Dnes Neděle - jasno 17°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 7°C
Neděle 11. 4. 2021
Svátek má Izabela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Chytrá řešení pro vaši zahradu, dům i dílnu, na která jste možná nemysleli. Proč se vám vyplatí?
Lifestyle / ZdravíKomerční sdělení
Ilustrační foto: Shutterstock

Chytrá řešení pro vaši zahradu, dům i dílnu, na která jste možná nemysleli. Proč se vám vyplatí?

Dům se zahradou je skvělá věc, ale vyžaduje také naši pozornost. To v prvé řadě znamená spoustu práce. Vše si však můžeme velice usnadnit, budeme-li uvažovat chytře. A právě na některá taková chytrá řešení nejen pro váš dům se zkusíme podívat v tomto článku.

Dům se zahradou je skvělá věc, ale vyžaduje také naši pozornost. To v prvé řadě znamená spoustu práce. Vše si však můžeme velice usnadnit, budeme-li uvažovat chytře. A právě na některá taková chytrá řešení nejen pro váš dům se zkusíme podívat v tomto článku.

Naučte se využívat dešťovou vodu

Možná už také do vaší obce dorazilo omezení využívání obecního vodovodu pro účely zalévání zahrady nebo napouštění bazénu. V mnoha obcích už je to běžné a v letních měsících to nikoho nepřekvapí. Proto se hodí mít na zahradě zásoby vody, které jsou z jiného zdroje. Velice snadno je můžete získat z deště. Stačí pokud se třeba rozhodnete objednat betonové jímky Praha, které lze využít právě k zachytávání dešťové vody ze střechy. Je potom už jen na vás, v čemu všemu takovou vodu využijete. Někdo ji využívá třeba také na splachování toalet. Betonová jímka ale má také řadu dalších využití, a to jako:

  • Septik
  • Podsklepení

Jelikož se jedná o jímku jako každou jinou, může sloužit také k řešení odpadních vod, nejste-li napojeni na kanalizační systém. Kromě toho ji můžete využít jako základ pro sklep, a to s ohledem na její bytelnost, na rozdíl od jímek plastových.

Izolaci tepelnou asi máte, ale co hluk?

Pokud jsme zatím hovořili o chytrých řešeních, která se dají využít s úspěchem na zahradě, existují samozřejmě chytrá řešení také do interiéru. A na jedno z nich se ve velkém zapomíná. Jedná se o protihlukovou izolaci. Proč si ale doma udělat akustickou izolaci? Je to zejména proto, abyste měli klid na spánek, pokud o patro výše má někdo jiný názor. V případě, že bydlíte v bytě, můžete takto omezit hluk od sousedů. Izolace proti hluku je rozhodně součástí komfortního bydlení 21. století.

Vytápějte dílnu nebo garáž

Chytrá řešení si ale zaslouží také vaše dílna nebo garáž, případně máte-li obojí v jednom. Trávíte zde často čas a nemáte zde žádné vytápění? Otázkou je, proč jste si jej ještě nepořídili. Můžete zvolit naftová topidla, která se k tomuto účelu výborně hodí. Dokáží rychle produkovat teplo a můžete je dle potřeby přemístit kamkoliv je potřeba.


Iniciativa Daruju Krev spouští novou aplikaci pro dárce

5. dubna 2021 v 07:53

K příležitosti Světového dne zdraví spustí iniciativa Daruju Krev novou verzi mobilní aplikace, s jejímž vývojem začal loni student David Stančík. Nová verze má zpříjemnit proces darování krve a motivovat stávající i nové dárce. 

Letiště Praha spouští službu Fly via Prague pro přestupující cestující

30. března 2021 v 07:24

Letiště Praha od prvního dubna spustí službu pro nový segment cestujících, kteří v Praze přestupují mezi na sobě nezávislými lety různých dopravců. Projekt Fly via Prague posílí potenciál pražského letiště jako přestupního bodu a přispěje k většímu komfortu i v době postupného obnovování leteckého...

Jana Jůzlová: Toulky Pojizeřím

22. března 2021 v 15:31

Jizera je s délkou 165 km devátou nejdelší řekou v České republice. Její tok prochází rozmanitými oblastmi, z nich některé jsou turisticky dobře známé (Jizerské hory, Český ráj), jiné méně navštěvované (Boleslavsko a Dolní Pojizeří), přesto však nabízejí pozoruhodné kulturní památky a...

Severní stezka – Českem od západu k východu. Nová kniha cestovatele Jana Hocka

22. března 2021 v 15:19

První ucelená trasa pro pěší i pro cyklisty postupuje napříč celou zemí.

Lidé se oblečou do fialové, podpoří pacienty s epilepsií

22. března 2021 v 11:28

Někteří lidé s onemocněním epilepsií bojují s izolací a samotou – upozorňuje na to mezinárodní akce tzv. Purple day, která každoročně připadá na 26. března. Každý, kdo chce pacienty s epilepsií podpořit, si proto v tento den zvolí oblečení ve fialové barvě. Letošní akce zdůrazňuje také to, že...

Další články
Nahoru