Dnes Středa - mlha 5°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 13°C
Středa 3. 3. 2021
Svátek má Kamil
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Cizinec čerpal kompenzační bonusy pro OSVČ, o peníze žádal pod falešnou identitou čtyřiadvaceti lidí
Pražští kriminalisté ve spolupráci s kolegy z Rokycan v rámci domovní prohlídky zajistili mimo jiné i Ford Kuga, který si muž pořídil na falešné doklady. Foto: Policie ČR

Cizinec čerpal kompenzační bonusy pro OSVČ, o peníze žádal pod falešnou identitou čtyřiadvaceti lidí

Pražští kriminalisté zabývající se hospodářskou kriminalitou v uplynulých týdnech obvinili cizince z podvodu. Podezírají ho z toho, že podvodně vylákal kompenzační bonusy určené pro OSVČ. Bonusy byly ovlivněny vládními opatřeními proti koronaviru.

„Muž od června tohoto roku vystupoval pod falešnou identitou a o vyplacení bonusů žádal jménem čtyřiadvaceti konkrétních osob bez jejich vědomí. Přičemž potřebné informace k nim si vyhledal ve veřejně dostupném obchodním rejstříku. Do žádostí uváděl bankovní účty, které si pro tyto případy sám vytvořil na falešný maďarský doklad totožnosti,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Vyplněné žádosti podvodník zasílal správci daně prostřednictvím například mailu, který také za tímto účelem založil. Tímto způsobem se mu podařilo z úřadu vylákat necelých čtvrt milionu, přičemž dalších skoro čtyři sta tisíc korun se vylákat pokusil. Díky kontrolním mechanismům mu však tato částka již vyplacena nebyla.

Kriminalisté podle Rybanského na případech pracovali od letošního června několik měsíců na základě oznámení finančního úřadu v Praze. V průběhu prověřování nashromáždili dostatek informací, které je přivedly na stopu konkrétní osoby žijící v malé obci na Rokycansku.

„V jednom z tamních rodinných domů byl koncem října v tu dobu ještě podezřelý muž zadržen. Ačkoli s policisty zpočátku nespolupracoval, pod tíhou důkazů a výsledků domovní prohlídky se k činům doznal,“ pokračoval Rybanský.

Obviněnému, který je prověřován pro obdobnou trestnou činnost i na Rokycansku, hrozí v současné době za spáchané skutky v podobě podvodu až desetileté vězení.


Kličkoval v protisměru

Včera ve 12:58

Modrého osobního auta kličkujícího po vozovce občas i v protisměru si strážníci všimli u křižovatky ulic Modřanská x Chuchelská v Praze 12 v neděli 28. února po půlnoci.

V kontejneru našel zbrusu nové fotoaparáty

1. března 2021 v 16:25

Pracovník ostrahy přivolal 27. února dvě hodiny po půlnoci strážníky na pozemek jedné firmy v Praze 8 s tím, že v areálu objevil zloděje. Na místě vyslané hlídce sdělil, že se v areálu pohybuje nepovolaná osoba s batohem na zádech.

Cizinec bez dokladů i domova se zabydlel v odstaveném autě

1. března 2021 v 16:21

U dlouhodobě odstaveného vozidla nedaleko křižovatky ulic Vlachova x Flöglova v Praze 5 se měl 27. února ráno nacházet bezdomovec a dělat na místě nepořádek. Hlídka strážníků muže objevila uvnitř uvedeného auta.

Napadl ženu a strážníkům tvrdil, že jí pomáhá vstát

26. února 2021 v 17:08

Vystrašená žena, přitisknutá křičícím agresorem na zaparkované dodávce. Pohled, který se naskytnul strážníkům, kteří na základě oznámení dorazili na Smetanovo nábřeží v Praze 1. Podezření hlídky, že vysvětlení o poskytnutí pomoci opilé ženě, která není schopná vstát, není pravdivé, nejdříve...

Na Kunratické spojce zemřel motorkář

25. února 2021 ve 20:29

Dnes od 16:30 hodin zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči na Kunratické spojce u tragické nehody motorky a nákladního vozidla. V době příjezdu první jednotky byla jedna osoba v péči záchranářů.

U ztraceného seniora, muže s psychickými problémy a resuscitace zasahovali strážníci

25. února 2021 v 19:32

K muži, který potřeboval okamžitou resuscitaci, přijela hlídka strážníků současně se záchranáři. Strážníci zahájili nepřímou srdeční masáž a zdravotníci zajišťovali nezbytné činnosti k obnovení životních funkcí. 61letého muže se podařilo oživit a stabilizovat. Záchranná služba ho pak převezla do...

Auto na heveru a chybějící kola

24. února 2021 v 18:57

Strážnice z jedenáctého obvodu procházela včera kolem poledne Výstavní ulicí poblíž čerpací stanice a našla auto na heveru, kterému chyběla kompletní tři kola. Nedaleko stála dodávka s pootevřenými dveřmi, ve které bylo několik kol. U dodávky se pohybovali tři muži.

Rozbitá hlava i skříň. Strážníci řešili napadení cizinci na ubytovně

24. února 2021 v 18:52

V úterý jedenácté hodiny večer byla vyslána hlídka strážníků do ubytovny v Holešovicích, kde mělo dojít k napadení jednoho muže dvěma dalšími. V jednom z pokojů strážníci našli jak napadeného, tak rozbitou skříň. Útočníky jim vzápětí 51letý muž ukázal.

Dvacetiletý rozkopal vchodové dveře

22. února 2021 ve 12:24

Proč 20letý mladík poničil vstupní dveře od domu, se strážníkům zjistit nepodařilo. S ohledem na vyčíslenou škodu se případem nyní zabývají policisté.

Jen jedno pivo a s autem skončil zaklíněný v kolejišti

22. února 2021 ve 12:21

Jak se dostal s autem do kolejiště, nedokázal 44letý řidič strážníkům vysvětlit. Před jízdou přiznal jedno pivo, test na alkohol ukázal téměř 2 promile.

Malý cyklista se ztratil, pomohli strážníci

22. února 2021 ve 12:17

Osmiletý chlapec nasměroval svou vyjížďku až do míst, odkud se nedokázal vrátit k rodičům. Obrátil se proto na kolemjdoucího muže, který jeho situaci přetlumočil strážníkům na lince 156. Hlídka vyslaná na místo zajistila předání dítěte do rukou zákonného zástupce.

Další články
Nahoru