dnes
Středa - jasno
26°C
zítra
Čtvrtek - jasno
30°C
pozítří
Pátek - skorojasno
30°C
ZpravodajstvíKomerční sdělení

Čidla v kontejenerech, chytré lampy, interaktivní deska. Praha 2 představila projekty Smart City

Nové projekty z konceptu Smart City chystá v oblasti životního prostředí a veřejné správy městská část Praha 2. Jejich cílem je zjednodušit komunikaci obyvatel Prahy 2 s úřadem, přispět k větší efektivnosti sběru odpadu na území dvojky a instalovat chytrý městský mobiliář. S tímto záměrem souhlasili radní Prahy 2 na svém dnešním zasedání.

Již letos v létě bude odstartován projekt „Chytře na odpad v Praze 2.“ Během jednoho roku se v rámci pilotní fáze projektu bude prostřednictvím elektronických čidel testovat ucpanost vhozů, naplněnost podzemních kontejnerů na území druhé městské části a přítomnost sáčků na padesáti koších na psí exkrementy ve vybraných lokalitách.

„Máme čtrnáct míst s podzemními kontejnery a jsou chloubou naší městské části. Někdy ale příliš objemný odpad jen ucpe hrdlo vhozu, svozová společnost o tom ani neví, odpadky se vrší okolo, a vyváží se poloprázdný kontejner. Smyslem projektu je, aby se odpad nevyvážel podle předem stanoveného plánu, ale aby se postupovalo podle aktuální situace,“ říká místostarosta Prahy 2 pro oblast životního prostředí Václav Vondrášek.

Také další plánovaná novinka se týká veřejného prostoru. Ve čtyřech lokalitách bude instalováno šest chytrých lamp veřejného osvětlení. Objeví se na Karlově náměstí, náměstí Míru, v Riegrových sadech a parku Folimanka.

„Tři chytré lampy budou mít řadu užitečných funkcí. Budou disponovat senzory hluku a prachu, stisknutím SOS tlačítka dokáží zajistit přivolání okamžité pomoci, uživatelé notebooků nebo chytrých telefonů zase ocení, že dokáží fungovat také jako Wi-Fi hotspot a budou se nacházet v prostoru v parku. Další tři budou sloužit jako nabíječka pro elektromobily a elektrokola,“ upřesňuje místostarosta Prahy 2 Jan Korseska, v jehož gesci je doprava a oblast financí.

Novinkou bude také interkativní úřední deska, která v budoucnu zajistí obyvatelům Pahy 2 nepřetržitou informovanost o všech důležitých aspektech života městské části a chodu úřadu.

„Je to moderní forma komunikace s úřadem, která může nahradit papírovou dokumentaci. Její nespornou výhodou je, že zobrazuje dokumenty 24 hodin denně bez omezení,“ uvedl místostarosta Prahy 2 pro oblast informatiky Martin Víšek.

Projekt „Pořízení HW a SW pro realizaci projektu Interaktivní úřední desky “ zajistí firma BSS Praha, vítěz výběrového řízení konaného formou elektronické aukce.


Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

Dnes v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

Dnes v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

Dnes v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

První zářijový víkend Kampa opět ožije tradičními hrnčířskými trhy

13. srpna 2018 ve 14:05

Ve dnech 1. – 2. září od 10 do 19 hodin zaplní Kampu stánky s keramikou renomovaných řemeslníků, nebude chybět oblíbená kavárna s hudebním doprovodem, letos pod názvem Cyklo Handy kavárna. Catering tradičně zajišťuje sociální podnik Café Therapy s vyhlášenými domácími dobrotami. Doprovodný program...

Další články
Nahoru