Dnes Sobota - obcasny-dest 4°C
Zítra Neděle - snih 4°C
Sobota 23. 1. 2021
Svátek má Zdeněk
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Chytrá řešení, která mohou učinit používání vašeho automobilu příjemnějším
Pražská dopravaKomerční sdělení
Ilustrační foto: Shutterstock

Chytrá řešení, která mohou učinit používání vašeho automobilu příjemnějším

Automobil se stal běžnou součástí našich životů, potřebujeme jej prakticky dnes a denně. Přestože je naším společníkem, který odvádí dobrou práci, někdy nás může nepříjemně překvapit. Je to samozřejmě třeba při technických problémech, ale často také některými nedořešenými detaily, na které výrobce vozu nemyslel. S obojím se lze ale často vypořádat.

Udělejte si větrání ve voze komfortnější

Pojďme se nejprve podívat na jednu z těch chytrých vychytávek, která se může hodit každému motoristovi. Jistě to všichni znáte, jedete v dešti nebo sněžení, ale chtěli byste si trochu pootevřít okno, abyste třeba zabránili zamlžování skel. Za nepříznivých klimatických podmínek na to můžete běžně zapomenout. Tedy v případě, pokud se nerozhodnete vyzkoušet ofuky oken. Ty jednak chrání řidiče před projevy sychravého počasí, ale také usměrňují proudění vzduchu, a tak vám nebude foukat přímo do tváře. Můžete mít dokonce mírně otevřená okna za deště či při sněžení. Typické ofuky jsou vyvedeny:

  • Z bezpečnostní plastové hmoty
  • Se sníženou propustností UV-záření

Používání těchto deflektorů je tak nejen bezpečné, ale zároveň vám pomůže od ostrého slunce, které svítí zboku. Tady vás běžně nechrání žádná sluneční clona. Ofuky jsou však vyrobeny v kouřové barvě, a tak funkci sluneční clony zastanou.

Chytrá ekologická řešení, která nejsou zase až tak chytrá

Nejsou to ale pouze detaily, na které by výrobci automobilů zapomněli. Jsou to také určité součástky, které jsou montovány cíleně. Zpravidla je to v důsledku přísných ekologických regulací. Takovým příkladem je ekologický EGR ventil, Který zajišťuje to, že část výfukových plynu propouští zpět do sání motoru. Sice to snižuje emise, ale zase nám to zanáší sací potrubí. Může to vést až k destrukci sacích ventilů při uvolnění usazenin. Existují ale firmy, které vám mohou tuto ekologickou „vychytávku“ deaktivovat.

Používejte kvalitní součástky

Úplně každý vůz vyžaduje čas od času opravu. Mezi takové typické díly patří třeba převodovka. V takovém případě se vyplatí používat převodovky, které něco vydrží. Převodovky existují různých typů a využívají pro pohon řady zařízení. Jejich využití je tak samozřejmě nejen v automobilech.


Praha 2: Odbor dopravy a územního rozvoje v karanténě

19. ledna 2021 v 16:47

Odbor dopravy a územního rozvoje (ODÚR) Prahy 2 bude fungovat od středy 20. ledna v omezeném režimu.

Dopravní omezení v Průběžné

14. ledna 2021 v 07:34

V souvislosti s pokračováním stavebních prací bude od 16. do 30. ledna uzavřena část ulice Průběžná v Praze 10. Uzavřen bude úsek mezi ulicemi Na Padesátém a Švehlova v obou směrech. 

Bubenečský tunel od čtvrtka v noci uzavřen

12. ledna 2021 v 11:03

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů TKB bude Bubenečský tunel od čtvrtka 14. ledna od 23 hodin do pátku 15. ledna do 5 hodin uzavřen.

Od středy bude uzavřen tunel Mrázovka

11. ledna 2021 v 10:35

Z důvodu čištění kamer, pravidelné údržby a kontroly technologie bude tunel Mrázovka od středy 13. ledna od 23 hodin do čtvrtka 14. ledna do 5 hodin uzavřen.

V oblasti Petřin bude dva měsíce výluka pěti autobusových linek

10. ledna 2021 v 10:47

Od úterý 12. ledna začíná výluka na autobusových linkách 108, 168, 191, 260 a 910 v oblasti Petřin. Z důvodu pokračujících oprav kanalizace v ulici Na Petřinách bude od úterý 12. ledna po dobu přibližně dva měsíců vyloučen provoz mezi zastávkami Petřiny – Sídliště Petřiny pouze...

Pohonné hmoty na začátku roku zlevnily

9. ledna 2021 v 16:27

Pohonné hmoty v metropoli na začátku roku mírně zlevnily. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic prodává v průměru za 28,65 koruny, před týdnem byl o 14 haléřů dražší, informovala ČTK. O 21 haléřů na litru zlevnila i nafta, za litr teď řidiči zaplatí průměrně...

Oprava vozovky na Jižní spojce

8. ledna 2021 v 08:18

V úterý 12. ledna provede Technická správa komunikací nutnou havarijní opravu nebezpečných výtluků na Jižní spojce. Jedná se o část pravého (pomalého) jízdního pruhu v místě těsně za lanovým mostem ve směru do centra (směr na Prahu 4 a Barrandovský most).

Praha 5 od ledna rozšiřuje parkovací zóny

7. ledna 2021 v 06:14

Praha 5 od 4. ledna rozšířila zóny placeného stání (ZPS) do dalších dvou lokalit. První z nich se nachází v okolí sídliště Podbělohorská, druhá pak v oblasti Horních Cibulek, kde dochází k rozšíření zón, které zde byly zavedeny v roce 2020.

Další články
Nahoru