Dnes Čtvrtek - zatazeno 4°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 7°C
Čtvrtek 21. 1. 2021
Svátek má Běla
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Chystá se omezení hromadných akcí, bary a restaurace budou možná muset zavírat už ve 22 hodin
Zhýralý noční život končí, v deset poslední pivo a šup na kutě. Ilustrační foto: archiv

Chystá se omezení hromadných akcí, bary a restaurace budou možná muset zavírat už ve 22 hodin

Nový ministr zdravotnictví Roman Prymula, který ve funkci nahradil Adama Vojtěcha (oba za ANO) nechce pro zmírnění epidemie koronaviru zavádět opatření, která by handicapovala ekonomiku. Epidemii chce stabilizovat a snížit nárůst počtu infikovaných. Pravděpodobné je podle něj další omezení hromadných akcí, restaurace a bary by mohly zavírat už ve 22 hodin. Prymula to řekl dnes dopoledne na tiskové konferenci. Restrikce možná začnou platit již tento týden. 

Prymula ve svém vystoupení apeloval na politiky i veřejnost. Volené zástupce vyzval, aby se vyhnuli před blížícími se senátními a krajskými volbami politických půtek, chce, aby covid nezneužívali v rámci kampaně.

Zatím odmítá vyhlášení nouzového stavu, současná situace si to podle ně nevynucuje. Připustil však, že už třeba za týden to může být jiné.

Pravděpodobné je podle Prymuly další omezení hromadných akcí a provozu restaurací a barů. Diskutuje se podle něj o posunutí zavírací doby na 22:00 ze současných 24:00 hodin.

Zároveň je pravděpodobné omezení počtu účastníků na 100 na venkovních akcích a 50 na vnitřních. Počítá se přitom s výjimkami pro akce, které nejsou tak rizikové.

Anketa

Bude podle vás Roman Prymula lepším ministrem zdravotnictví než Adam Vojtěch?

28.3%
(28.3%)
17.2%
(17.2%)
54.5%
(54.5%)
Omezí se ale akce, kde lidé jedí nebo pijí a nedodržují rozestupy. To by se například týkalo koncertů, ale restrikcí se obávají i pořadatelé sportovních akcí. Někteří už dokonce přerušili prodej na víkendová utkání.

Podle nového ministra se nechystá zavírání prvních stupňů základních škol, nicméně v některých regionech se diskutuje o možnosti distanční výuky na druhých stupních základních škol či na středních školách.

Vyzval také ředitele, abych zvážili vyhlášení ředitelského volna na pátek 25. září, aby vznikl čtyřdenní víkend a vznikl čas na útlum epidemie.


Praha 15: Sociální pracovník pomůže s registrací na očkování

Včera ve 12:55

Senioři patnácté městské části, kterým nemá kdo pomoci s registrací na očkování a sami jej nezvládnou, pomůže sociální pracovník radnice.

Praha 4: Linky pro seniory 80+ poskytují pomoc a podporu

Včera v 11:27

Na tři informační linky, které zřídil Úřad městské části Praha 4 jako podporu pro seniory, kteří si nevědí rady s registrací do Centrálního rezervačního systému, volalo od pátku do pondělních čtyř hodin odpoledne celkem 94 osob.

Pražské domovy pro seniory dokončují první kolo očkování

Včera v 06:30

Ve středu ráno dorazí vakcíny proti onemocnění covid-19 do posledních dvou pražských domovů pro seniory, které projevily zájem o očkování svých klientů a personálu až v tomto týdnu. Tímto bude v zásadě dokončeno první kolo očkování v těchto pobytových...

Radotínští dostanou od radnice dezinfekci

19. ledna 2021 v 16:39

Kvůli pokračujícímu výskytu koronaviru zajistila Praha 16 dezinfekční prostředky pro občany Radotína.

Seniorská informační linka Prahy 15

19. ledna 2021 ve 12:24

Praha 15 provozuje informační linku pro seniory na čísle: 702 171 742. Radnice je zárovň připravena zajistit osobám se zhoršenou pohyblivostí dopravu na očkovací místo.

Další články
Nahoru