dnes
Středa - obcasny-dest
1°C
zítra
Čtvrtek - oblacno
2°C
pozítří
Pátek - oblacno
0°C
Chytrá řešení pro vaši zahradu, dům i dílnu, na která jste možná nemysleli. Proč se vám vyplatí?
Lifestyle / ZdravíKomerční sdělení
Ilustrační foto: Shutterstock

Chytrá řešení pro vaši zahradu, dům i dílnu, na která jste možná nemysleli. Proč se vám vyplatí?

Dům se zahradou je skvělá věc, ale vyžaduje také naši pozornost. To v prvé řadě znamená spoustu práce. Vše si však můžeme velice usnadnit, budeme-li uvažovat chytře. A právě na některá taková chytrá řešení nejen pro váš dům se zkusíme podívat v tomto článku.

Dům se zahradou je skvělá věc, ale vyžaduje také naši pozornost. To v prvé řadě znamená spoustu práce. Vše si však můžeme velice usnadnit, budeme-li uvažovat chytře. A právě na některá taková chytrá řešení nejen pro váš dům se zkusíme podívat v tomto článku.

Naučte se využívat dešťovou vodu

Možná už také do vaší obce dorazilo omezení využívání obecního vodovodu pro účely zalévání zahrady nebo napouštění bazénu. V mnoha obcích už je to běžné a v letních měsících to nikoho nepřekvapí. Proto se hodí mít na zahradě zásoby vody, které jsou z jiného zdroje. Velice snadno je můžete získat z deště. Stačí pokud se třeba rozhodnete objednat betonové jímky Praha, které lze využít právě k zachytávání dešťové vody ze střechy. Je potom už jen na vás, v čemu všemu takovou vodu využijete. Někdo ji využívá třeba také na splachování toalet. Betonová jímka ale má také řadu dalších využití, a to jako:

  • Septik
  • Podsklepení

Jelikož se jedná o jímku jako každou jinou, může sloužit také k řešení odpadních vod, nejste-li napojeni na kanalizační systém. Kromě toho ji můžete využít jako základ pro sklep, a to s ohledem na její bytelnost, na rozdíl od jímek plastových.

Izolaci tepelnou asi máte, ale co hluk?

Pokud jsme zatím hovořili o chytrých řešeních, která se dají využít s úspěchem na zahradě, existují samozřejmě chytrá řešení také do interiéru. A na jedno z nich se ve velkém zapomíná. Jedná se o protihlukovou izolaci. Proč si ale doma udělat akustickou izolaci? Je to zejména proto, abyste měli klid na spánek, pokud o patro výše má někdo jiný názor. V případě, že bydlíte v bytě, můžete takto omezit hluk od sousedů. Izolace proti hluku je rozhodně součástí komfortního bydlení 21. století.

Vytápějte dílnu nebo garáž

Chytrá řešení si ale zaslouží také vaše dílna nebo garáž, případně máte-li obojí v jednom. Trávíte zde často čas a nemáte zde žádné vytápění? Otázkou je, proč jste si jej ještě nepořídili. Můžete zvolit naftová topidla, která se k tomuto účelu výborně hodí. Dokáží rychle produkovat teplo a můžete je dle potřeby přemístit kamkoliv je potřeba.


Víte, jak správně užívat předepsané léky? Na Karlově náměstí poradí zdarma

20. ledna 2020 ve 12:26

Máte obavy z jejich nežádoucích účinků nebo si nejste jisti, zda je správně kombinujete? Navštivte oddělení klinické farmakologie a farmacie pražské Všeobecné fakultní nemocnice. Novinkou letošního roku je totiž bezplatné lékové poradenství. Stačí se jen dopředu...

Brabon Chief Brabon-Hames Emilie: 8 týdnů k novému já

19. ledna 2020 v 10:52

V knize vám Emilie a Chief, trenéři elitních sportovců, představí stravovací a fitness režim, který pomůže každému odhalit za 8 týdnů své nové já. Chcete být jedním z nich? Pak vám stačí obrovská dávka odhodlání a tato kniha. Najdete v ní vše, co budete v příštích 8 týdnech potřebovat – fitness...

Chřipka si ve Středočeském kraji vyžádala první oběť

18. ledna 2020 ve 20:36

Ve třetím kalendářním týdnu byl ve Středočeském kraji zaznamenán vzestup celkové nemocnosti (akutních respiračních infekcí), a to o 15,3 %. Celková nemocnost činila 1083 onemocnění na 100 000 obyvatel. Nejvyšší nemocnost (ARI) byla hlášena v okrese Mělník, nejnižší v okrese Kladno. Nejvyšší...

Seminářem na téma Buď nejlepší verzí sebe sama provedou biohackeři Pavlína a David

13. ledna 2020 v 10:00

Přijďte si nejen poslechnout, ale také diskutovat o různých metodách biohackingu, které pomáhají nahodit maximální výkon a cítit se nad věcí. Seminářem vás provedou certifikovaní koučové, biohackeři Pavlína a David, kteří mají jednotlivé metody vyzkoušené na...

Další články
Nahoru