dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Čínské trenýrky na Pražském hradě způsobily velké dilema
Autor vtipu: Marek Simon

Čínské trenýrky na Pražském hradě způsobily velké dilema

Aktuální události jsou tou nejlepší inspirací pro české kreslíře. I když události samotné moc důvodů k úsměvu neposkytují, reakce kreslířů naštěstí ano. Máme pro vás výběr nejlepších kreseb za uplynulý půlrok, které vzešly ze soutěže Vtip měsíce pořádané Českou unií karikaturistů.

Česká unie karikaturistů

Byla založena 10. 3. 1990. Sdružuje autory kresleného humoru a karikaturisty z České republiky a za určitých podmínek i z jiných zemí. V současné době je jejími členy přibližně 80 autorů.

Soutěž probíhá celý rok, účastní se jí přibližně 60 autorů a slouží k vyhlášení nejlepších českých kreslířů. Momentálně se nachází ve své polovině a tak se již dá tušit, kdo se by se mohl stát karikaturistou roku 2016.

Soutěž je otevřená pro všechny kreslíře z ČR a je jediným oficiálním a dlouhodobým žebříčkem české karikatury. Kresby v jednotlivých kolech hodnotí porota složená ze zástupců médií, novinářů, galeristů, vydavatelů a osobnostní kresleného humoru. Téma je volné a často odráží aktuální události. V letošních příspěvcích to byla nejčastěji nelegální imigrace, Evropská unie a prezident ČR. Najdou se v ní ovšem i méně závažná a zábavnější témata.

Podívejte se na některé z vtipů, které bodovaly v březnu a dubnu letošního roku. Vtipy z dalších měsíců zveřejníme v dalším článku.

3-misto-martenek-leden-0001-nahled

Autor: Miloslav Martenek

2-misto-marek-simon-02-podpluti-ruskeho-stihace-nahled

Autor: Marek Simon

3-misto-marek-simon-01-stat-neni-firma-nahled

Autor: Marek Simon

frantisek-kratochvil-1-nahled

Autor: František Kratochvíl


Další články
Nahoru