Dnes Úterý - oblacno 0°C
Zítra Středa - obcasny-dest 4°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražské krimi

Chytré hodinky usvědčily zloděje

V pátek 14. října se neznámý pachatel v časných ranních hodinách vloupal do rodinného domu v Praze 5 na Zličíně. Pod rouškou tmy si z něj odnesl sportovní náčiní, osobní věci a elektroniku za několik desítek tisíc korun. Spolu s lupem zmizely i chytré hodinky.

Když přišel majitel domu v dopoledních hodinách vloupání nahlásit, policistům na služebně mimo jiné sdělil, že hodinky lokalizoval v Nádražní ulici na Smíchově. Tam se nachází i obchod zabývající se výkupem a prodejem elektroniky a vzniklo podezření, že by se kořist pokusil neznámý prodat právě tam. Když hlídka dorazila na místo v obchodě, ani před ním se už nikdo nenacházel. Signál z hodinek ale neutichl, přesunul se do prostoru budov v Radlické ulici. Policisté se tak začali prohledávat nejen systém budov, ale i jejich sklepení, kde se čas od času zdržují bezdomovci.

Našli pootevřené dveře od místnosti, kde objevili dva muže. Oba svorně tvrdili, že s vloupáním do rodinného domku nemají nic společného a žádné kradené věci u sebe nemají. Když poškozený prozvonil hodinky, rozezněly se na ruce jednoho z kontrolovaných. Ještě před cestou na policejní služebnu vydal policistům část věcí, které pocházely z vloupání do rodinného domku.

Případ je prověřován pro podezření z trestného činu krádež a porušování domovní svobody, za což v případě odsouzení hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.


Autor: Alo

V ubytovně byl pobodán muž

20. dubna 2024 v 18:41

V noci na sobotu byl pobodán po konfliktu na ubytovně v dolních Chabrech třicetiletý cizinec, kterého převezli záchranáři do nemocnice.

Při napadení v autoservisu v Řepích zemřel muž

19. dubna 2024 v 08:08

Pražští policisté ve čtvrtek odpoledne zasahovali u případu napadení v autoservisu v Řepích. Zemřel tam muž, dalšího policie zadržela.

Mladík měl halucinace, podle kamaráda užil LSD

9. dubna 2024 ve 14:46

Službu bez opilých nebo zdrogovaných lidí by strážníci sloužící v centru hlavního města hledali v paměti dlouho. Tentokrát šlo o 23letého mladíka po požití LSD.

Záměnu pacientek na Bulovce vyšetřuje policie jako ublížení na zdraví

29. března 2024 v 19:07

Záměnu pacientek ve Fakultní nemocnici Bulovka (FNB), kvůli které jedna z nich potratila, kriminalisté vyšetřují pro podezření z ublížení na zdraví z nedbalosti. Na sociální síti X to v pátek uvedla policie. Oznámila také, že ji dnes kontaktoval právní zástupce jedné z pacientek. Zdravotníci...

Další články
Nahoru