dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Cizinec byl toho sobotního rána podivně neklidný a na pražském nádraží rozpoutal peklo sekyrou
Ilustrační foto: sxc.hu

Cizinec byl toho sobotního rána podivně neklidný a na pražském nádraží rozpoutal peklo sekyrou

V sobotu v půl sedmé ráno volala na tísňovou linku 158 ostraha objektu s tím, že v jedné z hal na pražském hlavním nádraží ničí muž se sekerou v ruce skleněnou výlohu stánku. Trojčlenná hlídka z nedaleké služebny u prodejního stánku s bižuterií nalezla podezřelého muže.

Policisté jednačtyřicetiletého Rumuna zpacifikovali a odvedli na služebnu, kde mu sdělili podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, za což mu hrozí až roční vězení. Majitel stánku předběžně odhadl škodu na rozbité výloze na 12 tisíc korun.

Při výslechu pak cizinec policistům sdělil, že odcestoval ze své rodné země do Plzně za prací. Jelikož měl v plánu pracovat manuálně, s sebou si vezl i tuto sekeru. Když ale v Praze na hlavním nádraží údajně potkal své krajany pod vlivem drog, začal se bát o život. „Popadl proto sekeru a rozbíjel výlohu nedalekého stánku, čímž si chtěl v podstatě tímto způsobem přivolat policii,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Policisté celý incident konzultovali se státním zástupcem, který rozhodl o tom, že případ se zpracuje ve zkráceném, 48 hodinovém, přípravném řízení. Rumun následně putoval do policejní cely v budově pražského krajského ředitelství a během neděle bude eskortován na příslušný soud.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru