Dnes Čtvrtek - polojasno 26°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 26°C
Čtvrtek 19. 5. 2022
Svátek má Ivo
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Cizinec vážně zranil v metru muže a ženu, policisté hledají svědky konfliktu
Agresivní muž kope na nástupišti stanice metra Černý Most do ležícího cestujícího. Foto: Policie ČR

Cizinec vážně zranil v metru muže a ženu, policisté hledají svědky konfliktu

Pražská policie hledá svědky napadení v metru, které se stalo v neděli odpoledne na lince B. Dva lidé při něm utrpěli vážná zranění. Útočníkem byl podle policie třicetiletý muž, který byl na místě zadržen a je nyní ve vazbě.

Kriminalisté prvního oddělení třetího policejního obvodu vyšetřují případ fyzického napadení mezi dvěma muži a ženou, které se stalo v neděli 4. července osmnáct minut po sedmnácté hodině.

Policisté šetřením zjistili, že k brutálnímu útoku mělo dojít již během jízdy ze stanice metra Anděl a vyvrcholilo na nástupišti metra Černý Most.

„Poškozená žena a muž utrpěli velmi vážná zranění, která si vyžádala hospitalizaci v nemocnici. Podezřelého na místě zadržel pohotový kolemjdoucí, který jej na místě držel do příjezdu policistů. Ostatní svědci pak poskytovali první pomoc zraněným,“ sdělila mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Třicetiletý cizinec je podle ní obviněný ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví a výtržnictví, v případě odsouzení mu hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

Kriminalisté v rámci šetření případu žádají svědky, kteří byli v prvním vagonu soupravy přítomni začátku incidentu během jízdy, aby se obrátili na tísňovou linku 158 a pomohli tak s objasněním okolností tohoto případu.

Ve stanici metra Černý Most vystoupilo z přední soupravy, ve kterém jel i útočník a oba napadení, pět lidí. Tři ženy a dva muži. 


Autor: red

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

Včera ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Ženský křik z potemnělé ulice zalarmoval sousedku, ta zavolala na tísňovou linku

Včera ve 12:34

Když strážníci dorazili do Výhledové ulice, spatřili v křoví na zemi dva muže. Jeden držel druhého v tzv. kravatě. Jakmile uviděl hlídku, sevření uvolnil a řekl, že byl dotyčným bezdůvodně napaden.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

Včera v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Muž spadnul ze stromu a kolem poházená elektronika nebyla jeho

Včera v 06:37

Hlídka strážníků našla zraněného, který si stěžoval na bolest v kotníku, sedět pod stromem hned vedle restaurace v Rumburské ulici. Tvrdil, že spadnul ze stromu a s věcmi na trávníku nemá nic společného. 

Po návratu čekalo na manžele doma překvapení

Včera v 05:38

Po otevření vstupních dveří od bytu se manželský pár nestačil divit. Neznámá žena se právě přehrabovala v jejich věcech.

Další články
Nahoru