dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Císařskou louku by na severu mohla spojit s břehem lávka pro cyklisty
Na Císařskou louku vede v její jižní části most. V té severní by mohla vést cyklistická lávka. Foto: Jvs / Wikimedia Commons

Císařskou louku by na severu mohla spojit s břehem lávka pro cyklisty

Radnice Prahy 5 zamýšlí vybudovat lávku z Císařské louky na smíchovské nábřeží, na lávce by byly cyklostezka a cesta pro pěší. Kdy by se mohlo začít stavět a na kolik stavba vyjde, zatím není jasné. Po břehu na Praze 5 vede cyklostezka označená jako A1, která patří k nejvytíženějším v Praze.

Cyklostezka vede na území Prahy od Hlubočep přes Prahu 5 na území Prahy 1. Právě na Smíchově jí ale kus chybí. „Chceme dokončit cyklostezku vedoucí ze Středočeského kraje a dotáhnout ji až k Palackého mostu. Tím dojde k propojení městské metropolitní sítě se středočeskými trasami," uvedl starosta Prahy 5 Radek Klíma (TOP 09).

Lávka by měla vést ze severní špičky Císařské louky. Její podobu nyní městská část řeší – kvůli zdejšímu přístavu bude muset být dostatečně vysoko. „V těchto místech totiž vplouvají lodě do ochranného přístavu, zároveň se k podobě lávky vyjadřují památkáři. Ve hře je proto více konstrukčních variant, nejpravděpodobněji se nyní jeví sklopná či otočná," uvedl Klíma.

Kdy by mohla být postavena a na kolik vyjde, zatím není jasné. Cena totiž vzejde až z konečného projektu a následného výběrového řízení na dodavatele svatby.

Počet aktivních cyklistů je v Praze odhadován na zhruba jedno procento obyvatel. Automatické sčítače umístěné v trasách zaznamenaly loni více než 3,8 milionu průjezdů. Nejvíc lidé jezdí v červnu a mezi nejvytíženější cyklostezky patří ty podél Vltavy.


Další články
Nahoru