dnes
Čtvrtek - zatazeno
12°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
13°C
Chystá se omezení hromadných akcí, bary a restaurace budou možná muset zavírat už ve 22 hodin
Zhýralý noční život končí, v deset poslední pivo a šup na kutě. Ilustrační foto: archiv

Chystá se omezení hromadných akcí, bary a restaurace budou možná muset zavírat už ve 22 hodin

Nový ministr zdravotnictví Roman Prymula, který ve funkci nahradil Adama Vojtěcha (oba za ANO) nechce pro zmírnění epidemie koronaviru zavádět opatření, která by handicapovala ekonomiku. Epidemii chce stabilizovat a snížit nárůst počtu infikovaných. Pravděpodobné je podle něj další omezení hromadných akcí, restaurace a bary by mohly zavírat už ve 22 hodin. Prymula to řekl dnes dopoledne na tiskové konferenci. Restrikce možná začnou platit již tento týden. 

Prymula ve svém vystoupení apeloval na politiky i veřejnost. Volené zástupce vyzval, aby se vyhnuli před blížícími se senátními a krajskými volbami politických půtek, chce, aby covid nezneužívali v rámci kampaně.

Zatím odmítá vyhlášení nouzového stavu, současná situace si to podle ně nevynucuje. Připustil však, že už třeba za týden to může být jiné.

Pravděpodobné je podle Prymuly další omezení hromadných akcí a provozu restaurací a barů. Diskutuje se podle něj o posunutí zavírací doby na 22:00 ze současných 24:00 hodin.

Zároveň je pravděpodobné omezení počtu účastníků na 100 na venkovních akcích a 50 na vnitřních. Počítá se přitom s výjimkami pro akce, které nejsou tak rizikové.

Anketa

Bude podle vás Roman Prymula lepším ministrem zdravotnictví než Adam Vojtěch?

28.3%
(28.3%)
17.2%
(17.2%)
54.5%
(54.5%)
Omezí se ale akce, kde lidé jedí nebo pijí a nedodržují rozestupy. To by se například týkalo koncertů, ale restrikcí se obávají i pořadatelé sportovních akcí. Někteří už dokonce přerušili prodej na víkendová utkání.

Podle nového ministra se nechystá zavírání prvních stupňů základních škol, nicméně v některých regionech se diskutuje o možnosti distanční výuky na druhých stupních základních škol či na středních školách.

Vyzval také ředitele, abych zvážili vyhlášení ředitelského volna na pátek 25. září, aby vznikl čtyřdenní víkend a vznikl čas na útlum epidemie.


Praha 11: Roušky a dezinfekce

Dnes v 08:05

Pokud sháníte roušky nebo dezinfekci a je pro vás obtížné si je zajistit, kontaktujte Občanskou linku Prahy 11.

Na několika místech v centru se demonstrovalo proti vládním opatřením

Včera v 19:12

Odpůrci vládních opatření proti šíření koronaviru se dnes sešli zhruba na hodinu a půl trvajícím protestu na náměstí Republiky. Policie po příchodu první stovky demonstrantů prostor před pódiem ohradila, protože opatření proti epidemii covidu-19 umožňují konat demonstrace maximálně se...

Praha podpoří přepravu seniorů a lidí se zdravotním znevýhodněním

Včera v 17:54

Rada hlavního města Prahy schválila poskytnutí finančních prostředků na specializovanou přepravu seniorů a Pražanů se zdravotním znevýhodněním, kterou poskytuje spolek HEWER. Necelý jeden milion korun poslouží k nákupu pohonných hmot, na platy řidičů nebo na zajištění zázemí...

Magistrát zajistil extra vakcíny proti chřipce

Včera v 17:49

Hlavní město zajistilo pět tisíc vakcín proti sezónní chřipce navíc, nyní je ve spolupráci s Městskou poliklinikou Praha distribuuje.

Praha 8 si dnes připomene založení samostatného československého státu

Včera v 08:07

Výročí založení samostatného československého státu si vedení Prahy 8 dnes připomene pietou u Památníku protifašistického odboje na Kobyliské střelnici. Byla místem popravy 539 vlastenců převážně během roku 1942.

Praha poděkovala pracovníkům škol a školských zařízení

27. října 2020 v 08:33

V současné době nejenom hlavní město Praha, ale celý svět prochází těžkou zkouškou. Pandemie koronaviru ohrožuje životy naše a našich blízkých a naše sociální a ekonomické struktury se i po překonání toho kritického období budou ještě dlouho potýkat s negativními dopady nutných epidemických...

Další články
Nahoru