dnes
Neděle - polojasno
21°C
zítra
Pondělí - polojasno
21°C
pozítří
Úterý - polojasno
24°C
Chytrá řešení, která mohou učinit používání vašeho automobilu příjemnějším
Pražská dopravaKomerční sdělení
Ilustrační foto: Shutterstock

Chytrá řešení, která mohou učinit používání vašeho automobilu příjemnějším

Automobil se stal běžnou součástí našich životů, potřebujeme jej prakticky dnes a denně. Přestože je naším společníkem, který odvádí dobrou práci, někdy nás může nepříjemně překvapit. Je to samozřejmě třeba při technických problémech, ale často také některými nedořešenými detaily, na které výrobce vozu nemyslel. S obojím se lze ale často vypořádat.

Udělejte si větrání ve voze komfortnější

Pojďme se nejprve podívat na jednu z těch chytrých vychytávek, která se může hodit každému motoristovi. Jistě to všichni znáte, jedete v dešti nebo sněžení, ale chtěli byste si trochu pootevřít okno, abyste třeba zabránili zamlžování skel. Za nepříznivých klimatických podmínek na to můžete běžně zapomenout. Tedy v případě, pokud se nerozhodnete vyzkoušet ofuky oken. Ty jednak chrání řidiče před projevy sychravého počasí, ale také usměrňují proudění vzduchu, a tak vám nebude foukat přímo do tváře. Můžete mít dokonce mírně otevřená okna za deště či při sněžení. Typické ofuky jsou vyvedeny:

  • Z bezpečnostní plastové hmoty
  • Se sníženou propustností UV-záření

Používání těchto deflektorů je tak nejen bezpečné, ale zároveň vám pomůže od ostrého slunce, které svítí zboku. Tady vás běžně nechrání žádná sluneční clona. Ofuky jsou však vyrobeny v kouřové barvě, a tak funkci sluneční clony zastanou.

Chytrá ekologická řešení, která nejsou zase až tak chytrá

Nejsou to ale pouze detaily, na které by výrobci automobilů zapomněli. Jsou to také určité součástky, které jsou montovány cíleně. Zpravidla je to v důsledku přísných ekologických regulací. Takovým příkladem je ekologický EGR ventil, Který zajišťuje to, že část výfukových plynu propouští zpět do sání motoru. Sice to snižuje emise, ale zase nám to zanáší sací potrubí. Může to vést až k destrukci sacích ventilů při uvolnění usazenin. Existují ale firmy, které vám mohou tuto ekologickou „vychytávku“ deaktivovat.

Používejte kvalitní součástky

Úplně každý vůz vyžaduje čas od času opravu. Mezi takové typické díly patří třeba převodovka. V takovém případě se vyplatí používat převodovky, které něco vydrží. Převodovky existují různých typů a využívají pro pohon řady zařízení. Jejich využití je tak samozřejmě nejen v automobilech.


Dopravní omezení v Argentinské

10. července 2020 v 07:58

Od 11. do 23. července bude omezen provoz v Argentinské ulici v Praze 7. Důvodem je rekonstrukce plynovodu v úseku ulic Jateční – Dělnická.

Zítra v noci neprojedete Dejvickým a Brusnickým tunelem

8. července 2020 v 10:04

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů budou v noci uzavřeny tunely Brusnický a Dejvický od 9. července od 23 hodin do 10. července do 5 hodin.

Letenský tunel se bude uklízet

1. července 2020 v 19:15

V letenském tunelu proběhne od 7. července do 14. července, vždy od 23 do 5 hodin pravidelná údržba a mytí. Tunel bude obousměrně uzavřen.

Opěrné zdi Letenského tunelu budou opraveny

1. července 2020 v 08:17

Technická správa komunikací zahájí v sobotu 4. července rekonstrukci opěrných zdí Letenského tunelu u severního portálu, v úseku Milady Horákové – Letenský tunel. Stavební práce jsou naplánované do konce září 2020.

Další články
Nahoru