Dnes Sobota - oblacno 20°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 22°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Circus Brothers vydávají album Za všim si stojim, pokřtí ho v Paláci Akropolis
9 listopad
Koncerty
Circus Brothers. Foto: Facebook

Circus Brothers vydávají album Za všim si stojim, pokřtí ho v Paláci Akropolis

9. 11. 2022
Disco-balkan kombinující balkánskou dechovku, diskotékový beat, laciný pop, špinavý house, drsný rap a líbivý folk. To je styl, kterým se vyznačuje kapela Circus Brothers. Ta letos roztančila i návštěvníky velkých letních festivalů jako Colours of Ostrava či Letní Letná. Nyní kapela po čtyřech letech vydává své druhé album. Jmenuje se Za všim si stojim a šestičlenný ansámbl jej pokřtí spolu s herečkou Sandrou Novákovou a hercem Markem Němcem 9. listopadu v žižkovském Paláci Akropolis.

„Za všim si stojim, to je naše motto, především pak bubeníka Tomáše Knotka. Navíc se ve tvorbě držíme toho, co nám přijde dobré a co nás baví. Nechceme se za žádnou cenu nechat ovlivnit trendy, které zrovna letí. Chceme být sví a za vším, co vytváříme, si stojíme,“ vysvětluje název alba zpěvák a klarinetista Tomáš Kůgel.

Oproti debutové desce #VJERŽIM je nové album ještě o poznání pestřejší. „S hudební produkcí nám nově pomáhal Jiří Vidasov, jehož rukopis je na desce znát. Začali jsme využívat i více nástrojů včetně kláves a elektrické kytary. Jelikož skoro každou píseň napsal jiný člen kapely, je album velmi pestré, ale stále v našem stylu,“ říká Kůgel.

Za všim si stojim obsahuje devět skladeb – od pomalé balady přes kletzmer, balkan-punk až po psychedelické techno. Jak už je u Circus Brothers zvykem, nechybí vtipné a rafinované texty.

Ostatně třeba v písni Nestíhám, ke které kapela nedávno vydala i videoklip, se asi najde tak trochu každý. Album vychází na CD a streamovacích platformách, v budoucnu kapela plánuje i vinyl.

Na křtu v Paláci Akropolis, který startuje v 19:30, rozšíří tradiční sestavu Circus Brothers další muzikanti na klávesy, cimbál a baskřídlovky. Jako předkapela vystoupí Petr Soukup a Jiří Vidasov.

Vše zakončí after party s DJ Le Petit Nicolas. Vstupenky jsou k dispozici v síti GoOut. Do konce roku chystá kapela ještě společný křest s MYDY v Brně a prosincový koncert v Cross Clubu. Více informací se dozvíte na sociálních sítích Circus Brothers.


Autor: puc

Přijďte si s námi zahrát. Nedělní open air koncert

Včera ve 12:30

Devátý ročník open air koncertu s názvem Přijďte si s námi zahrát v neděli 26. května na Střeleckém ostrově.

Léto s živou hudbou 2024 v Praze 15

Včera v 11:52

Pro všechny milovníky dobré hudby odstartuje ve čtvrtek 6. června v Pivovaru Hostivar Léto s živou hudbou 2024. Koncerty se budou konat pod širým nebem každý čtvrtek od 19 hodin za příznivého počasí.

Orchestr Pražské konzervatoře hraje v Kyjích

22. května 2024 v 19:14

Komorní orchestr Pražské konzervatoře je tvořen třiceti studenty 2. a 3. ročníků školy oddělení smyčcových nástrojů. Vedle barokního a symfonického orchestru je jedním ze tří výstavních těles této významné instituce.

Multižánrový hudební festival v Modřanech

22. května 2024 v 06:48

V sobotu 25. května se v Modřanech koná Multižánrový hudební festival. Vstup volný.

Skladby Antonína Dvořáka a Jana Hanuše zazní v kostele sv. Antonína

21. května 2024 ve 20:50

Ve čtvrtek 23. května večer od 19:30 hodin se můžete zaposlouchat do tónů skladeb Antonína Dvořáka nebo Jana Hanuše na Strossmayerově náměstí. Koncert je zdarma.

Tóny Vinohrad: Hudba a ladný pohyb v Gröbeho vile

21. května 2024 v 11:31

Ve středu 22. května poznáte, jak se i v komorním podání doplňuje úžasná hudba a ladný pohyb. Květnový koncert z cyklu Tóny Vinohrad nabízí program s názvem Do tance.

Benefiční koncert na novou kuchyň

21. května 2024 v 08:03

Benefiční koncert na novou kuchyň pro respitní (odlehčovací) službu pro lidi s autismem a chováním náročným na podporu se koná 22. května od 18 hodin před kavárnou V. kolona v areálu PN Bohnice. Zahrají kapely Severní nástupiště a Kitchen Uno a organizátoři doufají, že dobrovolný příspěvek bude...

Atomic Gigolo zahrají na Vyšehradě

21. května 2024 v 06:56

První koncert letošní sezóny, za úplňku a s jedinečným vyšehradským výhledem ve čtvrtek 23. května. Vstupné dobrovolné, začíná se v 19 hodin.

Květnový koncert Prahy 2 na Bastionu

20. května 2024 v 08:53

Cyklus Prahy 2 Hudba na hradbách na Bastionu je věnovaný převážně jazzu a dobré pohodě.

Victoria Hanna a Omri Mor oživí dávné hebrejské písně

19. května 2024 ve 12:54

Výrazné osobnosti jeruzalémské scény, zpěvačka Victoria Hanna a klavírní virtuóz Omri Mor, se ponoří k pramenům levantské hudby. 

Na vysočanské radnici uslyšíte Barokní perly

16. května 2024 v 10:26

Cyklus komorních koncertů na vysočanské radnici v Praze 9 pokračuje 23. května od 19 hodin. Kvarteto Musica Affecta představí Barokní perly.

Festival základních uměleckých škol ZUŠ Open

15. května 2024 v 08:44

Příští týden naplno vypukne celostátní festival základních uměleckých škol ZUŠ Open, který pod heslem ZUŠlechťujeme uměním nabídne od 23. května do 9. června 600 akcí. ZUŠ Open je v počtu účinkujících i rozsahem programu bezesporu největší kulturní událostí v České republice. ZUŠky vedle...

Praha 9: Hudba v kostele sv. Václava

14. května 2024 v 10:31

Koncert P. Jaroslava Konečného a pěveckého sboru Diphtheria nazvaný Per musiciam orantem ad Deum! se koná v pátek 24. května od 19 hodin ve farním kostele sv. Václava na Proseku.

Brucknerova Třetí symfonie živě z Berlínské filharmonie

12. května 2024 v 07:55

Pražský Goethe-Institut poprvé nabídne živý přenos z Berlínské filharmonie: 18. května od 19 hodin si v sále institutu bude možné poslechnout Brucknerovu Třetí symfonii, a to v její původní podobě z roku 1873. Za pultem Berlínských filharmoniků bude stát François-Xavier Roth....

Další články
Nahoru