dnes
Neděle - zatazeno
14°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
11°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
13°C
Chytrá řešení, která mohou učinit používání vašeho automobilu příjemnějším
Pražská dopravaKomerční sdělení
Ilustrační foto: Shutterstock

Chytrá řešení, která mohou učinit používání vašeho automobilu příjemnějším

Automobil se stal běžnou součástí našich životů, potřebujeme jej prakticky dnes a denně. Přestože je naším společníkem, který odvádí dobrou práci, někdy nás může nepříjemně překvapit. Je to samozřejmě třeba při technických problémech, ale často také některými nedořešenými detaily, na které výrobce vozu nemyslel. S obojím se lze ale často vypořádat.

Udělejte si větrání ve voze komfortnější

Pojďme se nejprve podívat na jednu z těch chytrých vychytávek, která se může hodit každému motoristovi. Jistě to všichni znáte, jedete v dešti nebo sněžení, ale chtěli byste si trochu pootevřít okno, abyste třeba zabránili zamlžování skel. Za nepříznivých klimatických podmínek na to můžete běžně zapomenout. Tedy v případě, pokud se nerozhodnete vyzkoušet ofuky oken. Ty jednak chrání řidiče před projevy sychravého počasí, ale také usměrňují proudění vzduchu, a tak vám nebude foukat přímo do tváře. Můžete mít dokonce mírně otevřená okna za deště či při sněžení. Typické ofuky jsou vyvedeny:

  • Z bezpečnostní plastové hmoty
  • Se sníženou propustností UV-záření

Používání těchto deflektorů je tak nejen bezpečné, ale zároveň vám pomůže od ostrého slunce, které svítí zboku. Tady vás běžně nechrání žádná sluneční clona. Ofuky jsou však vyrobeny v kouřové barvě, a tak funkci sluneční clony zastanou.

Chytrá ekologická řešení, která nejsou zase až tak chytrá

Nejsou to ale pouze detaily, na které by výrobci automobilů zapomněli. Jsou to také určité součástky, které jsou montovány cíleně. Zpravidla je to v důsledku přísných ekologických regulací. Takovým příkladem je ekologický EGR ventil, Který zajišťuje to, že část výfukových plynu propouští zpět do sání motoru. Sice to snižuje emise, ale zase nám to zanáší sací potrubí. Může to vést až k destrukci sacích ventilů při uvolnění usazenin. Existují ale firmy, které vám mohou tuto ekologickou „vychytávku“ deaktivovat.

Používejte kvalitní součástky

Úplně každý vůz vyžaduje čas od času opravu. Mezi takové typické díly patří třeba převodovka. V takovém případě se vyplatí používat převodovky, které něco vydrží. Převodovky existují různých typů a využívají pro pohon řady zařízení. Jejich využití je tak samozřejmě nejen v automobilech.


Dopravní omezení v souvislosti se silničním během Běchovice - Praha

Včera v 09:25

V neděli 27. září se koná 124. ročník silničního běhu Běchovice – Praha. Dopravní opatření související s touto významnou sportovní akcí se budou týkat komunikací na území městských částí Praha 3, 9, 14 a 21.

Most přes Jeremiášovu ulici je dokončen

Včera v 05:55

Ve čtvrtek 24. září dokončila Technická správa komunikací práce na mostním objektu X 037, který převádí silniční dopravu v Líšnické ulici přes ulici Jeremiášovu.

Spanilá jízda vozidel Volkswagen zítra omezí dopravu

25. září 2020 v 09:23

V sobotu 26. září se koná spanilá jízda vozidel VW Transportérů po komunikacích na území městských částí Praha 1, 2, 7 a 8. Kolona – cca 120 účastníků – vyjede v 10 hodin od Výstaviště Praha v Holešovicích a zpět se vrátí do cca 12:30 hodin.

Internacionální ulice v Suchdole bude uzavřena

23. září 2020 v 11:14

Z důvodu výstavby nového vodovodního řadu v Suchdolské ulici bude uzavřena ulice Internacionální na křižovatce s ulicí Suchdolskou od soboty 26. září do úterý 29. září pro veškerý provoz v obou směrech. Ulice Internacionální bude průjezdná od Kamýcké po Suchdolské náměstí. Zastávka Suchdolské...

Letenský tunel bude příští týden uzavřen

23. září 2020 v 09:31

Noční uzavření Letenského tunelu proběhne od 29. září od 23 hodin do 30. září do 5 hodin.

V ulici Jana Želivského pokračují opravy

23. září 2020 v 08:20

Od soboty 26. září 2020 bude Technická správa komunikací pokračovat v souvislé údržbě vozovky na komunikaci Jana Želivského v úseku Koněvova – Olšanská ve směru z centra.  Práce by měly skončit 10. října 2020.

Začala rekonstrukce tramvajové trati v ulicích Na Veselí a Soudní

21. září 2020 v 10:11

Pražský dopravní podnik (DPP) se v sobotu 19. září pustil do rekonstrukce další tramvajové trati v Praze, která je v havarijním stavu, konkrétně v ulicích Na Veselí a Soudní. Z tohoto důvodu bude do 27. listopadu obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Pražského povstání – Vozovna...

Dopravní opatření v souvislosti s akcí 400 let od bitvy na Bílé hoře

18. září 2020 v 08:23

V pátek 18. září v čase od cca 18:45 do 20:15 hodin se v rámci akce 400 let od bitvy na Bílé hoře uskuteční v Praze 6 slavnostní průvod historických vojsk od Písecké brány do parku Maxe van der Stoela. 

Oprava mostu Ve Žlíbku – Počernická

14. září 2020 ve 13:00

Od úterý 22. září začne Technické správa komunikací s opravou mostu X 526 Ve Žlíbku – Počernická, MČ Praha 20 – Horní Počernice. Jedná se o most přes D10, Novopackou.  

Další články
Nahoru