Dnes Sobota - zatazeno 2°C
Zítra Neděle - zatazeno 6°C
Sobota 3. 12. 2022
Svátek má Svatoslav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Cizinec vážně zranil v metru muže a ženu, policisté hledají svědky konfliktu
Agresivní muž kope na nástupišti stanice metra Černý Most do ležícího cestujícího. Foto: Policie ČR

Cizinec vážně zranil v metru muže a ženu, policisté hledají svědky konfliktu

Pražská policie hledá svědky napadení v metru, které se stalo v neděli odpoledne na lince B. Dva lidé při něm utrpěli vážná zranění. Útočníkem byl podle policie třicetiletý muž, který byl na místě zadržen a je nyní ve vazbě.

Kriminalisté prvního oddělení třetího policejního obvodu vyšetřují případ fyzického napadení mezi dvěma muži a ženou, které se stalo v neděli 4. července osmnáct minut po sedmnácté hodině.

Policisté šetřením zjistili, že k brutálnímu útoku mělo dojít již během jízdy ze stanice metra Anděl a vyvrcholilo na nástupišti metra Černý Most.

„Poškozená žena a muž utrpěli velmi vážná zranění, která si vyžádala hospitalizaci v nemocnici. Podezřelého na místě zadržel pohotový kolemjdoucí, který jej na místě držel do příjezdu policistů. Ostatní svědci pak poskytovali první pomoc zraněným,“ sdělila mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Třicetiletý cizinec je podle ní obviněný ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví a výtržnictví, v případě odsouzení mu hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

Kriminalisté v rámci šetření případu žádají svědky, kteří byli v prvním vagonu soupravy přítomni začátku incidentu během jízdy, aby se obrátili na tísňovou linku 158 a pomohli tak s objasněním okolností tohoto případu.

Ve stanici metra Černý Most vystoupilo z přední soupravy, ve kterém jel i útočník a oba napadení, pět lidí. Tři ženy a dva muži. 


Autor: red

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

Včera v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

1. prosince 2022 v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Utíkal jako o život

30. listopadu 2022 ve 12:36

Do pronásledování utíkajícího muže se v pátek 25. listopadu zapojily dvě hlídky strážníků. Na základě oznámení jeli strážníci prověřit údajného uživatele drog do Mochovské ulice.

Další články
Nahoru