dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Cirkusové legendy provedou tajemným podzemím Vyšehradu
Interiér vyšehradského sálu Gorlice. Foto: Monudet / Wikimedia Commons

Cirkusové legendy provedou tajemným podzemím Vyšehradu

Nový cirkus a staré pověsti české v podání mladých studentů Cirqueonu a jejich pedagogů. Cirqueon připravuje cirkusové site specific představení Cirkusové legendy v prostorách katakomb Gorlice a parku v areálu Vyšehradu.

Premiéra se uskuteční zítra a ve středu 3. srpna ve 20 hodin na Vyšehradě. Představení bude začínat u schodů do Gorlice, vedle dětského hřiště.

Talentovaní studenti a lektoři z Cirqueonu pod režijním vedením režiséra Filipa Jeviče provedou zájemce Vyšehradem a jeho tajemným podzemím za pomoci akrobacie, žonglování, tance a balančních technik.

Dramaturgie představení se opírá o staré české pověsti, které aktuálně zpracovává. Představení provede diváka příběhem i prostory Vyšehradu s nečekanými cirkusovými obrazy. „Na vlastní oči uvidíte akrobacii praotce Čecha, dech beroucí skok Horymíra se Šemíkem, siláka Bivoje, vizionářskou Libuši i strašlivou dívčí válku," zve k návštěvě představení soubor Cirqueon.

Vstupenky můžete koupit ZDE. Úterní představení je již vyprodané, na středu lístky v době publikace článku ještě jsou k dispozici.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru