Dnes Čtvrtek - zatazeno 2°C
Zítra Pátek - snih -1°C
Čtvrtek 30. 11. 2023
Svátek má Ondřej
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Pražské krimi

Cizinci napadli dva mladíky v centru, jednomu z nich způsobili těžkou újmu na zdraví

Dva mladí muži si vyrazili užít si sobotní večer do centra Prahy a v jednom z barů v Bartolomějské ulici v Praze 1 se seznámili s dvěma cizinci, se kterými se bavili až do ranních hodin. Jeden z nich pak nabídl, že mohou pokračovat v akci v soukromí, v jednom apartmánu, který má pronajatý.

Mladíci souhlasili, a tak po půl sedmé ráno společně vyrazili do slibovaného apartmánu. V nedaleké Lázeňské ulici však byli svými „kamarády“ napadeni a oloupeni o mobilní telefony. První z agresorů z nenadání udeřil pěstí do obličeje jednoho z mladíků, a poté co upadl na zem do něj společně s druhým mužem kopal ve snaze zmocnit se jeho mobilního telefonu.

Útoku se neubránil ani druhý mladík, kterému také zasadili několik kopanců a poté mu z bundy odcizili i jeho mobilní telefon. Ihned poté oba agresoři z místa utekli neznámo kam.

Na místo byla přivolána hlídka policistů a záchranáři, kteří převezli oba poškozené do nemocnice na vyšetření. Druhý z napadených si odnesl několik podlitin a malou tržnou ránu v oblasti obličeje, ale první napadený na tom byl hůř, utrpěl tříštivou zlomeninu čelisti a přišel o tři zuby. Útokem navíc došlo k poškození velmi drahých rovnátek, které měl poškozený napevno přidělané na zubech. Celková škoda způsobená oběma útočníky tak byla předběžně stanovena na více než sto padesát tisíc korun.

Krajští kriminalisté vyslechli oba poškozené a ti jim dali popis obou útočníků. Zmapovali pohyb podezřelých z místa a to až do jednoho z hotelů ve Strašnicích, kde oba muže zadrželi přímo před hotelem v momentě, kdy nastupovali do přistaveného auta s řidičem, který je měl odvézt do jejich domoviny.

U jednoho z podezřelých byly při prohlídce nalezeny oba odcizené mobilní telefony, které zabalil do hliníkové fólie kvůli znemožnění jejich lokalizace.  

Oba muži ve věku dvacet a jednadvacet let jsou podezřelí ze spáchání trestného činu loupež, za což jim v případě odsouzení, s ohledem na způsobení těžké újmy na zdraví, hrozí až dvanáctiletý pobyt za mřížemi.

Autor: Cen

Bydlení i elektřinu měli zadarmo

7. listopadu 2023 ve 14:30

Sedm osob neoprávněně užívalo opuštěný dům v Praze 12, teplo a světlo si zajistili načerno. Podezření na trestný čin strážníci předali státním kolegům. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.  

Sprejer při zadržení tvrdil, že je malíř a lakýrník

20. října 2023 v 10:42

Šestadvacetiletého sprejera usvědčil svědek i záznamy z městských kamer. Strážníkům se snažil namluvit, že ruce má špinavé kvůli svému povolání, protože je malíř a lakýrník. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Další články
Nahoru