Dnes Středa - skorojasno 22°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 26°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Čisté ulice a upravené parky. Praha 2 posílí úklid
Radnice ze svého rozpočtu dotuje úklid na stanovištích s tříděným odpadem. Foto: Praha 2

Čisté ulice a upravené parky. Praha 2 posílí úklid

Praha 2 zintenzivní úklid ulic a vybraných veřejných prostranství. Kromě Vinohrad se zaměří také na oblast Nového Města, Podskalí a Nuslí. 

„Záleží nám na tom, v jakých podmínkách naši občané žijí, proto jsou čisté ulice pro nás jednou hlavních priorit. Občané Podskalí, Nového města a Nuslí se mohou těšit na četnější úklid ulic a veřejného prostranství. Zvýšíme četnost úklidu těch nejexponovanějších oblastí jako je Vyšehrad, Folimanka, Palackého náměstí a okolí náplavky Rašínova nábřeží. Také bych ráda apelovala na občany, aby využívali bezplatnou infolinku čistoty nebo webovou aplikaci Čistá dvojka.Výhodou této formy komunikace s úřadem je i okamžitá zpětná vazba, jak bylo s oznámením naloženo,“ uvádí starostka Prahy 2 Alexandra Udženija.

Úklidová společnost už nyní posílila personál, v některých úklidových blocích až dvojnásobně. Nově budou pracovníci také každý týden umývat tlakovou vodou s dezinfekcí průchody Sokolská (Lékařský dům), Jugoslávská × Bělehradská, Škrétova a schody ke kostelu sv. Ludmily na náměstí Míru. Pravidelně budou také provádět blokové čištění vybraných chodníků pomocí komunálního vysavače a mycího stroje.

Městská část pravidelně ze svého rozpočtu dotuje jak úklid černých skládek na stanovištích s tříděným odpadem, tak i čištění chodníků a veřejných prostranství. Během pandemie radnice také zajišťovala pravidelnou dezinfekci těch nejfrekventovanějších míst.

„Naši občané si zaslouží čisté a bezpečné životní prostředí. Nemohou doplácet na liknavost hlavního města Prahy, které má ulice ve své správě. Náklady na úklid a čistotu jsou sice rok od roku vyšší, ale z našeho pohledu se jedná o naprostou nezbytnost a účelně vynaložené prostředky,“ říká místostarosta Prahy 2 pro oblast životního prostředí a územního rozvoje Václav Vondrášek a dodává, že radnice má pro úklid ulic a veřejných prostranství vyčleněno ve svém rozpočtu 1,9 milionu korun.

Radnici se také dlouhodobě daří pružně reagovat na podněty veřejnosti. Občané je mohou úředníkům předávat emailem infolinka@praha2.cz, telefonicky na bezplatné infolince čistoty 800 879 222 924 nebo jednoduše prostřednictvím webové aplikace http://www.cistadvojka.cz/infomapa.


Autor: Alo

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

Dnes v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Praha 5 převezme soukromou mateřskou školu a zajistí kapacity pro 50 dětí

13. května 2022 v 19:14

Soukromá mateřinka Korálek na Smíchově ukončí provoz ke konci letošního června. Po nezbytných stavebně technických úpravách převezme objekt školky městská část a zřídí zde odloučené pracoviště MŠ Podbělohorská.

Kvůli osobním a finančním problémům chtěla skočit ze Štefánikova mostu

13. května 2022 ve 14:39

Ve středu v noci, krátce po třiadvacáté hodině, přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o ženě, která stojí na Štefánikově mostě v Praze 1 za zábradlím a chce spáchat sebevraždu. Tuto informaci okamžitě předal všem hlídkám v terénu a jako první byli na místě policisté pohotovostní...

Další články
Nahoru