dnes
Čtvrtek - skorojasno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - zatazeno
9°C
Čínský zázrak předvede úchvatnou Šanghajskou noc
Čínský národní cirkus v akci. Foto: archiv

Čínský zázrak předvede úchvatnou Šanghajskou noc

Čínský národní cirkus, prezentující v jedinečné show akrobatické umění s tradicí starší než 2000 let, míří za českými diváky s novým programem SHANGHAI NIGHTS. Od 18. do 23. března cirkus vystoupí v Liberci, Ostravě, Brně, Pardubicích, v Praze a Českých Budějovicích.

Mladý soubor třiceti výjimečných čínských artistů tentokrát zve na výlet do Šanghaje, magického přístavního města, jehož prostřednictvím se po tisíciletí nedotčená čínská kultura ve 20. století začala otevírat světu. Nový je nejen příběh, přibližující pozoruhodnou epizodu čínských dějin, a strhující hudba, která jej provází. Nová jsou také unikátní akrobatická čísla, opět posunující hranice možného. Díky velkému zájmu i o letošní představení již zbývají v předprodeji poslední vstupenky.

„Čínské akrobatické mistrovství se pomalu dostává do povědomí lidí, znají je z televize, filmů, pro některé reprezentuje stále oblíbenější takzvaný nový cirkus, tedy cirkus bez zvířat. Ovšem představení Čínského národního cirkusu se nedají s ničím srovnat. Vidět na vlastní oči tu neuvěřitelnou akrobatickou dovednost a mentální sílu čínských artistů, na to zkrátka nikdy nezapomenete,“ říká Ladislav Knos, který se desítky let pohybuje ve světě mezinárodního cirkusu.

200 představení a dohromady jen 5 dnů volna

Čínský národní cirkus letos slaví 25 let existence, na počest tohoto výročí vznikla nejvýpravnější a nejpropracovanější show v historii – SHANGHAI NIGHTS, se kterou soubor během čtyřměsíčního turné objede celou Evropu. Německo, Rakousko, Švýcarsko, Českou republiku, Slovensko. V plánu je téměř 200 představení a dohromady jen 5 dnů volna, což vyžaduje obdivuhodné nasazení a profesionální přístup od artistů i technického a organizačního štábu.

„Když diváci aplaudují, jsem dojatá, je to skvělá odměna, ale uvědomuji si, že to není jen tak zadarmo, musíme se stále připravovat a trénovat, aby bylo vystoupení perfektní. S akrobacií jsem začala v pěti letech, denně trénuji dvě až tři hodiny, abych se udržela v dobré kondici,” říká jedna z členek Čínského národní cirkusu.

Do České republiky Čínský národní cirkus zavítá potřetí. Velkým úspěchem u veřejnosti i odborné kritiky skončila už první návštěva excelentních čínských akrobatů, kdy s programem Hedvábná stezka dvakrát beznadějně vyprodali velký sál pražského Kongresového centra. V Praze předvedli také show FENG SHUI Životní harmonie.

Předprodej vstupenek na Čínský národní cirkus – SHANGHAI NIGHTS v síti TICKET ART. Ceny vstupenek: 990, 790, 590, 390 Kč (ZTP/P – 99 Kč + doprovod za plnou cenu).

TERMÍNY PŘEDSTAVENÍ

18. 3. 2014 od 19:00 hod. – LIBEREC, Tipsport Arena

19. 3. 2014 od 19:00 hod. – OSTRAVA, Sareza

20. 3. 2014 od 19:00 hod. – BRNO, Hala Vodova

21. 3. 2014 od 19:00 hod. – PARDUBICE, ČEZ Arena

22. 3. 2014 od 14:00 hod. – PRAHA, Kongresové centrum

22. 3. 2014 od 19:00 hod. – PRAHA, Kongresové centrum

23. 3. 2014 od 16:00 hod. – ČESKÉ BUDĚJOVICE, Budvar Arena

24. 3. 2014 – SK, BRATISLAVA, Hala Pasienky


Autor: Renata Rákosová
Další články
Nahoru