dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - polojasno
3°C
pozítří
Úterý - zatazeno
1°C
Cizinec čerpal kompenzační bonusy pro OSVČ, o peníze žádal pod falešnou identitou čtyřiadvaceti lidí
Pražští kriminalisté ve spolupráci s kolegy z Rokycan v rámci domovní prohlídky zajistili mimo jiné i Ford Kuga, který si muž pořídil na falešné doklady. Foto: Policie ČR

Cizinec čerpal kompenzační bonusy pro OSVČ, o peníze žádal pod falešnou identitou čtyřiadvaceti lidí

Pražští kriminalisté zabývající se hospodářskou kriminalitou v uplynulých týdnech obvinili cizince z podvodu. Podezírají ho z toho, že podvodně vylákal kompenzační bonusy určené pro OSVČ. Bonusy byly ovlivněny vládními opatřeními proti koronaviru.

„Muž od června tohoto roku vystupoval pod falešnou identitou a o vyplacení bonusů žádal jménem čtyřiadvaceti konkrétních osob bez jejich vědomí. Přičemž potřebné informace k nim si vyhledal ve veřejně dostupném obchodním rejstříku. Do žádostí uváděl bankovní účty, které si pro tyto případy sám vytvořil na falešný maďarský doklad totožnosti,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Vyplněné žádosti podvodník zasílal správci daně prostřednictvím například mailu, který také za tímto účelem založil. Tímto způsobem se mu podařilo z úřadu vylákat necelých čtvrt milionu, přičemž dalších skoro čtyři sta tisíc korun se vylákat pokusil. Díky kontrolním mechanismům mu však tato částka již vyplacena nebyla.

Kriminalisté podle Rybanského na případech pracovali od letošního června několik měsíců na základě oznámení finančního úřadu v Praze. V průběhu prověřování nashromáždili dostatek informací, které je přivedly na stopu konkrétní osoby žijící v malé obci na Rokycansku.

„V jednom z tamních rodinných domů byl koncem října v tu dobu ještě podezřelý muž zadržen. Ačkoli s policisty zpočátku nespolupracoval, pod tíhou důkazů a výsledků domovní prohlídky se k činům doznal,“ pokračoval Rybanský.

Obviněnému, který je prověřován pro obdobnou trestnou činnost i na Rokycansku, hrozí v současné době za spáchané skutky v podobě podvodu až desetileté vězení.


Policie: Kriminalita v Praze 2 letos klesla. Souvisí to s nouzovým stavem

24. listopadu 2020 ve 21:32

Kriminalita v Praze 2 je v době nouzového stavu o 27 procent nižší než ve srovnatelném období loňského roku. Vyplývá to policejních statistik. Je to v důsledku vyhlášeného nouzového stavu a s ním souvisejících omezujících opatření vlády. Podle policistů k tomu přispělo i zvýšení sankce u vybraných...

U Cholupic se srazilo osobní auto s nákladním

24. listopadu 2020 v 17:36

Na Pražském okruhu v oblasti Cholupic ve směru na letiště zasahovala v pondělí od 19:53 hodin jednotka pražských hasičů u nehody osobního a nákladního auta.

Dlažební kostkou poškodil auto, strážníkům neunikl

17. listopadu 2020 v 09:51

Strážníkům se podařilo vypátrat muže, který v poledne 14. listopadu rozbil dlažební kostkou čelní sklo u zaparkovaného auta. K jeho dopadení pomohl svědek.

Hledá se majitel ztracené peněženky s finanční hotovostí

13. listopadu 2020 v 17:23

V pondělí 2. listopadu nedlouho před polednem předala šedesátiletá žena kolegům na policejní služebně na Vinohradech cizí peněženku i s obsahem. Nález učinil malý chlapec na stole u dětského hřiště ve Slovenské ulici na Vinohradech a předal ho ženě, která jej hlídala a následně celou věc oznámila...

Ve skladu v Praze 10 unikla chemická látka

13. listopadu 2020 v 07:00

Ve čtvrtek 12. listopadu v 15:59 přijalo operační středisko pražských hasičů oznámení o úniku asi 500 litrů chemické látky v komerčním objektu v ulici K Hrušovu v Praze 10. Na místo vyjely 3 jednotky hasičů s chemickou službou a technickým automobilem určeným pro zásahy...

Kladivem do výlohy. Prý se potřeboval uklidnit

12. listopadu 2020 v 15:03

Do Jičínské ulice v Praze 3 jela hlídka prověřit oznámení o muži, který měl kladivem rozbíjet výkladní skříně provozovny. Na místě ji kontaktoval oznamovatel a uvedl, že škodu způsobil zavalitý muž s plnovousem a pantoflemi na nohou.

Další články
Nahoru