Dnes Pátek - obcasny-dest 14°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 13°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Chytni rytmus a šlápni na to! Matějovský hraje v novém spotu Pražských služeb
Ve spotu hraje herec, moderátor a autor několika úspěšných kampaní Pražských služeb Václav Matějovský. Foto: PSAS

Chytni rytmus a šlápni na to! Matějovský hraje v novém spotu Pražských služeb

Václav Matějovský v novém spotu Pražských služeb radí, jak třídit chytře a předcházet tak nepořádku kolem kontejnerů na tříděný odpad. To je celoroční problém, který koncem roku ještě umocní obaly a krabice od vánočních dárků. Nový videospot se tradičně objeví na všech sociálních sítích Pražských služeb.

Když se někde objeví fotografie nepořádku v okolí kontejneru, okamžitě začne bouřlivá diskuse. Její aktéři se obvykle přou o frekvenci svozu a vhodné kapacitě nádob pro danou lokalitu. Obojí lze samozřejmě optimalizovat. Nepořádek může mít úplně jinou příčinu. 

„Častým problémem je neefektivní využívání nádoby a bezohlednost některých lidí. Ti do kontejneru hodí ohromnou nesešlapanou krabici a už neřeší, že ostatní už nemají, kam házet odpad. To vede k tomu, že další lidé ze sousedství, kteří sdílí stejné místo začnou odpad odkládat okolo nádoby,“ popisuje častý scénář tiskový mluvčí největší pražské svozové společnosti Radim Mana. 

Co tedy přináší nový spot? 

Nový spot pokračuje v kontinuální kampani Šlápni na to! Tentokrát jej Vašek Matějovský se svým týmem pojal trochu jinak. Stěžejní je práce s rytmem a detailními záběry na sešlapávání plechovky, plastových lahví, tetrapaku i kartonové krabice. 

„Tentokrát jsme zvolili jinou formu a místo vtipného skeče, ke kterému se jistě vrátíme, si hrajeme právě s typickými zvuky, které vydává sešlapávání jednotlivých komodit. Ty postupně spojujeme tak, až vznikne chytlavý rytmus,“ říká herec, moderátor a autor několika úspěšných kampaní Pražských služeb Václav Matějovský. 

Spot bude mít premiéru na facebookovém profilu Pražských služeb, ale postupně se objeví na Instagramu i YouTube kanálu svozové společnosti. 

„Odhazování odpadu je celoroční problém, ale během adventu máme skutečně na pilno, abychom město udrželi hezké a čisté. Tímto za všechny naše zaměstnance pracující v terénu prosím Pražany, aby odpad likvidovali odpovědně a chytře. Jedině společně zvládneme udržet město hezké a čisté,“ dodává závěrem Radim Mana. 

Nový spot je k vidění zde: https://www.youtube.com/shorts/z3rYB372M7Q?fbclid=IwAR1G9AaudZsIXRYUoECawnFcCOTZnIkjqEcaEZB5d_mYX_DUxchSs984nOs


Autor: Hla

Vycházka: Park Eden a Slatiny

Dnes ve 12:30

Další architektonická vycházka Prahy 10 s názvem Zábavní park Eden a Slatiny se uskuteční v úterý 26. září od 17 hodin. Potrvá 90 minut a sraz je před vstupem do Muzea fotbalového klubu Slavia v ulice U Slavie. 

Cenu za příkladnou praxi v paliativní medicíně získala sestřička z VFN

Dnes ve 12:11

Opět se konala Celostátní konference paliativní medicíny a v letošním roce se jí zúčastnili i zdravotníci z Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN), a to z nového Oddělení paliativní péče, které vzniklo teprve na konci minulého roku. Cenu za příkladnou praxi v paliativní medicíně letos získala Jana...

Radnice mění poškozené odpadkové koše

Dnes v 11:31

Na Jižním Městě probíhá čištění a výměna odpadkových košů. Ulámané, prokopnuté či ohněm zničené odpadkové koše začala na pokyn Odboru životního prostředí vyměňovat servisní organizace městské části Praha 11 Jihoměstská majetková. Pokud je odpadkový koš počmáraný a není mechanicky poškozený,  bude...

Na náměstí Míru začíná Vinobraní na Grébovce

Dnes v 11:23

Hudebními či tanečními vystoupeními v pátek 22. září odpoledne začíná vinobraní v Havlíčkových sadech (Grébovka). Páteční program zahájí ve 14 hodin hudební vystoupení na náměstí Míru a v sobotu se akce přesune přímo do Grébovky. Na návštěvníky čeká 87 stánků, z nichž 39 bude prodávat víno....

Praha 15: Hostivařský Komunitní den

Dnes v 09:22

V areálu kostela Stětí sv. Jana Křtitele a Komunitního centra Farní dvůr se 7. října od 9 do 19 hodin koná komunitní sousedské setkání s dobročinným bazárkem, kreativní, sportovní, kuchařskou a dalšími dílnami, hrou pro rodiny s dětmi, přednáškou o historii...

Praha 6: Akce Pošli aktovku dál byla úspěšná, vybralo se rekordní množství

Dnes v 08:17

V Praze 6 byl ukončen pátý ročník sběru aktovek a školních pomůcek. Vybralo se rekordní množství, 273 aktovek a nepočítaně školních pomůcek.

Do Prahy 10 na Maňánu

Dnes v 08:11

V sobotu 23. září v ulici Brigádníků a přilehlém parku Solidarita se koná pátý ročník rodinného multižánrového festivalu.

Malá Strana září

Včera v 16:07

První ročník festivalu Malá Strana září nabídne o víkendu od 22. do 24. září prozkoumat tuto čtvrť novýma očima. V těch nejzajímavějších malostranských obchodech s designem, kosmetikou, šperky, ale také například v knihkupectvích, květinářstvích, restauracích, kavárnách a restauracích, bude...

Vinobraní na Máchalce 2023

Včera v 11:26

Vyvrcholením vinařského roku v Praze 9 bude Vinobraní na Máchalce jako součást Svatováclavských slavností. Víno, burčák, dobré jídlo a muzika od pátku do neděle 22. – 24. září.

Den stromů u Stodůleckého rybníka

Včera v 11:25

Tradiční Den stromů v Centrálním parku u Stodůleckého rybníka se koná ve čtvrtek 5. října od 9 do 14 hodin.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 39. týden

Včera v 11:12

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací. 

Praha 14: Kurzy sebeobrany zdarma

Včera v 07:33

V rámci programu prevence kriminality pořádá radnice Prahy 14 kurzy sebeobrany zdarma.

Setkání: Stromy u tramvajové trati na Dědinu

Včera v 07:15

Stavba tramvajové tratě na Dědinu jde do finále a před zahájením provozu se bude Technická správa komunikací věnovat stávajícím dřevinám – potřebnému ošetření, pěstebním opatřením a výsadbě nových dřevin v případě kácení.

Vzpomínky na Maďarsko v Maňáně

20. září 2023 v 15:50

Poslední akcí letošního ročníku tradiční kampaně Prahy 14 Setkání kultur bude cestopisná beseda v kavárně Maňána na Černém Mostě.

Další články
Nahoru