Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 4°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 6°C
Čtvrtek 15. 4. 2021
Svátek má Anastázie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Chytrá řešení, která mohou učinit používání vašeho automobilu příjemnějším
DopravaKomerční sdělení
Ilustrační foto: Shutterstock

Chytrá řešení, která mohou učinit používání vašeho automobilu příjemnějším

Automobil se stal běžnou součástí našich životů, potřebujeme jej prakticky dnes a denně. Přestože je naším společníkem, který odvádí dobrou práci, někdy nás může nepříjemně překvapit. Je to samozřejmě třeba při technických problémech, ale často také některými nedořešenými detaily, na které výrobce vozu nemyslel. S obojím se lze ale často vypořádat.

Udělejte si větrání ve voze komfortnější

Pojďme se nejprve podívat na jednu z těch chytrých vychytávek, která se může hodit každému motoristovi. Jistě to všichni znáte, jedete v dešti nebo sněžení, ale chtěli byste si trochu pootevřít okno, abyste třeba zabránili zamlžování skel. Za nepříznivých klimatických podmínek na to můžete běžně zapomenout. Tedy v případě, pokud se nerozhodnete vyzkoušet ofuky oken. Ty jednak chrání řidiče před projevy sychravého počasí, ale také usměrňují proudění vzduchu, a tak vám nebude foukat přímo do tváře. Můžete mít dokonce mírně otevřená okna za deště či při sněžení. Typické ofuky jsou vyvedeny:

  • Z bezpečnostní plastové hmoty
  • Se sníženou propustností UV-záření

Používání těchto deflektorů je tak nejen bezpečné, ale zároveň vám pomůže od ostrého slunce, které svítí zboku. Tady vás běžně nechrání žádná sluneční clona. Ofuky jsou však vyrobeny v kouřové barvě, a tak funkci sluneční clony zastanou.

Chytrá ekologická řešení, která nejsou zase až tak chytrá

Nejsou to ale pouze detaily, na které by výrobci automobilů zapomněli. Jsou to také určité součástky, které jsou montovány cíleně. Zpravidla je to v důsledku přísných ekologických regulací. Takovým příkladem je ekologický EGR ventil, Který zajišťuje to, že část výfukových plynu propouští zpět do sání motoru. Sice to snižuje emise, ale zase nám to zanáší sací potrubí. Může to vést až k destrukci sacích ventilů při uvolnění usazenin. Existují ale firmy, které vám mohou tuto ekologickou „vychytávku“ deaktivovat.

Používejte kvalitní součástky

Úplně každý vůz vyžaduje čas od času opravu. Mezi takové typické díly patří třeba převodovka. V takovém případě se vyplatí používat převodovky, které něco vydrží. Převodovky existují různých typů a využívají pro pohon řady zařízení. Jejich využití je tak samozřejmě nejen v automobilech.


Sezonní vlaky z Prahy do středních Čech vyjedou v sobotu

Dnes ve 12:07

V sobotu 17. dubna vyjedou po delší zimní přestávce opět sezonní víkendové rekreační vlaky PID dopravců České dráhy a KŽC Doprava, které spojují metropoli s turisticky atraktivními lokalitami středních Čech i sousedních krajů. 

Bubenečský tunel bude od čtvrtka do pátku uzavřen

13. dubna 2021 v 07:57

Pravidelná údržba a kontrola technologie tunelů uzavře Bubenečský tunel od čtvrtka 15. dubna od 23 hodin do pátku 16. dubna do 5 hodin.

Noční omezení provozu v Těšnovském tunelu

12. dubna 2021 ve 20:52

Z důvodu mytí stěn a stropu bude omezen provoz v Těšnovském tunelu.

Praha 6: Anketa k zónám placeného stání

12. dubna 2021 v 09:53

Parkovací zóny jsou v Praze 6 aktuálně zavedeny na většině území městské části. Jde o části Dejvic, Bubenče, Hanspaulky, Vokovic a Veleslavína, Břevnova, Střešovic či Ořechovky.

Začne další etapa opravy Plzeňské ulice

10. dubna 2021 ve 21:27

Technická správa komunikací zahájí ve středu 14. dubna stavební práce na Plzeňské ulici v úseku Trabant muzeum – Bucharova, směr z centra. Souvislá údržba komunikace je rozdělena na dvě části a skončí do 12. května.

Uzavírka Koněvovy ulice

10. dubna 2021 v 10:20

Technická správa komunikací přejde od 26. dubna do 4. července do další části rekonstrukce Koněvovy ulice, ve které se bude kompletně rekonstruovat vozovka v úseku od ulice Rokycanova směrem nahoru po č. 41. Tyto práce si vyžádají kompletní obousměrnou uzavírku a bude znemožněn vjezd do všech...

Oprava mostu Ve Žlíbku po zimní přestávce pokračuje

7. dubna 2021 v 08:05

Technická správa komunikací zahájí po zimní přestávce od 11. dubna stavební práce na druhé polovině mostu X526 v ulici Ve Žlíbku – Počernická přes komunikaci D10 (Novopacká). Práce by měly skončit do 31. července 2021. 

Kdy v dubnu neprojedete tunelem Mrázovka

6. dubna 2021 v 11:36

Z důvodu mytí a údržby technologie bude postupně uzavírán tunel Mrázovka.

Praha 4 nesouhlasí se zkrácením autobusové linky 193

5. dubna 2021 ve 20:10

Městská část Praha 4 rozhodně nesouhlasí se zkrácením nebo jinými změnami autobusové linky MHD číslo 193. Informovala o tom v tiskové zprávě.

Další články
Nahoru