Dnes Sobota - oblacno 14°C
Zítra Neděle - skorojasno 23°C
Sobota 8. 5. 2021
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Cizinec čerpal kompenzační bonusy pro OSVČ, o peníze žádal pod falešnou identitou čtyřiadvaceti lidí
Pražští kriminalisté ve spolupráci s kolegy z Rokycan v rámci domovní prohlídky zajistili mimo jiné i Ford Kuga, který si muž pořídil na falešné doklady. Foto: Policie ČR

Cizinec čerpal kompenzační bonusy pro OSVČ, o peníze žádal pod falešnou identitou čtyřiadvaceti lidí

Pražští kriminalisté zabývající se hospodářskou kriminalitou v uplynulých týdnech obvinili cizince z podvodu. Podezírají ho z toho, že podvodně vylákal kompenzační bonusy určené pro OSVČ. Bonusy byly ovlivněny vládními opatřeními proti koronaviru.

„Muž od června tohoto roku vystupoval pod falešnou identitou a o vyplacení bonusů žádal jménem čtyřiadvaceti konkrétních osob bez jejich vědomí. Přičemž potřebné informace k nim si vyhledal ve veřejně dostupném obchodním rejstříku. Do žádostí uváděl bankovní účty, které si pro tyto případy sám vytvořil na falešný maďarský doklad totožnosti,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Vyplněné žádosti podvodník zasílal správci daně prostřednictvím například mailu, který také za tímto účelem založil. Tímto způsobem se mu podařilo z úřadu vylákat necelých čtvrt milionu, přičemž dalších skoro čtyři sta tisíc korun se vylákat pokusil. Díky kontrolním mechanismům mu však tato částka již vyplacena nebyla.

Kriminalisté podle Rybanského na případech pracovali od letošního června několik měsíců na základě oznámení finančního úřadu v Praze. V průběhu prověřování nashromáždili dostatek informací, které je přivedly na stopu konkrétní osoby žijící v malé obci na Rokycansku.

„V jednom z tamních rodinných domů byl koncem října v tu dobu ještě podezřelý muž zadržen. Ačkoli s policisty zpočátku nespolupracoval, pod tíhou důkazů a výsledků domovní prohlídky se k činům doznal,“ pokračoval Rybanský.

Obviněnému, který je prověřován pro obdobnou trestnou činnost i na Rokycansku, hrozí v současné době za spáchané skutky v podobě podvodu až desetileté vězení.


Kupé počmáral fixem

5. května 2021 ve 14:34

Včera odpoledne cestoval patnáctiletý mladík se dvěma kamarády vlakem a cestu si krátil malováním černým fixem po stěnách kupé.

Nahý muž mlátil do projíždějících tramvají

4. května 2021 ve 21:08

Oznámení o nahém muži, který tluče do projíždějících tramvají, jeli prověřit strážníci na zastávku MHD Náměstí Republiky 1. května.

Řídili bez dokladů s opiáty

3. května 2021 v 18:30

Jeden řidič v Praze 1, druhý v Praze 8, oba si sedli za volant bez řidičáku a navíc pod vlivem omamných látek.

Tužkou na obočí a rtěnkou na zeď

1. května 2021 v 09:08

Na Praze 12 si pro svou tvorbu 29letá žena vybrala zeď prodejny Billa v Kutilově ulici. Pro malbu využila tužku na obočí, rtěnku a akrylové barvy. Zeď se jí prý zdála nedokončená, tak jí trochu dozdobila.

Praha 11 varuje před podvodníky, po domech prodávají předražené zámky

30. dubna 2021 ve 13:58

Případy podvodného podomního prodeje se v uplynulých dnech vyskytly na území jedenácté městské části.

Loupežné přepadení v metru na Náměstí Republiky

22. dubna 2021 v 16:45

Začátkem dubna po deváté hodině večerní projížděla trojice kriminalistů ulicemi metropole a na Náměstí Republiky si všimla skupinky mladých mužů, kteří výrazně gestikulovali na jiného muže, křičeli a byli agresivní. Mladíka drželi za bundu a ten se jim snažil...

Při požáru bytu v Praze 5 hasiči zachránili 4 osoby a psa

21. dubna 2021 v 18:26

Dvě jednotky pražských hasičů zasahovaly dnes krátce po 15. hodině v Lidické ulici v Praze 5. Hořelo v bytě ve druhém patře činžovního domu.

Na strážníky šel s nožem

21. dubna 2021 v 10:08

Na náměstí Míru v Praze 2 seděli v sobotu večer dva muži na lavičce a znečišťovali veřejné prostranství odpadky, které odhazovali kolem sebe. Navíc neměli zakryté dýchací cesty. Jeden z dvojice s hlídkou spolupracoval, druhý ji začal verbálně urážet.

Alkohol, agrese a vykopnutý foťák

21. dubna 2021 v 08:48

Dvou podnapilých mužů bez zakrytých dýchacích cest si hlídka strážníků z Prahy 3 v neděli nejprve všimla v parku Parukářka, kdy tento přestupek řešila domluvou. O půl hodiny později se strážníci se stejnou dvojicí potkali, když procházeli vnitroblokem...

Popíjel na zakázaném místě a bez respirátoru obtěžoval kolemjdoucí

20. dubna 2021 ve 20:57

V blízkosti zastávky MHD Anděl se v pondělí pohyboval muž, který pil alkohol a obtěžoval kolemjdoucí, navíc bez ochrany dýchacích cest. Když ho hlídka strážníků upozornila na jeho přestupkové chování, reagoval agresivně, odmítal spolupracovat a vydal se přes kolejiště k ulici...

Další články
Nahoru