Dnes Čtvrtek - jasno 4°C
Zítra Pátek - zatazeno 1°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Circus Brothers vydávají album Za všim si stojim, pokřtí ho v Paláci Akropolis
9 listopad
Koncerty
Circus Brothers. Foto: Facebook

Circus Brothers vydávají album Za všim si stojim, pokřtí ho v Paláci Akropolis

9. 11. 2022
Disco-balkan kombinující balkánskou dechovku, diskotékový beat, laciný pop, špinavý house, drsný rap a líbivý folk. To je styl, kterým se vyznačuje kapela Circus Brothers. Ta letos roztančila i návštěvníky velkých letních festivalů jako Colours of Ostrava či Letní Letná. Nyní kapela po čtyřech letech vydává své druhé album. Jmenuje se Za všim si stojim a šestičlenný ansámbl jej pokřtí spolu s herečkou Sandrou Novákovou a hercem Markem Němcem 9. listopadu v žižkovském Paláci Akropolis.

„Za všim si stojim, to je naše motto, především pak bubeníka Tomáše Knotka. Navíc se ve tvorbě držíme toho, co nám přijde dobré a co nás baví. Nechceme se za žádnou cenu nechat ovlivnit trendy, které zrovna letí. Chceme být sví a za vším, co vytváříme, si stojíme,“ vysvětluje název alba zpěvák a klarinetista Tomáš Kůgel.

Oproti debutové desce #VJERŽIM je nové album ještě o poznání pestřejší. „S hudební produkcí nám nově pomáhal Jiří Vidasov, jehož rukopis je na desce znát. Začali jsme využívat i více nástrojů včetně kláves a elektrické kytary. Jelikož skoro každou píseň napsal jiný člen kapely, je album velmi pestré, ale stále v našem stylu,“ říká Kůgel.

Za všim si stojim obsahuje devět skladeb – od pomalé balady přes kletzmer, balkan-punk až po psychedelické techno. Jak už je u Circus Brothers zvykem, nechybí vtipné a rafinované texty.

Ostatně třeba v písni Nestíhám, ke které kapela nedávno vydala i videoklip, se asi najde tak trochu každý. Album vychází na CD a streamovacích platformách, v budoucnu kapela plánuje i vinyl.

Na křtu v Paláci Akropolis, který startuje v 19:30, rozšíří tradiční sestavu Circus Brothers další muzikanti na klávesy, cimbál a baskřídlovky. Jako předkapela vystoupí Petr Soukup a Jiří Vidasov.

Vše zakončí after party s DJ Le Petit Nicolas. Vstupenky jsou k dispozici v síti GoOut. Do konce roku chystá kapela ještě společný křest s MYDY v Brně a prosincový koncert v Cross Clubu. Více informací se dozvíte na sociálních sítích Circus Brothers.


Autor: puc

Adventní koncert Viléma Veverky

Včera v 08:24

V pátek 9. prosince uslyšíte adventní koncert Viléma Veverky. Začíná ve 20 hodin v kostele Nejsvětějšího srdce páně v Praze 3.

Adventní koncert Tichého světa

7. prosince 2022 v 10:48

Adventní koncert Tichého světa se koná 13. prosince od 18 hodin v Bazilice svatého Petra a Pavla na Vyšehradě.

Akademie operního zpěvu divadla San Carlo v Neapoli vystoupí v Rudolfinu

6. prosince 2022 v 06:11

U příležitosti oslav stého výročí založení Italského kulturního institutu v Praze založeného v roce 1922 se 18. prosince ve Dvořákově síni Rudolfina uskuteční zvláštní pocta divadla San Carlo v Neapoli, které je jedním z největších symbolů italské kultury. 

Varhan Orchestrovič Bauer v kostele sv. Mikuláše

6. prosince 2022 v 06:05

Třicátý ročník tradičního vánočního koncertu českého skladatele a dirigenta Varhana Orchestroviče Bauera a jeho Okamžitého Filmového Orchestru se uskuteční 21. prosince od 20:21 hodin v kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí. Během koncertu vystoupí řada významných...

Advent na Šestce. Šabachův park nabídne vánoční náladu, koncerty i trhy

5. prosince 2022 v 11:42

Vánoce v Praze 6 se po dvou letech vrací do Šabachova parku. Od 9. prosince nebude chybět adventní kulturní program s vánočními trhy a náměstí s koňmi ožije světelnou výzdobou i vůní punče. 

Adventní koncert v Kostele sv. Václava na Zderaze

5. prosince 2022 v 09:51

Praha 2 zve milovníky hudby na pokračování cyklu Adventních koncertů v kostelích. Poslední koncert z cyklu Adventních koncertů proběhne ve čtvrtek 15. prosince od 18 hodin v Kostele sv. Václava na Zderaze.

Adventní koncerty na Nuselské radnici pokračují

4. prosince 2022 v 08:49

Ve čtvrtek 8. prosince se koná druhý Adventní koncert Prahy 4 na Nuselské radnici.

Vánoční i jazzové melodie na Vyšehradě

3. prosince 2022 v 10:09

Ve čtvrtek 8. prosince od 19 hodin rozzáří vyšehradské Staré purkrabství multižánrová zpěvačka Lucia Bakaiová v doprovodu pianisty Tomáše Sýkory a kontrabasisty Martina Gerly.

Praha 14 zve na Adventní koncert

1. prosince 2022 v 17:16

Nasát vánoční atmosféru můžete v Galerii 14 ve středu 14. prosince od 18:30 hodin. Vystoupí soubor ArtHarmony. Vstup je volný.

Praha 1: Vánoční koncert pro seniory

30. listopadu 2022 ve 12:43

Vánoční koncert pro seniory z Prahy 1 se koná 19. prosince od 18:30 v Paláci Žofín. Vystoupí Český chlapecký sbor Boni pueri.

Praha 6: Vánoční koncert Filmové filharmonie

29. listopadu 2022 ve 12:18

Tradiční Vánoční koncert Národní technické knihovny a městské části Prahy 6 s tématikou filmových melodií v podání Komorního souboru Filmové filharmonie se koná ve čtvrtek 1. prosince od 17 hodin v Hale služeb NTK.

Adventní koncert v kostele sv. Štěpána

29. listopadu 2022 v 08:28

Praha 2 zve milovníky hudby na koncert z cyklu Adventních koncertů v kostelích.

Honza Brož & Devítka v Praze 11

29. listopadu 2022 v 07:19

Ve čtvrtek 1. prosince se od 20 hodin koná koncert folkové skupiny Devítka v KC Zahrada.

Další články
Nahoru