Dnes Čtvrtek - zatazeno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 18°C
Čtvrtek 23. 3. 2023
Svátek má Ivona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
KoncertyPražská kultura

Cigánski Diabli a žáci Základní umělecké školy Folklorika vystoupí společně

8. 3. 2023
Tradiční Folklorika Tour, na kterém se společně na jednom pódiu představí věhlasná cimbálová muzika Cigánski Diabli a žáci Základní umělecké školy Folklorika, má letos celkem pět koncertů. Celé tour slibuje mimořádný hudební zážitek. 

Folklorika Tour 2023 odstartuje v úterý 7. března v DKO v Jihlavě a bude pokračovat na zámek Ctěnice v Praze (8. března), do KC Labuť v Říčanech (9. března), KD Klobučan ve Valašských Kloboukách (21. března), aby se slavnostně uzavřelo ve středu 22. března v V Kině Hvězda v Uherském Hradišti. Začátky všech koncertů jsou v 19 hodin. Posluchači si mohou vstupenky zakoupit online v předprodeji za zvýhodněnou cenu nebo na místě.

„Folklorika Tour se vedle našeho letního Folklorika Festu ve Starém Hrozenkově etablovalo jako plnohodnotná umělecká událost, kterou pořádá Základní umělecká škola Folklorika ve spolupráci s Nadačním fondem Folklorika. Chceme dětem i všem posluchačům také v průběhu školního roku předvést smysl naší činnosti – prostřednictvím umění spojujeme tradice s budoucností,“ popisuje záměr turné předseda správní rady Nadačního fondu Folklorika, Tomáš Štefánek.

„S naším nápadem Folklorika turné jsme oslovili cimbálovou muziku Cigánski Diabli už v roce 2021. Všichni členové muziky se pro tour prakticky ihned nadchli a pomohli nám celou myšlenku uvést v život. Program jsme tak dramaturgicky postavili jako společné vystoupení Diablů a našich žáků v rámci jednotlivých koncertů,“ doplňuje Tomáš Štefánek.

Žáci hudebních a tanečních oborů Základní umělecké školy si budou moci vyzkoušet, jaké to je stát a vystupovat na jednom pódiu společně se světově věhlasným souborem, který koncertuje napříč kontinenty.

ciganski-diabli

V dopoledních hodinách proběhnou v místech konání koncertů navíc výchovné koncerty pro všechny žáky základních a středních škol. Díky nadačnímu fondu mohou získat špičkové umělecké vzdělání děti, jejichž rodiče by si podobné aktivity pro svoje děti nemohli dovolit.

„V naší síti Základních uměleckých škol Folklorika, která působí napříč celou Českou republikou od východu na západ, nabízíme dětem jak samotné umělecké vzdělávání, tak zároveň jejich propojení s historií regionů, a tím uchovávání zvyků a folklorních tradic. Mnoho našich žáků si také zvolilo oblast moderního tance, kde se realizují po pohybové i hudební stránce. Talentovaným žákům dáváme možnosti zúčastnit se národních i mezinárodních soutěží. Díky tomu zvyšujeme jejich cílevědomost a přeshraniční zkušenosti,“ vysvětluje Štefánek.

Přehled všech koncertů Folklorika Tour a možnost zakoupení vstupenek online za zvýhodněnou cenu najdete na https://tour23.zusfolklorika.cz/
Autor: Alo

Chladné dítě bude mít premiéru v divadle DISK

Dnes v 08:49

Inscenační tým v čele s režisérem Tomášem Rálišem se rozhodl pro inscenaci v Čechách dosud neuvedené hry „Chladné dítě“ německého dramatika Mariuse von Mayenburga. Poprvé bude toto současné německé dílo uvedeno v divadle DISK v pátek 31. března.

Goethe-Islands hledají české kapely a německé songy

Dnes v 08:38

Německý Goethe-Institut a hudební festival United Islands of Prague hledají hudební skupiny složené z žáků základních a středních škol, v jejichž tvorbě je zastoupena němčina. Vítězové soutěže Goethe Islands vystoupí ve velkém stylu s vlastním koncertem v rámci květnových United...

Setkání kultur 2023: Hudební večer v KD Kyje

Včera ve 21:43

Letošní ročník Setkání kultur 2023 přivítá v Kulturním domě v Kyjích hosta vystupující kapely Bachtale Apsa herečku a zpěvačku Barboru Hrzánovou, kapelu Devles a pěvecký soubor z Černého Mostu Romano Balvaj.

Festival o (ne)svobodě, (ne)bezpečí a (ne)rovnoprávnosti Nová komedie

Včera v 08:27

Městská divadla pražská zvou na mezinárodní festival mladých tvůrců Nová komedie, který se bude konat ve dnech 11. – 18. dubna. V rámci letošního ročníku budou v divadle Komedie uvedeny inscenace z polských, slovenských a českých divadel. Nebudou chybět ani koncerty a debaty...

Malí nakladatelé, velké knihy. Koná se třetí ročník festivalu KniŽižkov

21. března 2023 v 08:05

KC Vozovna pořádá v sobotu 25. března od 11 hodin třetí ročník festivalu KniŽižkov. Čtenáři si již potřetí zalistují beletrií i literaturou faktu, která hledá jiné cesty a nepluje s hlavním proudem a poslechnou si přitom současné tvůrce při autorských čteních a debatách. Nebudou chybět ani dvě...

Jarní koncert na Nuselské radnici: Souznění čtyř harf

20. března 2023 v 11:08

Prah-a-harP kvartet představuje v kontextu české hudební scény ojedinělý úkaz. Sestává ze čtyř harfistek – tří sester a jejich matky. Doposud není známá existence obdobného projektu a přihlédneme-li ke kuriózní skutečnosti, že se jedná o čistě rodinný ansámbl, může se nám tento soubor jevit nejen...

Velikonoční koncert v areálu Gabriel Loci

20. března 2023 v 09:14

Koncert uslyšíte v kostele Zvěstování Panny Marie od 18 hodin.

Zpěvák David Pet pokřtil nový videoklip, kmotrou mu byla Lucie Vondráčková

19. března 2023 ve 14:54

Zpěvák David Pet včera slavnostně pokřtil ve čtvrtek svůj nový videoklip ke skladbě Vrásky Štěstí. Společnost mu přitom dělala nejen populární zpěvačka Lucie Vondráčková, ale také MMA zápasník David Kozma nebo lednová playmate Marie Langerová.

Popelka se vrací do Národního divadla

19. března 2023 v 07:00

Po devíti letech se do Národního divadla vrací originální verze baletu Popelka Jeana-Christopha Maillota. Francouzský choreograf vytvořil toto dílo v roce 1999 pro soubor Les Ballets de Monte-Carlo, jehož je umělecký ředitel.

Koncert projektu Anastasis

18. března 2023 v 16:30

Koncert projektu Anastasis, velko-jevištního díla nabízí v pondělí 24. dubna v 18:30 ty nejsilnější momenty připravovaného živého divadelního projektu. Představení zavede diváky do úplně jiné reality, do příběhu dvou světů, uslyší autorské písně se silnými texty, doplněné o prvky činohry i taneční...

Praha 6: Pražský Ukulele Band, Tři bílé vrány a Richard Tesařík

17. března 2023 v 11:03

Koncert unikátní formace vynikajících hráčů na ukulele a dalších brnkacích nástrojů a japonského vokálního tria s hostem Richardem Tesaříkem ve středu 5. dubna v 19:30.

Další články
Nahoru