvacáté hodiny a zúčastnilo se jí na padesát policistů, kteří se zaměřili na problematiku odhalování nelegální migrace, kontrolu dodržování pobytového režimu cizinců na území České republiky, odhalování padělaných a pozměňovaných cestovních dokladů a pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách. 

Policisté v průběhu dvou hodin v lokalitě Prahy 6 v ulici Aviatická a na parkovišti terminálu 2 zkontrolovali na sto deset osob z toho devadesát cizinců a skoro šedesát motorových vozidel. 

„Zajistili jednu osobu, která se na našem území zdržovala neoprávněně, jednu pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a také nalezli muže, který byl v evidenci osob v pátrání,“ sdělil Rybanský. 

Dále policisté udělili několik blokových pokut, kdy jedna z nich byla ve výši deset tisíc korun pro porušení zákona o silniční dopravě.


Autor: puc

V Praze 11 zasedne kontrolní výbor, radnice zveřejnila program

25. května 2023 v 10:44 | Aktualizováno 24. května 2023, 10:44

Jednání kontrolního výboru jedenácté městské části je veřejné, koná se ve středu dne 31. května od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova v budově Úřadu MČ Praha 11.

Na protidrogové programy ve školách dá Praha 18 letos 75 tisíc korun

25. května 2023 v 08:37

V rámci primární protidrogové prevence osmnáctá městská část podporuje jednotlivé školy příspěvky na protidrogové programy podle individuálního výběru základními nebo mateřskými školami. Pro letošní rok je v rozpočtu počítáno s částkou 75 tisíc korun. Informovala o tom místostarostka Prahy...

Další články
Nahoru