dnes
Neděle - prehanky-snih
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
1°C
Cirk La Putyka se stěhuje o pár bloků dál, domovskou scénou souboru se stanou Jatka 78
Cirk La Putyka otevírá 14. dubna prostor Jatka78. Foto: La Putyka

Cirk La Putyka se stěhuje o pár bloků dál, domovskou scénou souboru se stanou Jatka 78

Soubor nového cirkusu Cirk La Putyka otevírá 14. dubna pro veřejnost po zimní přestávce multifunkční prostory Jatka78 v pražské Holešovické tržnici. Čas od skončení zkušebního provozu v prosinci 2014 byl vyplněn rekonstrukcí a zlepšováním zázemí pro diváky i účinkující v obou halách 7 a 8. 

Zároveň ještě do 3. dubna běží crowdfundingová kampaň na portálu HITHIT.com, jejíž výtěžek již deset dní před koncem překročil rekordní cílovou částku 2 000 000 korun. Zájemci tak stále mohou získat vstupenky na benefiční představení Dejvického divadla, Divadla Na zábradlí a Činoheráku Ústí a tím přispět na rekonstrukci a vybavení prostor. Jatka78 se otevřou premiérou inscenace Střepy a chlebíčky rezidenčního souboru 11:55 v režii Jana Mikuláška, který je zároveň autorem hry.

V programu se dále objeví například retrospektiva čtyř představení režijní dvojice SKUTR jako oslava jedenácti let společné existence, jednorázový večer Mše za duše II v provedení Cirku La Putyka a zahraničních hostů a pak také všechna představení domácího souboru, která se dosud hrála v prostoru La Fabrika. Jatka78 se tak od 14. dubna stanou jedinou domácí scénou v Praze Cirku La Putyka. Více informací o programu na www.jatka78.cz a o kampani na www.hithit.com/jatka78. Vstupenky jsou již v prodeji.

„Děkujeme všem podporovatelům a příznivcům za to, že nám pomohli vybrat mnohem více, než byla naše cílová částka. Je to pro nás obrovský závazek, abychom jak samotné prostory, tak i program připravili co nejlepší,” řekl principál Cirku La Putyka Rosťa Novák. „Zároveň děkujeme La Fabrice, kde jsme až do současné doby hráli a kde měla premiéru většina našich představení. Mít nyní vlastní domovskou scénu se vším všudy je velké potěšení, ale zároveň výzva,” doplňuje.

Soubor 11:55, který svojí premiérou Střepy a chlebíčky 14. dubna provoz Jatek78 zahájí, tvoří mladí a nadějní herci nejmladší generace, kteří spolupracují s významnými režiséry. Tentokrát se spojili s režisérem Janem Mikuláškem, který je také autorem hry.

17. a 18. dubna oslaví na Jatkách78 jedenáct let společné existence režijní dvojice SKUTR – Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský. V rámci festivalu 10 + 1 skutr-boure-nahled let na SKUTRu uvidí diváci autorskou inscenaci Bouře, dále představení Malá smrt a také Ženy a Muži, které vznikly ve spolupráci s režisérkou Adélou Laštovkovou Stodolovou. Program doplní pohádka pro děti, workshop Josefa Rosena, koncert Fekete Seretlek či otevřená hodina se SKUTRy.

vw-na-zabradli-0503-nahled V druhé polovině dubna pak proběhnou benefiční představení souborů Dejvického divadla, Divadla Na zábradlí a ústeckého Činoheráku. „Je to ojedinělá událost, že etablovaná divadla opuští své scény a hrají na podporu vzniku jiného divadla,” uvádí ředitel Jatek78 Štěpán Kubišta.

Dejvické divadlo odehraje 28. dubna v holešovické tržnici cenami ověnčenou inscenaci Ucpanej systém. Divadlo Na zábradlí představí 20. dubna neméně úspěšnou hru Korespondence V+W. Ústečtí divadelníci Jatka78 nakopnou 22. dubna svým nejslavnějším představením poslední doby – Klubem rváčů podle románu Chucka Palahniuka, jenž dal Činoheráku Ústí jako jedinému souboru na světě právo na dramatizaci knihy.

Kromě těchto tří činoherních inscenací se zde 24. dubna odehraje další Mše za duše – tedy slavnostní večer v režii principála Cirku La Putyka Rosti Nováka a členů jeho souboru. Tentokrát se na jevišti potkají české a evropské hvězdy nového cirkusu. Po představení vystoupí kapela Vložte kočku.

V rámci dalšího programu v prostoru Jatka78 vystoupí například Bratři v tricku, Divadlo VOSTO5 a 420PEOPLE s Please The Trees. A samozřejmě nebudou chybět všechna stálá představení Cirku La Putyka – Play, Airground, Slapstick Sonata, Up End Down, Risk a La Putyka.

Více informací na www.jatka78.cz, www.laputyka.cz a www.hithit.com.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru