Dnes Pátek - snih -1°C
Zítra Sobota - snih -1°C
Pátek 1. 12. 2023
Svátek má Iva
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
KoncertyPražská kultura

Cigánski Diabli a žáci Základní umělecké školy Folklorika vystoupí společně

8. 3. 2023
Tradiční Folklorika Tour, na kterém se společně na jednom pódiu představí věhlasná cimbálová muzika Cigánski Diabli a žáci Základní umělecké školy Folklorika, má letos celkem pět koncertů. Celé tour slibuje mimořádný hudební zážitek. 

Folklorika Tour 2023 odstartuje v úterý 7. března v DKO v Jihlavě a bude pokračovat na zámek Ctěnice v Praze (8. března), do KC Labuť v Říčanech (9. března), KD Klobučan ve Valašských Kloboukách (21. března), aby se slavnostně uzavřelo ve středu 22. března v V Kině Hvězda v Uherském Hradišti. Začátky všech koncertů jsou v 19 hodin. Posluchači si mohou vstupenky zakoupit online v předprodeji za zvýhodněnou cenu nebo na místě.

„Folklorika Tour se vedle našeho letního Folklorika Festu ve Starém Hrozenkově etablovalo jako plnohodnotná umělecká událost, kterou pořádá Základní umělecká škola Folklorika ve spolupráci s Nadačním fondem Folklorika. Chceme dětem i všem posluchačům také v průběhu školního roku předvést smysl naší činnosti – prostřednictvím umění spojujeme tradice s budoucností,“ popisuje záměr turné předseda správní rady Nadačního fondu Folklorika, Tomáš Štefánek.

„S naším nápadem Folklorika turné jsme oslovili cimbálovou muziku Cigánski Diabli už v roce 2021. Všichni členové muziky se pro tour prakticky ihned nadchli a pomohli nám celou myšlenku uvést v život. Program jsme tak dramaturgicky postavili jako společné vystoupení Diablů a našich žáků v rámci jednotlivých koncertů,“ doplňuje Tomáš Štefánek.

Žáci hudebních a tanečních oborů Základní umělecké školy si budou moci vyzkoušet, jaké to je stát a vystupovat na jednom pódiu společně se světově věhlasným souborem, který koncertuje napříč kontinenty.

ciganski-diabli

V dopoledních hodinách proběhnou v místech konání koncertů navíc výchovné koncerty pro všechny žáky základních a středních škol. Díky nadačnímu fondu mohou získat špičkové umělecké vzdělání děti, jejichž rodiče by si podobné aktivity pro svoje děti nemohli dovolit.

„V naší síti Základních uměleckých škol Folklorika, která působí napříč celou Českou republikou od východu na západ, nabízíme dětem jak samotné umělecké vzdělávání, tak zároveň jejich propojení s historií regionů, a tím uchovávání zvyků a folklorních tradic. Mnoho našich žáků si také zvolilo oblast moderního tance, kde se realizují po pohybové i hudební stránce. Talentovaným žákům dáváme možnosti zúčastnit se národních i mezinárodních soutěží. Díky tomu zvyšujeme jejich cílevědomost a přeshraniční zkušenosti,“ vysvětluje Štefánek.

Přehled všech koncertů Folklorika Tour a možnost zakoupení vstupenek online za zvýhodněnou cenu najdete na https://tour23.zusfolklorika.cz/
Autor: Alo

Palác Akropolis uvede přehlídku tvorby Divadla NIE

Včera v 07:24

V pondělí 11. prosince odstartuje v Paláci Akropolis třídenní přehlídka cenami ověnčeného mezinárodního Divadla Nie.

Michael Červenka vystavuje na radnici

29. listopadu 2023 v 08:17

Malíř a grafik Michael Červenka vystavuje své akvarely v 1. patře radnice Prahy 2. Autor dokáže zachytit okamžitou atmosféru dané chvíle na vinohradských ulicích i blízkého okolí. Jeho akvarely jsou prchavé, někdy jak utkané z pavučiny, mají blízko až k japonské a čínské...

Ivo Kahánek vystoupí s recitálem v Rudolfinu

28. listopadu 2023 ve 14:43

V rámci cyklu FOK Světová klavírní tvorba vystoupí v sobotu 9. prosince v pražském Rudolfinu oblíbený český klavírista Ivo Kahánek. Zahraje díla Franze Schuberta, Antonína Dvořáka, Viktora Kalabise a Roberta Schumanna.

V Praze 11 budou vyhlášeny výsledky literární soutěže

26. listopadu 2023 ve 12:13

V úterý 28. listopadu od 16 hodin zve radnice na slavnostní setkání, při němž bude udělena Cena Miloslava Švandrlíka, kterou získá autor nejvtipnější humoristické knihy vytvořené v roce 2022.

Venkovní výstava věnovaná Antonínu Švehlovi

26. listopadu 2023 v 11:53

Venkovní výstavu věnovanou Antonínu Švehlovi najdete nově v parku v Holoubkovské ulici. Letošní rok nese v Praze 15 označení „Rok Antonína Švehly“, kdy si radnice připomíná slavného rodáka a čestného občana in memoriam.

Večer s Bělou Janoštíkovou

26. listopadu 2023 v 08:43

Autorský večer spisovatelky Běly Janoštíkové se koná v úterý 28. listopadu od 18:30 hodin v Knihovně Uměleckoprůmyslového musea v Praze.

Co bude, Vltavská? Eva Truncová a Monika Přikrylová

24. listopadu 2023 v 08:19

Včera byla zahájena devátá a zároveň poslední výstava v Galerii Vltavská, která je provozována programem Umění pro město. Autorky Eva Truncová a Monika Přikrylová zde uvedly instalaci Co bude, Vltavská?, která se – stejně jako předchozí zdejší výstavy – vztahuje k místu Vltavské, ale kriticky...

Divadlo Viola oslavilo 60. narozeniny speciálním večerem

24. listopadu 2023 v 08:02

Legendární Viole, „nejmenšímu velkému divadle v Praze“, je letos 60! Oslavy, jejichž součástí byly například tematické výstavy fotografií či pořady České televize a Českého rozhlasu, vyvrcholily v neděli 19. listopadu. Symbolicky přesně 60 let poté, kdy měla ve Viole premiéru slavná Holanova Noc...

Adventní procházka s koncertem

22. listopadu 2023 v 07:18

Procházka s lampiony ke kostelu sv. Norberta v Praze 6 u příležitosti zahájení adventu. V kostele sv. Norberta akusticky vystoupí kapela Deliwery. Lampiony s sebou. Vstupné je dobrovolné.

Poslední letošní premiéra v divadle Ponec bude o naší kůži

21. listopadu 2023 v 17:45

V závěru listopadu, dvacátého sedmého, od 20 hodin se v divadle Ponec poprvé představí taneční inscenace s prvky detektivního thrilleru Rukavičkářské závody. V této performanci choreografky Terezy Lenerové se fikce prolíná se zážitky s naší vlastní kůží. 

Oceněná inscenace O Pavlovi v Divadle Na zábradlí

21. listopadu 2023 v 08:22

Letošní novinka v repertoáru Divadla Na zábradlí, inscenace O Pavlovi, je sondou do vztahu chartistky Dani Horákové a jejího manžela, filmaře Pavla Juráčka. V hlavní roli Dani exceluje Anežka Kubátová, která za svůj výkon získala Cenu Divadelních novin (kategorie Ženský herecký výkon bez ohledu na...

Galerie 1: Tomáš Jetela X-Hyde Star Ancient Rhymes

19. listopadu 2023 v 10:55

Výstava malíře Tomáše Jetely v Galerii 1 od 29. listopadu.

Praha 6: Václav Hudeček uvádí

19. listopadu 2023 v 09:11

Houslový virtuóz Václav Hudeček uvede dva z vítězů své houslové akademie v Luhačovicích – Kláru Klánskou a Jana Nováka.

Výstava: Konečně doma

17. listopadu 2023 v 10:51

Ve dnech 20. listopadu až 10. prosince se na piazzettě Národního divadla uskuteční exteriérová výstava s názvem Konečně doma, jejímž hlavním cílem je přiblížit veřejnosti důležitost náhradní rodinné péče.

Další články
Nahoru