dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražská politika

Čím by se mohla Praha inspirovat v Číně? Zastupitel šokoval

Do projevů před dnešním hlasování o tom, zda Praha naváže sesterskou spolupráci s čínským Pekingem, se zapojil i předseda klubu Pirátů v pražském zastupitelstvu Jakub Michálek. „Jsou věci, kterými by se Praha mohla v Číně inspirovat. V této zemi se totiž popravuje za korupci,“ sdělil Michálek.

Zastupitele pobavil chvíli před tím i jeho kolega Mikuláš Ferjenčík, který navrhl, aby v rámci ušetření času nebyla povolena diskuse k bodu programu. Proč? Protože je podle něj jasné, jak budou jednotlivé strany vystupovat.

„Dovolím si shrnout, co zazní: ODS odsoudí komunistický režim, TOP 09 zmíní odkaz Václava Havla, Trojkoalice bude mluvit o Tibetu, KSČM o zločinech kapitalismu, ANO zmíní ekonomický přínos, ČSSD podporu zahraniční politiky vlády, Tomáš Hudeček řekne, že je proti, a proto bude hlasovat pro, a piráti řeknou, že tu nechtějí čínský internet," řekl. „Stejně je to jedno, Luftjarda to už zařídil,“ podotkl.

Zastupitelé překvapivě návrh na zrušení diskuse přijali. K bodu i tak hovořili desítky minut. Vystoupit totiž mohli ti, kteří byli přihlášeni ještě před Ferjenčíkem iniciovaným hlasováním.

Podpis sesterské smlouvy s Pekingem nakonec pražští zastupitelé schválili většinou 35 hlasů v 65členném zastupitelstvu. V jejím rámci rovněž odsouhlasili uznání jednotné Číny.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru