dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
4°C
pozítří
Sobota - jasno
3°C
City Trail Praha: Účastněte se závodu kolem Petřína, poběží stovky lidí. Nechybí osobnosti
Loni se běželo v Motole. Foto: strc.cz

City Trail Praha: Účastněte se závodu kolem Petřína, poběží stovky lidí. Nechybí osobnosti

Vlna běžecké euforie vábí další zajímavá jména. Česká miss 2008 Zuzana Jandová poběží sobotní City Trail Praha, premiéru zážitkového běhu na Petříně. A nejen ona, na „čekačce“ jsou ještě jiné atraktivní osobnosti.

Na dva okruhy a celkem 11 kilometrů třetího českého dílu Salomon Trail Running Cup 2014 (STRC 2014) jsou přihlášeny už více než tři stovky běžců z deseti zemí včetně Etiopie, USA, Ruska a třeba Vietnamu. Mezi nimi špičkoví běžci – maratonský šampion Petr Pechek, loňský půlmaratonský mistr Vít Pavlišta, vítězka nedávné vrchařské kvalifikace Pavla Fričková, nebo Pavla Zahálková, která vyhrála první STRC v Boskovicích.

A spolu s nimi i další. „Poprvé si obuju kecky, rozběhnu se, a když to přežiju, tak pak zahraju. Docela se těším,“ řekl David Kraus, zpěvák a muzikant, který s kapelou doprovodí den na Strahově.

V epicentru dění, respektive startu a cíli u vysokoškolské menzy na „českém Silicon Hill“, se chystá bohatý program – vystoupení slovenských freerunnerů, dětské závody, koncert, masáže i půjčovna bot Salomon nebo hodinek Suunto.

„Chceme dělat to, co nás baví, a jsme rádi, že nás v tom Salomon podporuje,“ říká Martin Dvořák z pořadatelského týmu. „Idea City Trailu se zrodila už před několika lety a v Lyonu se běhají i tratě přes třicet kilometrů s převýšením čtyř tisíc metrů,“ potvrzuje Karel Glogar z marketinku Amer Sports, firmy zastupující na českém trhu Salomon. A sám taky běžec, který absolvuje kompletní kalendář STRC.

Registraci proveďte nejlépe na www.strc.cz. Hlavní závod vypukne v sobotu v 10 hodin. Dětské přebory všech kategorií startují čtvrt hodiny po poledni. Po vyhlášení výsledků následuje koncert Davida Krause.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

Další články
Nahoru