Dnes Čtvrtek - jasno 1°C
Zítra Pátek - skorojasno 3°C
Čtvrtek 9. 2. 2023
Svátek má Apolena
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Chytni rytmus a šlápni na to! Matějovský hraje v novém spotu Pražských služeb
Ve spotu hraje herec, moderátor a autor několika úspěšných kampaní Pražských služeb Václav Matějovský. Foto: PSAS

Chytni rytmus a šlápni na to! Matějovský hraje v novém spotu Pražských služeb

Václav Matějovský v novém spotu Pražských služeb radí, jak třídit chytře a předcházet tak nepořádku kolem kontejnerů na tříděný odpad. To je celoroční problém, který koncem roku ještě umocní obaly a krabice od vánočních dárků. Nový videospot se tradičně objeví na všech sociálních sítích Pražských služeb.

Když se někde objeví fotografie nepořádku v okolí kontejneru, okamžitě začne bouřlivá diskuse. Její aktéři se obvykle přou o frekvenci svozu a vhodné kapacitě nádob pro danou lokalitu. Obojí lze samozřejmě optimalizovat. Nepořádek může mít úplně jinou příčinu. 

„Častým problémem je neefektivní využívání nádoby a bezohlednost některých lidí. Ti do kontejneru hodí ohromnou nesešlapanou krabici a už neřeší, že ostatní už nemají, kam házet odpad. To vede k tomu, že další lidé ze sousedství, kteří sdílí stejné místo začnou odpad odkládat okolo nádoby,“ popisuje častý scénář tiskový mluvčí největší pražské svozové společnosti Radim Mana. 

Co tedy přináší nový spot? 

Nový spot pokračuje v kontinuální kampani Šlápni na to! Tentokrát jej Vašek Matějovský se svým týmem pojal trochu jinak. Stěžejní je práce s rytmem a detailními záběry na sešlapávání plechovky, plastových lahví, tetrapaku i kartonové krabice. 

„Tentokrát jsme zvolili jinou formu a místo vtipného skeče, ke kterému se jistě vrátíme, si hrajeme právě s typickými zvuky, které vydává sešlapávání jednotlivých komodit. Ty postupně spojujeme tak, až vznikne chytlavý rytmus,“ říká herec, moderátor a autor několika úspěšných kampaní Pražských služeb Václav Matějovský. 

Spot bude mít premiéru na facebookovém profilu Pražských služeb, ale postupně se objeví na Instagramu i YouTube kanálu svozové společnosti. 

„Odhazování odpadu je celoroční problém, ale během adventu máme skutečně na pilno, abychom město udrželi hezké a čisté. Tímto za všechny naše zaměstnance pracující v terénu prosím Pražany, aby odpad likvidovali odpovědně a chytře. Jedině společně zvládneme udržet město hezké a čisté,“ dodává závěrem Radim Mana. 

Nový spot je k vidění zde: https://www.youtube.com/shorts/z3rYB372M7Q?fbclid=IwAR1G9AaudZsIXRYUoECawnFcCOTZnIkjqEcaEZB5d_mYX_DUxchSs984nOs


Autor: Hla

Radnice znají výsledky ankety zaměřené na využívání lesů a lesoparků

Včera ve 21:39

Anketu Jak využíváte lesy a lesoparky na jihu Prahy 4 a v Praze 12 připravila Praha 4 ve spolupráci s Prahou 12 a Katedrou zahradní a krajinné architektury České zemědělské univerzity. Zaměřila se na stav a využívání přírodně-rekreačních lokalit v oblasti Braníka, Hodkoviček, Lhotky, Kamýka a...

Praha 14: Pro kočičku na Plechárnu, koná se výstava

Včera v 18:14

Již po osmé proběhne 12. února v Kulturním centru Plechárna na sídlišti Černý most sraz desítky kočičích bezdomovců z mnoha spolků a zařízení zabývajících se jejich záchranou.

Pro kočičku do KC Zahrada

7. února 2023 ve 14:42

V KC Zahrada v Praze 11 v Malenické ulici najdete v sobotu 25. února kočičky k adopci.

Týden mozku 2023

7. února 2023 ve 12:26

Dvacátý čtvrtý ročník festivalu Týden mozku proběhne v budově Akademie věd ČR na Národní třídě 13. března. Část hlavního programu bude dostupná také online.

Poslechněte si Příběhy našich sousedů z Prahy 2

7. února 2023 v 11:23

Slavnostní prezentace projektu, který dětem přibližuje vzpomínky deseti proslulých i méně známých pamětníků z Prahy 2, jejichž životy významně ovlivnily dějinné události 20. století, se bude konat 3. dubna na Novoměstské radnici. Vzpomínky pamětníků z Prahy 2 ožijí díky audio reportážím a animaci...

Projekt Trenéři do škol v základních školách Prahy 2 pokračuje

6. února 2023 ve 14:36

Praha 2 bude pokračovat v zapojování profesionálních trenérů do hodin tělocviku. Projekt, který radnice pilotně spustila v minulém školním roce a který finančně podporuje, tak bude fungovat i nadále.

Hasiči zvou na taneční zábavu

6. února 2023 v 11:20

Taneční zábava v pátek 24. února v klubu Varta.

Pro kočičku do knihovny, koná se umísťovací výstava

4. února 2023 v 07:19

Umísťovací výstava koček se koná v sobotu 4. února od 11 do 17 hodin v prostorách Městské knihovny v Praze 2.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 6 týden

3. února 2023 v 16:46

Pražské vodovody a kanalizace obnovily po novém roce plánované výluky v dodávkách pitné vody. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 11: V Brandlově ulici se můžete nadále testovat na přítomnost koronaviru

3. února 2023 v 16:14

Praha 11 prodloužila nájem pozemku na rohu ulic Machkova a Brandlova, kde funguje testovací místo. Situace s šířením onemocnění covid-19 se sice po náročném období uklidnila, ale i v současné době přetrvává zájem o testování a očkování.

Kurzy oprav drobného nábytku pro veřejnost

3. února 2023 v 15:16

Hlavní město ve spolupráci se Střední odbornou školou Jarov na letošní rok přichystalo pro veřejnost sérii kurzů oprav drobného nábytku. V zázemí odborné školy bude k dispozici plně vybavená dílna, kde se budou kurzy jednou měsíčně konat. Odborný dohled zajistí truhlář z řad učitelů střední školy....

Benefiční koncert vynesl více než osmdesát tisíc korun

3. února 2023 v 11:27

Benefičním koncertem na Novoměstské radnice Praha oslavil Nadační fond Dvojka srdcem 5 let od založení. Během večera vystoupili bez nároku na honorář Ondřej G. Brzobohatý, sbor Vratislavka pod vedením Evy Kleinové, stejně jako moderátor večera Josef Mádle.

Saudská Arábie. Tematická snídaně na Plechárně

2. února 2023 v 19:30

Na Plechárně v Praze 14 se celý únor konají tematické snídaně. Během nich se dozvíte zajímavosti z různých koutů světa. Ve středu 8. února se s Petrem Mikolandou podíváte na místa a uslyšíte o životě v Saudské Arábii.

Další články
Nahoru