dnes
Neděle - jasno
13°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
10°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
16°C
Chytrá řešení pro vaši zahradu, dům i dílnu, na která jste možná nemysleli. Proč se vám vyplatí?
Lifestyle / ZdravíKomerční sdělení
Ilustrační foto: Shutterstock

Chytrá řešení pro vaši zahradu, dům i dílnu, na která jste možná nemysleli. Proč se vám vyplatí?

Dům se zahradou je skvělá věc, ale vyžaduje také naši pozornost. To v prvé řadě znamená spoustu práce. Vše si však můžeme velice usnadnit, budeme-li uvažovat chytře. A právě na některá taková chytrá řešení nejen pro váš dům se zkusíme podívat v tomto článku.

Dům se zahradou je skvělá věc, ale vyžaduje také naši pozornost. To v prvé řadě znamená spoustu práce. Vše si však můžeme velice usnadnit, budeme-li uvažovat chytře. A právě na některá taková chytrá řešení nejen pro váš dům se zkusíme podívat v tomto článku.

Naučte se využívat dešťovou vodu

Možná už také do vaší obce dorazilo omezení využívání obecního vodovodu pro účely zalévání zahrady nebo napouštění bazénu. V mnoha obcích už je to běžné a v letních měsících to nikoho nepřekvapí. Proto se hodí mít na zahradě zásoby vody, které jsou z jiného zdroje. Velice snadno je můžete získat z deště. Stačí pokud se třeba rozhodnete objednat betonové jímky Praha, které lze využít právě k zachytávání dešťové vody ze střechy. Je potom už jen na vás, v čemu všemu takovou vodu využijete. Někdo ji využívá třeba také na splachování toalet. Betonová jímka ale má také řadu dalších využití, a to jako:

  • Septik
  • Podsklepení

Jelikož se jedná o jímku jako každou jinou, může sloužit také k řešení odpadních vod, nejste-li napojeni na kanalizační systém. Kromě toho ji můžete využít jako základ pro sklep, a to s ohledem na její bytelnost, na rozdíl od jímek plastových.

Izolaci tepelnou asi máte, ale co hluk?

Pokud jsme zatím hovořili o chytrých řešeních, která se dají využít s úspěchem na zahradě, existují samozřejmě chytrá řešení také do interiéru. A na jedno z nich se ve velkém zapomíná. Jedná se o protihlukovou izolaci. Proč si ale doma udělat akustickou izolaci? Je to zejména proto, abyste měli klid na spánek, pokud o patro výše má někdo jiný názor. V případě, že bydlíte v bytě, můžete takto omezit hluk od sousedů. Izolace proti hluku je rozhodně součástí komfortního bydlení 21. století.

Vytápějte dílnu nebo garáž

Chytrá řešení si ale zaslouží také vaše dílna nebo garáž, případně máte-li obojí v jednom. Trávíte zde často čas a nemáte zde žádné vytápění? Otázkou je, proč jste si jej ještě nepořídili. Můžete zvolit naftová topidla, která se k tomuto účelu výborně hodí. Dokáží rychle produkovat teplo a můžete je dle potřeby přemístit kamkoliv je potřeba.


Kurz: Silní rodiče - silné děti

24. září 2020 v 08:25

Jak zvládnout emoce dítěte i svoje vlastní poradí kurz, který se koná od 19. října.

Bulovka otevírá specializované Očkovací centrum

23. září 2020 v 08:58

Nové Očkovací centrum v pražské Nemocnici Na Bulovce vzniklo při Klinice infekčních, tropických a parazitárních nemocí. Svoji činnosti zahájilo 22. září a nabízí individuální přístup k očkování standardních i rizikových pacientů, včetně poradenství a odborných...

Den zdraví 2020: Víš, jak vidíš?

21. září 2020 ve 12:01

Osvětovou akci Den zdraví se Praha 13, vzhledem k opatřením spojeným s onemocněním covid-19, rozhodla realizovat v alternativním formátu rozdělenou do samostatných programů.

Ve sbírce k charitativnímu běhu se podařilo vybrat pro nemocného Richarda 50 000 korun

17. září 2020 ve 14:04

Z pražského Výstaviště Praha včera v rámci Epi©Runu odstartovalo více než 60 závodníků a ve sbírce se podařilo vybrat přibližně 50 000 korun.

Při akci Prahy 4 Den zdraví byl zájem o prevenci

17. září 2020 ve 13:35

Věnujte „10 minut svému zdraví“, to bylo heslo veřejné akce pod názvem Den zdraví, kterou pořádala Městská část Praha 4 ve spolupráci s Thomayerovou nemocnicí (TN). Událost se konala v úterý 15. září u OC Arkády a pro účastníky byl připraven pestrý program plný prevence, vyšetření, osvěty a...

Praha 13: Víte, jak vidíte?

16. září 2020 ve 12:49

Jak jste na tom se zrakem si můžete zkontrolovat zdarma na speciálním přístroji. Testovat se bude 23. září mezi 13. a 17. hodinou před radnicí třinácté městské části na Slunečním náměstí.

Další články
Nahoru