Dnes Úterý - zatazeno 22°C
Zítra Středa - obcasny-dest 21°C
Úterý 21. 5. 2024
Svátek má Monika
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Chytni rytmus a šlápni na to! Matějovský hraje v novém spotu Pražských služeb
Ve spotu hraje herec, moderátor a autor několika úspěšných kampaní Pražských služeb Václav Matějovský. Foto: PSAS

Chytni rytmus a šlápni na to! Matějovský hraje v novém spotu Pražských služeb

Václav Matějovský v novém spotu Pražských služeb radí, jak třídit chytře a předcházet tak nepořádku kolem kontejnerů na tříděný odpad. To je celoroční problém, který koncem roku ještě umocní obaly a krabice od vánočních dárků. Nový videospot se tradičně objeví na všech sociálních sítích Pražských služeb.

Když se někde objeví fotografie nepořádku v okolí kontejneru, okamžitě začne bouřlivá diskuse. Její aktéři se obvykle přou o frekvenci svozu a vhodné kapacitě nádob pro danou lokalitu. Obojí lze samozřejmě optimalizovat. Nepořádek může mít úplně jinou příčinu. 

„Častým problémem je neefektivní využívání nádoby a bezohlednost některých lidí. Ti do kontejneru hodí ohromnou nesešlapanou krabici a už neřeší, že ostatní už nemají, kam házet odpad. To vede k tomu, že další lidé ze sousedství, kteří sdílí stejné místo začnou odpad odkládat okolo nádoby,“ popisuje častý scénář tiskový mluvčí největší pražské svozové společnosti Radim Mana. 

Co tedy přináší nový spot? 

Nový spot pokračuje v kontinuální kampani Šlápni na to! Tentokrát jej Vašek Matějovský se svým týmem pojal trochu jinak. Stěžejní je práce s rytmem a detailními záběry na sešlapávání plechovky, plastových lahví, tetrapaku i kartonové krabice. 

„Tentokrát jsme zvolili jinou formu a místo vtipného skeče, ke kterému se jistě vrátíme, si hrajeme právě s typickými zvuky, které vydává sešlapávání jednotlivých komodit. Ty postupně spojujeme tak, až vznikne chytlavý rytmus,“ říká herec, moderátor a autor několika úspěšných kampaní Pražských služeb Václav Matějovský. 

Spot bude mít premiéru na facebookovém profilu Pražských služeb, ale postupně se objeví na Instagramu i YouTube kanálu svozové společnosti. 

„Odhazování odpadu je celoroční problém, ale během adventu máme skutečně na pilno, abychom město udrželi hezké a čisté. Tímto za všechny naše zaměstnance pracující v terénu prosím Pražany, aby odpad likvidovali odpovědně a chytře. Jedině společně zvládneme udržet město hezké a čisté,“ dodává závěrem Radim Mana. 

Nový spot je k vidění zde: https://www.youtube.com/shorts/z3rYB372M7Q?fbclid=IwAR1G9AaudZsIXRYUoECawnFcCOTZnIkjqEcaEZB5d_mYX_DUxchSs984nOs


Autor: Hla

Staročeský jarmark v Praze 14

Včera ve 20:20

Tradiční staročeský jarmark plný zábavy a překvapení, ukázka historických řemesel a bohatý kulturní program ve farní zahradě v sobotu 25. května. Vstup zdarma.

Den s IZS: U dětí zvítězila hasičská pěna

Včera v 11:51

Profesionální a dobrovolní hasiči, policisté a záchranáři se o víkendu 18. května předvedli veřejnosti už podesáté na Dnu s IZS (Integrovaný záchranný systém). Akci pořádá městská část Radotín a zasloužilý hasič František Drož spolu se svou domovskou SDH...

Trhy na Slunečním náměstí se konají každé pondělí

Včera v 09:20

Na Sluneční náměstí v Nových Butovicích se vrátily tradiční farmářské trhy. Po zimní přestávce budou mít návštěvníci možnost každé pondělí od 8 do 18 hodin nakoupit čerstvé zboží ve stáncích s ovocem, mléčnými a masnými výrobky, s uzeninami, rybami, zeleninou, pečivem, sladkostmi a nápoji, ale...

Květnový koncert Prahy 2 na Bastionu

Včera v 08:53

Cyklus Prahy 2 Hudba na hradbách na Bastionu je věnovaný převážně jazzu a dobré pohodě.

Jedu v medu

Včera v 08:00

Akce v muzeu nabídne v sobotu 25. května medem provoněný program. Připravte se na medové dobroty, zajímavosti ze života včel i včelky živé. 

Toulky devítkou: Katedrály novověku

19. května 2024 ve 14:06

Devatenácté století se neslo ve znamení pokroku. Lidé se častěji než k Bohu obraceli k technice a vědě, jako víře nového věku. Již nevznikaly majestátní katedrály jako dřív, k nebi se počaly zdvíhat nové chrámy. Domy racionality a pořádku, dokonalé organizace a maximálního...

Veletrh sociálních služeb v Praze 10

19. května 2024 ve 12:14

Veletrh sociálních služeb představí organizace, které pomáhají v obtížných situacích.

Návštěvy skleníku botanické zahrady budou omezeny

18. května 2024 v 15:04

V pondělí 20. a v úterý 21. května bude skleník Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze 2 otevřený jen od 10:00 do 12:00 hodin.

Další články
Nahoru