dnes
Úterý - jasno
1°C
zítra
Středa - polojasno
2°C
pozítří
Čtvrtek - snih
0°C
Chytrá řešení, která mohou učinit používání vašeho automobilu příjemnějším
Pražská dopravaKomerční sdělení
Ilustrační foto: Shutterstock

Chytrá řešení, která mohou učinit používání vašeho automobilu příjemnějším

Automobil se stal běžnou součástí našich životů, potřebujeme jej prakticky dnes a denně. Přestože je naším společníkem, který odvádí dobrou práci, někdy nás může nepříjemně překvapit. Je to samozřejmě třeba při technických problémech, ale často také některými nedořešenými detaily, na které výrobce vozu nemyslel. S obojím se lze ale často vypořádat.

Udělejte si větrání ve voze komfortnější

Pojďme se nejprve podívat na jednu z těch chytrých vychytávek, která se může hodit každému motoristovi. Jistě to všichni znáte, jedete v dešti nebo sněžení, ale chtěli byste si trochu pootevřít okno, abyste třeba zabránili zamlžování skel. Za nepříznivých klimatických podmínek na to můžete běžně zapomenout. Tedy v případě, pokud se nerozhodnete vyzkoušet ofuky oken. Ty jednak chrání řidiče před projevy sychravého počasí, ale také usměrňují proudění vzduchu, a tak vám nebude foukat přímo do tváře. Můžete mít dokonce mírně otevřená okna za deště či při sněžení. Typické ofuky jsou vyvedeny:

  • Z bezpečnostní plastové hmoty
  • Se sníženou propustností UV-záření

Používání těchto deflektorů je tak nejen bezpečné, ale zároveň vám pomůže od ostrého slunce, které svítí zboku. Tady vás běžně nechrání žádná sluneční clona. Ofuky jsou však vyrobeny v kouřové barvě, a tak funkci sluneční clony zastanou.

Chytrá ekologická řešení, která nejsou zase až tak chytrá

Nejsou to ale pouze detaily, na které by výrobci automobilů zapomněli. Jsou to také určité součástky, které jsou montovány cíleně. Zpravidla je to v důsledku přísných ekologických regulací. Takovým příkladem je ekologický EGR ventil, Který zajišťuje to, že část výfukových plynu propouští zpět do sání motoru. Sice to snižuje emise, ale zase nám to zanáší sací potrubí. Může to vést až k destrukci sacích ventilů při uvolnění usazenin. Existují ale firmy, které vám mohou tuto ekologickou „vychytávku“ deaktivovat.

Používejte kvalitní součástky

Úplně každý vůz vyžaduje čas od času opravu. Mezi takové typické díly patří třeba převodovka. V takovém případě se vyplatí používat převodovky, které něco vydrží. Převodovky existují různých typů a využívají pro pohon řady zařízení. Jejich využití je tak samozřejmě nejen v automobilech.


Tunely Strahovský, Brusnický a Dejvický mimo provoz

6. prosince 2019 v 09:33

Od soboty 7. prosince od 23 hodin do neděle 8. prosince do 5 hodin proběhne úplná uzavírka Strahovského, Brusnického a Dejvického tunelu.

Dopravní omezení na ulici Milady Horákové začne v prosinci

30. listopadu 2019 v 08:36

Pokračující výstavba světelné křižovatky na ulici Milady Horákové si vyžádá v úseku rampy Tunelového komplexu Blanka – U Sparty další dopravní opatření.

Vysočany a Libeň: Konec platnosti karet pro parkování a vydání nových

29. listopadu 2019 v 05:05

Odbor dopravy Úřadu městské části Praha 9 oznámil, že platnost stávajících vydaných parkovacích karet pro oblasti Vysočany a Libeň bude ukončena 5. ledna 2020.

Praze 4 budou rozšířeny zóny placeného stání

28. listopadu 2019 v 09:15

Zóna placeného stání v Praze 4 se v pondělí 2. prosince 2019 rozšíří do Braníka, Podolí, Krče a Michle.

Další články
Nahoru