Dnes Čtvrtek - zatazeno 14°C
Zítra Pátek - oblacno 15°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražské krimi

Cizinci napadli dva mladíky v centru, jednomu z nich způsobili těžkou újmu na zdraví

Dva mladí muži si vyrazili užít si sobotní večer do centra Prahy a v jednom z barů v Bartolomějské ulici v Praze 1 se seznámili s dvěma cizinci, se kterými se bavili až do ranních hodin. Jeden z nich pak nabídl, že mohou pokračovat v akci v soukromí, v jednom apartmánu, který má pronajatý.

Mladíci souhlasili, a tak po půl sedmé ráno společně vyrazili do slibovaného apartmánu. V nedaleké Lázeňské ulici však byli svými „kamarády“ napadeni a oloupeni o mobilní telefony. První z agresorů z nenadání udeřil pěstí do obličeje jednoho z mladíků, a poté co upadl na zem do něj společně s druhým mužem kopal ve snaze zmocnit se jeho mobilního telefonu.

Útoku se neubránil ani druhý mladík, kterému také zasadili několik kopanců a poté mu z bundy odcizili i jeho mobilní telefon. Ihned poté oba agresoři z místa utekli neznámo kam.

Na místo byla přivolána hlídka policistů a záchranáři, kteří převezli oba poškozené do nemocnice na vyšetření. Druhý z napadených si odnesl několik podlitin a malou tržnou ránu v oblasti obličeje, ale první napadený na tom byl hůř, utrpěl tříštivou zlomeninu čelisti a přišel o tři zuby. Útokem navíc došlo k poškození velmi drahých rovnátek, které měl poškozený napevno přidělané na zubech. Celková škoda způsobená oběma útočníky tak byla předběžně stanovena na více než sto padesát tisíc korun.

Krajští kriminalisté vyslechli oba poškozené a ti jim dali popis obou útočníků. Zmapovali pohyb podezřelých z místa a to až do jednoho z hotelů ve Strašnicích, kde oba muže zadrželi přímo před hotelem v momentě, kdy nastupovali do přistaveného auta s řidičem, který je měl odvézt do jejich domoviny.

U jednoho z podezřelých byly při prohlídce nalezeny oba odcizené mobilní telefony, které zabalil do hliníkové fólie kvůli znemožnění jejich lokalizace.  

Oba muži ve věku dvacet a jednadvacet let jsou podezřelí ze spáchání trestného činu loupež, za což jim v případě odsouzení, s ohledem na způsobení těžké újmy na zdraví, hrozí až dvanáctiletý pobyt za mřížemi.

Autor: Cen

Najedl se, něco popil a usnul na podlaze

27. září 2022 v 07:36

Policisté prvního policejního obvodu zadrželi čtyřiatřicetiletého muže, který ve čtvrtek ráno vykopl dveře zadního vchodu do restaurace v Praze 1 a vstoupil dovnitř. Tam se začal chovat, jako by byl doma. Nejprve si oblékl oblečení, které nalezl na věšáku, poté začal hodovat a popíjet alkohol....

Kapsáři se zaměřili na bezbranné seniory

26. září 2022 v 09:45

Kriminalisté ze 7. oddělení obecné kriminality Prahy I. vypátrali a zadrželi čtyři osoby, které se dopouštěly opakovaných kapesních krádeží v centru metropole. Při nich se zaměřovali hlavně na seniory.

Kočka pokousala hasiče

8. září 2022 ve 14:23

Pražští hasiči ze dvou stanic zasahovali ve čtvrtek 8. září od 10:34 hodin v Jabloňové ulici v Praze 10. Hořelo tam vybavení bytu panelového domu. Hasiči zasahovali v dýchací technice.

Strážníci zabránili vykradení bytu

6. září 2022 ve 12:57

Mladého cizince, který vlezl do přízemního bytu, vypátrali včera kolem patnácté hodiny strážníci. Kvůli muži, na kterého byl vydán příkaz k zatčení, se na místo sjely všechny složky IZS. O případu strážníky informoval prostřednictvím linky 156 náhodný...

Pervitin v tašce a tři zákazy řízení

22. srpna 2022 v 09:28

Policisté si v sobotu ve čtyři ráno povšimli projíždějícího auta v Roztylské ulici v Praze 4 a rozhodli se řidiče zkontrolovat. Jakmile se za ním rozjeli, náhle zvýšil rychlost a snažil se jim ztratit z dohledu. Na pokyn k zastavení nereagoval a ve vysoké rychlosti zajel do ulice Jarníkova, kde...

Necelých čtyřiadvacet hodin po loupeži skončil ve vazbě

17. srpna 2022 v 09:19

Kriminalisté prvního policejního obvodu pracovali na objasnění případu loupeže, která se odehrála v pátek 12. srpna ve zlatnictví v Praze 6. Kolem půl čtvrté odpoledne vstoupil do provozovny neznámý muž a choval se jako běžný zákazník. Prohlížel si vystavené zboží a komunikoval se zaměstnankyní...

Další články
Nahoru