Dnes Čtvrtek - skorojasno 26°C
Zítra Pátek - polojasno 21°C
Pátek 2. 6. 2023
Svátek má Jarmil
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Circus Brothers vydávají album Za všim si stojim, pokřtí ho v Paláci Akropolis
9 listopad
Koncerty
Circus Brothers. Foto: Facebook

Circus Brothers vydávají album Za všim si stojim, pokřtí ho v Paláci Akropolis

9. 11. 2022
Disco-balkan kombinující balkánskou dechovku, diskotékový beat, laciný pop, špinavý house, drsný rap a líbivý folk. To je styl, kterým se vyznačuje kapela Circus Brothers. Ta letos roztančila i návštěvníky velkých letních festivalů jako Colours of Ostrava či Letní Letná. Nyní kapela po čtyřech letech vydává své druhé album. Jmenuje se Za všim si stojim a šestičlenný ansámbl jej pokřtí spolu s herečkou Sandrou Novákovou a hercem Markem Němcem 9. listopadu v žižkovském Paláci Akropolis.

„Za všim si stojim, to je naše motto, především pak bubeníka Tomáše Knotka. Navíc se ve tvorbě držíme toho, co nám přijde dobré a co nás baví. Nechceme se za žádnou cenu nechat ovlivnit trendy, které zrovna letí. Chceme být sví a za vším, co vytváříme, si stojíme,“ vysvětluje název alba zpěvák a klarinetista Tomáš Kůgel.

Oproti debutové desce #VJERŽIM je nové album ještě o poznání pestřejší. „S hudební produkcí nám nově pomáhal Jiří Vidasov, jehož rukopis je na desce znát. Začali jsme využívat i více nástrojů včetně kláves a elektrické kytary. Jelikož skoro každou píseň napsal jiný člen kapely, je album velmi pestré, ale stále v našem stylu,“ říká Kůgel.

Za všim si stojim obsahuje devět skladeb – od pomalé balady přes kletzmer, balkan-punk až po psychedelické techno. Jak už je u Circus Brothers zvykem, nechybí vtipné a rafinované texty.

Ostatně třeba v písni Nestíhám, ke které kapela nedávno vydala i videoklip, se asi najde tak trochu každý. Album vychází na CD a streamovacích platformách, v budoucnu kapela plánuje i vinyl.

Na křtu v Paláci Akropolis, který startuje v 19:30, rozšíří tradiční sestavu Circus Brothers další muzikanti na klávesy, cimbál a baskřídlovky. Jako předkapela vystoupí Petr Soukup a Jiří Vidasov.

Vše zakončí after party s DJ Le Petit Nicolas. Vstupenky jsou k dispozici v síti GoOut. Do konce roku chystá kapela ještě společný křest s MYDY v Brně a prosincový koncert v Cross Clubu. Více informací se dozvíte na sociálních sítích Circus Brothers.


Autor: puc

Festival ZUŠ Open zaplní Valdštejnskou zahradu hudbou, divadlem i tancem

Včera v 07:21

V sobotu 3. června bude Valdštejnská zahrada patřit dětem. Zdarma přístupný program v režii celostátního festivalu základních uměleckých škol ZUŠ Open nabídne desítky koncertů, divadelních i tanečních představení i výtvarných workshopů v podání více jak 800 nejmladších umělců z celé České...

Praha 9 zve na Folkové Podviní 2023

31. května 2023 v 10:24

Osmnáctý ročník Folkového Podviní se koná ve čtvrtek 8. června. Vstup je volný.

Koncert tradiční romské hudby

27. května 2023 v 06:26

Vrcholem festivalu Khamoro je série tří koncertů tradiční romské hudby. Během toho druhého se v holešovické La Fabrice představí hudební tělesa, které spojuje jedna charakteristika: na evropské scéně působí už nějaký ten pátek a jde o úspěšná zavedená jména.

Hard Rock Cafe oslaví 52. narozeniny

26. května 2023 v 18:22

První Hard Rock Cafe bylo otevřeno 14. června 1971 na adrese 150 Old Park Lane, Hyde Park v Londýně a jeho majiteli byli dva Američané, Isaac Tigrett a Peter Morton. Uskutečnili tím svůj sen spojit poctivé americké jídlo, skvělou muziku a memorabilia hudebních hvězd. Značka se za dobu své...

Praha 1: Zvukomalebnost v kostele sv. Haštala

22. května 2023 v 19:17

Májový koncert Zvukomalebnost se koná v pondělí 29. května od 18 hodin v kostele sv. Haštala. Vstupné je dobrovolné.

Festival základních uměleckých škol ZUŠ Open nabídne přes 500 akcí po celé republice

18. května 2023 v 11:17

Na 500 nejrůznějších koncertů, divadelních či tanečních představení, výstav, happeningů a dalších akcí připravilo v rámci sedmého ročníku celostátního festivalu ZUŠ Open 439 základních uměleckých škol. Během jedné z největších kulturních událostí u nás po celé dva týdny od neděle 21. května do...

Po stopách Jaroslava Ježka, na vlně zpěvu a swingu

14. května 2023 v 06:28

Spojení pěveckého sboru a swingového orchestru současně představí koncert Po stopách Jaroslava Ježka – na vlně zpěvu a swingu.

International Shakuhachi Festival Prague: Hudba a změněné vědomí

14. května 2023 v 05:49

Ve dnech 1. – 5. června proběhne v Praze už 14. ročník mezinárodního festivalu japonské hudby International Shakuhachi Festival Prague. Letos se světové setkání svými koncerty i symposiem bude nejvíce zabývat aspektem hudby jakožto cesty ke změněnému stavu vědomí. Festivalu se jako již tradičně...

Koncert komorní hudby: Rachmaninovem to vše začalo

10. května 2023 v 08:23

V sále radnice Prahy 9 vystoupí ve čtvrtek 11. května posluchači oblíbené DUO Jitky Čechové – klavír a Jana Páleníčka – violoncello.

Koncert v Praze 1: Varhanní nešpory maltézských rytířů

8. května 2023 v 09:10

V rámci cyklu koncertů duchovní hudby proběhne v řádovém kostele Panny Marie pod řetězem v Lázeňské ulici v pondělí 15. května od 17 hodin koncert Varhanní nešpory maltézských rytířů.

Praha 14: Koncert komorní hudby v Galerii 14

7. května 2023 ve 21:01

Ve středu 17. května se od 18:30 hodin koná koncert komorní hudby v Galerii l4.

Duety v klasice ve Vršovickém zámečku

3. května 2023 v 07:02

Ve čtvrtek 11. května se v prostorách Vršovického zámečku koná koncert s názvem Duety v klasice.

The Tap Tap na festivalu Pojď dál

2. května 2023 v 11:17

Letošní ročník festivalu Pojď dál se uskuteční v sobotu 6. května. Tentokrát budou všechny body programu soustředěny na jednom místě, a to v areálu škol Jedličkova ústavu před branami Vyšehradu.

Tóny Vinohrad 2023 rozezní smyčce

1. května 2023 ve 13:39

Smyčce klasicky, romanticky i moderně uslyšíte v rámci cyklu komorní hudby v Praze 2. Koncert se koná ve středu 10. května v 18 hodin a vstupenky jsou k dispozici 1. května v informační kanceláři radnice.

Další články
Nahoru