dnes
Čtvrtek - skorojasno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Lifestyle / Zdraví

Chystá se Víkendové setkání terapeutické skupiny, přinese i kreslení osobních map

Skupina Praha chystá od 1. do 3. dubna Víkendové setkání terapeutické skupiny. Setkáním budou provázet Jana Tamchynová, Jan Kobylka, Jan Gibas a Oldřich Bednář.

Setkání začíná v pátek 1. dubna v 17:30 hodin v sídle mateřské školky v Praze 4 (Němčická 16/1111). Konec je kolem jednadvacáté.

Sobotní i nedělní začátky jsou v 9 hodin, předpokládaný konec setkání v sobotu je v 19 hodin a v neděli okolo 15. hodiny. S sebou budou účastníci potřebovat podložku nebo karimatku, deku, případně občerstvení a všechny osobní mapy, pokud už nějaké mají. Pro mimopražské zájemce je možnost za mírný poplatek přespat přímo ve školce.

Co se bude na setkání dít? „Společně si nakreslíme další osobní mapy a nováčci budou pracovat na svých základních mapách – mapě vlastního života a mapě osobního vývoje. Nad nimi si pak budeme své životní příběhy vyprávět. Společně budeme hledat možnosti dalšího rozvoje, cestu ke zdraví. V indikovaných případech, kdy má jedinec problém mluvit o svém nitru před více lidmi, je možné přijít a udělat si základní soubor map, které může využít v rámci následné individuální terapie,“ vysvětluje poradkyně osobnostního rozvoje, kinezioložka a numeroložka Jana Tamchynová.

Informace a přihlášky: jana@tamchynova.cz, anebo na telefonním čísle 603366238. Počet míst je omezen. Cena za třídenní setkání je 2000 korun. Platba na místě. Pro zájemce, kteří se účastnili předchozích workshopů a práce s mapami  je sleva 10 procent.


Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Další články
Nahoru