Dnes Pátek - zatazeno 19°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 20°C
Pátek 12. 7. 2024
Svátek má Bořek
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Cizinec vážně zranil v metru muže a ženu, policisté hledají svědky konfliktu
Agresivní muž kope na nástupišti stanice metra Černý Most do ležícího cestujícího. Foto: Policie ČR

Cizinec vážně zranil v metru muže a ženu, policisté hledají svědky konfliktu

Pražská policie hledá svědky napadení v metru, které se stalo v neděli odpoledne na lince B. Dva lidé při něm utrpěli vážná zranění. Útočníkem byl podle policie třicetiletý muž, který byl na místě zadržen a je nyní ve vazbě.

Kriminalisté prvního oddělení třetího policejního obvodu vyšetřují případ fyzického napadení mezi dvěma muži a ženou, které se stalo v neděli 4. července osmnáct minut po sedmnácté hodině.

Policisté šetřením zjistili, že k brutálnímu útoku mělo dojít již během jízdy ze stanice metra Anděl a vyvrcholilo na nástupišti metra Černý Most.

„Poškozená žena a muž utrpěli velmi vážná zranění, která si vyžádala hospitalizaci v nemocnici. Podezřelého na místě zadržel pohotový kolemjdoucí, který jej na místě držel do příjezdu policistů. Ostatní svědci pak poskytovali první pomoc zraněným,“ sdělila mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Třicetiletý cizinec je podle ní obviněný ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví a výtržnictví, v případě odsouzení mu hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

Kriminalisté v rámci šetření případu žádají svědky, kteří byli v prvním vagonu soupravy přítomni začátku incidentu během jízdy, aby se obrátili na tísňovou linku 158 a pomohli tak s objasněním okolností tohoto případu.

Ve stanici metra Černý Most vystoupilo z přední soupravy, ve kterém jel i útočník a oba napadení, pět lidí. Tři ženy a dva muži. 


Autor: red

Praha 9: Vyplnění dotazníku do 15. července

Dnes v 16:08

Až do pondělí 15. července zve Praha 9 k elektronickému vyplnění dotazníku, jehož cílem je poskytnout prostor k vyjádření představ obyvatel městské části o rozvoji vstupního prostranství do parku Zahrádky po obou stranách ulice Ivana Hlinky.

Praha 4 hledá členy do volebních komisí při volbách do Senátu

Dnes v 10:33

Radnice se rozhodla výrazně navýšit odměnu pro členy OVK. Za první kolo bude přidáno 500, v případě druhého kola pak dalších 1500 korun.

Skončilo pátrání po dívce, která utekla z bohnické nemocnice

Dnes v 10:28

Pražští policisté ve čtvrtek odpoledne odvolali pátrání po třináctileté dívce, která dopoledne utekla z Psychiatrické nemocnice v Bohnicích. Podařilo se ji nalézt, je v pořádku. Informovala o tom policejní mluvčí Kristýna Soukupová. V nemocnici byla dívka hospitalizována z důvodu jejího...

V Rokytce se našlo mužské tělo

Dnes v 10:09

V říčce Rokytce na území Vysočanech se poblíž Mlékárenské ulice ve čtvrtek večer našlo tělo zhruba šedesátiletého muže. Tělo bylo již v pokročilém stadiu rozkladu, policisté se snaží zjistit okolnosti úmrtí.

Další články
Nahoru