Dnes Pondělí - polojasno 24°C
Zítra Úterý - skorojasno 27°C
Pondělí 24. 6. 2024
Svátek má Jan
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Cizinec na rande uspal a oloupil jiného muže
Po loupeži odjel cizinec z Prahy vlakem směr Německo. Foto: Karel Netolický

Cizinec na rande uspal a oloupil jiného muže

Poslední březnové úterý se na seznamce seznámil s devětadvacetiletým cizincem, který mu dal do pití látku, po které usnul a probudil se až na druhý den. Následně zjistil, že mu muž odcizil šperky a hotovost za více než 800 tisíc korun. Lupiče se podařilo dopadnout při pokusu utéct do zahraničí a nyní ho již kriminalisté z pražské Palmovky obvinili ze spáchání trestného činu loupež. Informovala o tom mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Minulý týden v úterý se muž z hlavního města seznámil na seznamce s devětadvacetiletým cizincem, se kterým se sešel odpoledne v bytě v Praze 3. Tam od něj dostal džus, po jehož vypití ztratil vědomí a usnul.

„Poškozený se probudil až následující den v dopoledních hodinách, kdy zjistil, že se v bytě nachází sám, bez svých šperků a financí, které měl u sebe,“ sdělila mluvčí.

Poškozený vše nahlásil na linku 158, kdy kriminalisté z pražské Palmovky operativním šetřením rychle vypátrali totožnost podezřelého. Následně zjistili, že by se podezřelý mohl nacházet ve vlaku, který směřuje do Německa.

To se záhy potvrdilo, kdy smíšená hlídka české a německé policie na hranicích ve vlaku podezřelého cizince nalezla a zadržela. „Při prohlídce u něj policisté nalezli odcizenou hotovost a šperky, kdy způsobená škoda se vyšplhala na více než 800 tisíc korun,“ popsala Siřišťová.

„Policejní komisař devětadvacetiletého muže obvinil ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež, za což mu v případě v odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi,“ pokračovala.

Nyní se cizinec nachází ve vazební věznici a kriminalisté se celým případem stále zabývají, kdy zjišťují, jaká látka uspala poškozeného.  


Autor: Karel Netolický

Automobilové klenoty najdete v Hostivaři

10. dubna 2024 v 08:36

V Praze 15, v Galerii Golf Hostivař, najdete 27. dubna historické závodní speciály, umělecká díla a zúčastnit se můžete i aukce. Připraven je program pro děti.

Písně pralesa, hor a moří

8. června 2022 ve 12:55

Derniéra výstavy Tomáše Řízka, malíře, grafika a ilustrátora, člena Klubu ilustrátorů dětské knihy se koná ve středu 15. června v 9:30 hodin v Anglo-American University.

Agresivní muž a mstitel na náměstí Republiky

23. května 2022 ve 14:10

Oznámení, které strážníci přijali v pátek před sedmou hodinou večerní znělo jasně. Na náměstí Republiky se nachází muž, který se snaží vyvolat konflikt.

Jak vypadá ticho ukáží designérky na výstavě

17. února 2022 v 07:00

Může ticho dobře vypadat? Duo designérek stojících za oceňovaným studiem Lappa je přesvědčené, že ano. Jejich originální akustické obrazy jsou navrženy tak, aby v interiéru odstraňovaly nežádoucí ozvěnu a zároveň svým majitelům přinášely vizuální potěchu. Přesvědčit se o tom můžete od 18. února,...

Další články
Nahoru