dnes
Středa - zatazeno
14°C
zítra
Čtvrtek - oblacno
17°C
pozítří
Pátek - oblacno
17°C
Cizinec přepadl v centru Prahy banku, zadržen byl pár desítek metrů od ní
Přepadení banky. Foto: Policie ČR

Cizinec přepadl v centru Prahy banku, zadržen byl pár desítek metrů od ní

Osmatřicetiletý cizinec přepadl včera pár minut po půl páté odpoledne Fio banku na rohu ulic Ječná a V Tůních v Praze 2. Z lupu se radoval jen krátce, zadržen byl nedaleko pobočky.

Přepadený zaměstnanec banky uvedl, že na pobočku přišel maskovaný muž a s pistolí v ruce po něm chtěl peníze. Jelikož měl strach o život, tak mu vydal několik desítek tisíc korun, načež lupič z banky utekl.

Přepadení dle zveřejněného záznamu trvalo jen zhruba dvacet vteřin. Během nich stihnul maskovaný lupič pozdravit a několikrát zopakovat, že se nikomu nic nestane. „Díky a nashle," řekl při odchodu.

Prchal ulicí V Tůních do ulice Na Rybníčku. Tam si ho všimla policejní hlídka, která tudy projížděla. Lupič na sebe upozornil podezřelým chováním, když sbíral bankovky ze země.

„Jakmile podezřelý policisty spatřil, tak se snažil z místa zmizet, ale to už policejní hlídce bylo jasné, že něco není v pořádku. Po pár metrech muže dostihla a zadržela,“ popsala zadržení lupiče mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Následně policisté zjistili, že se jedná o lupiče z banky, který má u sebe v plastovém pytli uloupenou hotovost a pistoli. Ukázalo se, že se jedná o maketu zbraně.

Ještě na místě se tento muž k přepadení banky doznal a skončil na policejním oddělení. „Za loupež mu v případě odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi,“ dodal Daněk.


Dva hledaní a odcizené kolo

14. října 2020 ve 12:51

Pravidelné kontroly opuštěných objektů k práci strážníků neodmyslitelně patří. V jednom z nich našla hlídka psovodů dvě hledané osoby, v druhém ukradené kolo.

Desetiletí kluci barvami posprejovali zeď

14. října 2020 v 11:48

S rukama od barev, spreji a kousek od popsané zdi přistihl řidič tramvaje čtyři kluky. Desetiletí kluci poslušně počkali na příjezd strážníků.

Nedařilo se ho dostat z erotické videokabinky, po hodině se ukázalo proč

14. října 2020 v 10:42

Při sledování erotické produkce se mladý muž pravděpodobně zdrogoval a pak nechtěl, nebo nemohl, videokabinku opustit.

Požár bytu v Letňanech

14. října 2020 v 07:31

Požár pokoje bytu v panelovém domě likvidovaly včera v 17:42 tři jednotky hasičů. Požár ve třetím patře byl rychle lokalizován, hasiči museli odvětrat chodbu domu přetlakovou ventilací.

Když domluva nestačí, přijdou na řadu pouta

10. října 2020 v 07:33

Skupina mladých rušila v úterý 6. října noční klid na náměstí Václava Havla v Praze 1 a popíjela alkohol na veřejném místě, kde je to vyhláškou zakázáno. Hlídky městské policie vyřešily jejich přestupkové chování domluvou a vyzvaly skupinu k opuštění místa.

Nocovali v cizích autech

5. října 2020 v 16:17

Osobní auto stojící v Mozartově ulici v Praze 5 se zamlženými okny a několika osobami uvnitř neuniklo pozornosti strážníků. Na dotaz, zda je vozidlo jejich, všichni tři muži sdělili, že není, ale jejich známá jim údajně dovolila ve voze přespat. Nikdo z nich neměl klíčky od vozu ani žádné...

Další články
Nahoru