Dnes Pondělí - jasno 27°C
Zítra Úterý - oblacno 20°C
Pondělí 16. 5. 2022
Svátek má Přemysl
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražské krimi

Cizinci napadli dva mladíky v centru, jednomu z nich způsobili těžkou újmu na zdraví

Dva mladí muži si vyrazili užít si sobotní večer do centra Prahy a v jednom z barů v Bartolomějské ulici v Praze 1 se seznámili s dvěma cizinci, se kterými se bavili až do ranních hodin. Jeden z nich pak nabídl, že mohou pokračovat v akci v soukromí, v jednom apartmánu, který má pronajatý.

Mladíci souhlasili, a tak po půl sedmé ráno společně vyrazili do slibovaného apartmánu. V nedaleké Lázeňské ulici však byli svými „kamarády“ napadeni a oloupeni o mobilní telefony. První z agresorů z nenadání udeřil pěstí do obličeje jednoho z mladíků, a poté co upadl na zem do něj společně s druhým mužem kopal ve snaze zmocnit se jeho mobilního telefonu.

Útoku se neubránil ani druhý mladík, kterému také zasadili několik kopanců a poté mu z bundy odcizili i jeho mobilní telefon. Ihned poté oba agresoři z místa utekli neznámo kam.

Na místo byla přivolána hlídka policistů a záchranáři, kteří převezli oba poškozené do nemocnice na vyšetření. Druhý z napadených si odnesl několik podlitin a malou tržnou ránu v oblasti obličeje, ale první napadený na tom byl hůř, utrpěl tříštivou zlomeninu čelisti a přišel o tři zuby. Útokem navíc došlo k poškození velmi drahých rovnátek, které měl poškozený napevno přidělané na zubech. Celková škoda způsobená oběma útočníky tak byla předběžně stanovena na více než sto padesát tisíc korun.

Krajští kriminalisté vyslechli oba poškozené a ti jim dali popis obou útočníků. Zmapovali pohyb podezřelých z místa a to až do jednoho z hotelů ve Strašnicích, kde oba muže zadrželi přímo před hotelem v momentě, kdy nastupovali do přistaveného auta s řidičem, který je měl odvézt do jejich domoviny.

U jednoho z podezřelých byly při prohlídce nalezeny oba odcizené mobilní telefony, které zabalil do hliníkové fólie kvůli znemožnění jejich lokalizace.  

Oba muži ve věku dvacet a jednadvacet let jsou podezřelí ze spáchání trestného činu loupež, za což jim v případě odsouzení, s ohledem na způsobení těžké újmy na zdraví, hrozí až dvanáctiletý pobyt za mřížemi.

Autor: Cen

Na Andělu pobíhal muž ve spodním prádle

12. května 2022 v 19:19

Včera odpoledne řešila hlídka městské policie dezorientovaného polonahého muže, který na pěší zóně Anděl pobíhal jen ve spodním prádle a zmateně se motal po ulici. S hlídkou nespolupracoval, nereagoval na výzvy.

Požár v dílně způsobil milionovou škodu

12. května 2022 v 18:53

Jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve druhém stupni poplachu v Černokostelecké ulici v Praze 10. První jednotka na místě byla deset minut po 17. hodině, ve středu 11. května.

Sražená značka u přechodu pro chodce a patník. Řidič měl přes 1,7 promile

12. května 2022 v 18:48

Auta kličkujícího z pruhu do pruhu si všimli strážníci v Kbelské ulici. Při kontrole 55letého řidiče zaujala jejich pozornost poškozená přední kapota a levá strana vozu. Navíc řidičovy pohyby i způsob komunikace vykazovaly jasné známky požití alkoholu.

Nebezpečně na sdíleném skútru

9. května 2022 v 09:31

Nebezpečná a rychlá jízda doprovázená bezdůvodným troubením upoutala minulý týden kolem půl deváté večer pozornost projíždějící hlídky strážníků v Pařížské ulici. Na výzvu k zastavení řidič přidal plyn.

Po skončení hokeje za volant

30. dubna 2022 v 07:49

Z jízdního pruhu přes obrubník na tramvajový pás a zase zpět. Tento nestandardní způsob jízdy zaznamenala hlídka strážníků pár minut minulou sobotu po půlnoci v Sokolovské ulici a řidiče osobního auta za pomoci majáků zastavila.

Cizinec zaútočil pěstí na strážníka, skončil s pouty na rukou

27. dubna 2022 ve 12:43

Těsně před půlnocí v neděli projížděla autohlídka strážníků Václavským náměstím, kde si v horní části všimla strkanice několika mužů, která přecházela ve fyzické napadání. Strážníci ke skupince osob doběhli ve chvíli, kdy jeden z mužů pěstmi útočil na hlavu a horní polovinu těla...

Plynová pistole se útočníkovi zablokovala

26. dubna 2022 v 10:06

Při cestě do práce si dvojice strážníků v Nábřežní ulici všimla hloučku lidí, kteří se snažili od sebe odtrhnout dva muže. Strážníci zastavili auto a vběhli mezi přihlížející právě ve chvíli, kdy už oba muži byli na zemi. Zákonné výzvy byly neúčinné, proto se strážníci pokusili pomocí donucovacích...

Rvačka na Karlově náměstí skončila převozem do nemocnice

23. dubna 2022 v 07:10

Strážníci byli včera krátce po půlnoci přivoláni do parku na Karlově náměstí, kde dva muži napadali třetího. Útočníky zajistili a předali státním kolegům, ke zraněnému přivolali záchranáře.

Další články
Nahoru