Dnes Pátek - snih -1°C
Zítra Sobota - snih -1°C
Pátek 1. 12. 2023
Svátek má Iva
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Čisté ulice a upravené parky. Praha 2 posílí úklid
Radnice ze svého rozpočtu dotuje úklid na stanovištích s tříděným odpadem. Foto: Praha 2

Čisté ulice a upravené parky. Praha 2 posílí úklid

Praha 2 zintenzivní úklid ulic a vybraných veřejných prostranství. Kromě Vinohrad se zaměří také na oblast Nového Města, Podskalí a Nuslí. 

„Záleží nám na tom, v jakých podmínkách naši občané žijí, proto jsou čisté ulice pro nás jednou hlavních priorit. Občané Podskalí, Nového města a Nuslí se mohou těšit na četnější úklid ulic a veřejného prostranství. Zvýšíme četnost úklidu těch nejexponovanějších oblastí jako je Vyšehrad, Folimanka, Palackého náměstí a okolí náplavky Rašínova nábřeží. Také bych ráda apelovala na občany, aby využívali bezplatnou infolinku čistoty nebo webovou aplikaci Čistá dvojka.Výhodou této formy komunikace s úřadem je i okamžitá zpětná vazba, jak bylo s oznámením naloženo,“ uvádí starostka Prahy 2 Alexandra Udženija.

Úklidová společnost už nyní posílila personál, v některých úklidových blocích až dvojnásobně. Nově budou pracovníci také každý týden umývat tlakovou vodou s dezinfekcí průchody Sokolská (Lékařský dům), Jugoslávská × Bělehradská, Škrétova a schody ke kostelu sv. Ludmily na náměstí Míru. Pravidelně budou také provádět blokové čištění vybraných chodníků pomocí komunálního vysavače a mycího stroje.

Městská část pravidelně ze svého rozpočtu dotuje jak úklid černých skládek na stanovištích s tříděným odpadem, tak i čištění chodníků a veřejných prostranství. Během pandemie radnice také zajišťovala pravidelnou dezinfekci těch nejfrekventovanějších míst.

„Naši občané si zaslouží čisté a bezpečné životní prostředí. Nemohou doplácet na liknavost hlavního města Prahy, které má ulice ve své správě. Náklady na úklid a čistotu jsou sice rok od roku vyšší, ale z našeho pohledu se jedná o naprostou nezbytnost a účelně vynaložené prostředky,“ říká místostarosta Prahy 2 pro oblast životního prostředí a územního rozvoje Václav Vondrášek a dodává, že radnice má pro úklid ulic a veřejných prostranství vyčleněno ve svém rozpočtu 1,9 milionu korun.

Radnici se také dlouhodobě daří pružně reagovat na podněty veřejnosti. Občané je mohou úředníkům předávat emailem infolinka@praha2.cz, telefonicky na bezplatné infolince čistoty 800 879 222 924 nebo jednoduše prostřednictvím webové aplikace http://www.cistadvojka.cz/infomapa.


Autor: Alo

Praha 4 získá 15,7 milionu korun za umisťování uprchlíků do škol

Včera ve 20:49

Praha 4 získá 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům pro školy za umisťování dětí z uprchlických rodin. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Praha 1 dokončila rekonstrukci opěrné zdi na Kampě i Odkolkovské zahrady

Včera v 17:56

Praha 1 dokončila obnovu historické opěrné zdi v Odkolkovské zahradě, která je nedílnou součástí parku Kampa. Tato revitalizace je součástí širší snahy o zachování a zkrášlení kulturního dědictví města a jeho zelených prostor. Informovala o tom mluvčí městské časti Karolína...

Rada mladších zavítala do osmi regionů, nejzajímavější prezentace představí studenti v Praze

Včera v 11:18

V pondělí 4. prosince se v Praze uzavře 10. ročník meziškolní konference Rada mladších, která se letos poprvé vydala za středoškolskými studenty do krajských měst v Čechách i na Moravě.  Cílem projektu bylo dát prostor mladým lidem vyjádřit postoje k tématům jako jsou jinakost a LGBT,...

Schola Pragensis pomáhá s výběrem střední školy i po skončení veletrhu

Včera v 07:28

Minulý týden se v Praze od čtvrtka do soboty uskutečnil největší veletrh středních a vyšších odborných škol Schola Pragensis. Veletrh již 28 let pomáhá tisícům středoškoláků z Prahy a okolí s výběrem správné střední školy. 

Praha podpoří Dětské centrum Paprsek, zvýší příspěvek pro budoucí pěstouny

29. listopadu 2023 ve 13:04

Hlavní město navýší příspěvek pro Dětské centrum Paprsek. Centrum získá pro budoucí pěstounské rodiče celkovou částku 248 400 korun. Příspěvek má sloužit pěstounským párům, které se připravují na přijetí dítěte do rodiny. Navýšení příspěvku v pondělí schválili pražští...

Další články
Nahoru