Dnes Pátek - obcasny-dest 10°C
Zítra Sobota - skorojasno 11°C
Sobota 24. 2. 2024
Svátek má Matěj
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražské krimi

Cizinci chtěli koupit kalašnikov, hrozí jim pět let

Minulý týdne přišli do jednoho z obchodů se zbraněmi a taktickým vybavením v Praze dva cizinci s tím, že chtějí koupit zbraň. Prodavač po nich chtěl, aby mu ukázali zbrojní průkaz a povolení k nabytí vlastnictví zbraně. To cizinci neměli a nabízeli peníze za to, když jim prodá automatickou pušku AK 47 takzvaný kalašnikov bez těchto potřebných dokumentů. To prodejce odmítl a cizinci odešli s nepořízenou.

Na základě jeho oznámení začali případ prověřovat kriminalisté z odboru extrémismu a terorismu pražské policie. Těm se podařilo získat tolik informací, aby mohli učinit potřebné kroky k dopadení podezřelých.

Ti byli na základě vyhlášeného pátrání zastaveni a zadrženi kolegy z dálničního oddělení Řehlovice v Ústeckém kraji v okamžiku, když směřovali autem do Německa.  

Nyní jsou oba muži stíháni pro trestný čin nedovolené ozbrojování, za což jim v případě odsouzení hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.
Autor: TZ, red

Hasiči zabránili rozšíření plamenů na fotovoltaiku

22. února 2024 ve 14:05

Ve čtvrtek 22. února od 10:44 hodin zasahovali hasiči ze satalické a strašnické stanice v ulici K viaduktu v Praze-Kyjích u požáru na balkóně rodinného domu.

Agresivní cizinec napadal kolemjdoucí v parku u hlavního nádraží

15. února 2024 v 00:02

O velký rozruch se postaral třiačtyřicetiletý česky hovořící cizinec na konci ledna ve Vrchlického sadech. Kolem osmé hodiny ranní, na chodníku vedoucím od ulice Bolzanova směrem k vlakovému nádraží, nejprve s hořícími novinami v ruce ohrožoval mladou ženu a poté začal napadat náhodné kolemjdoucí....

V Praze 4 se auto po nehodě převrátilo na bok, pomohli hasiči

13. února 2024 v 11:18

Jednotka pražských profesionálních hasičů z krčské stanice zasahovala v pondělí 12. února  od 16:33 hodin v ulici Zálesí v Praze 4. Převrátilo se tam osobní auto po nehodě na bok.

Další články
Nahoru