Dnes Sobota - obcasny-dest 6°C
Zítra Neděle - zatazeno 10°C
Sobota 17. 4. 2021
Svátek má Rudolf
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Chystá se omezení hromadných akcí, bary a restaurace budou možná muset zavírat už ve 22 hodin
Zhýralý noční život končí, v deset poslední pivo a šup na kutě. Ilustrační foto: archiv

Chystá se omezení hromadných akcí, bary a restaurace budou možná muset zavírat už ve 22 hodin

Nový ministr zdravotnictví Roman Prymula, který ve funkci nahradil Adama Vojtěcha (oba za ANO) nechce pro zmírnění epidemie koronaviru zavádět opatření, která by handicapovala ekonomiku. Epidemii chce stabilizovat a snížit nárůst počtu infikovaných. Pravděpodobné je podle něj další omezení hromadných akcí, restaurace a bary by mohly zavírat už ve 22 hodin. Prymula to řekl dnes dopoledne na tiskové konferenci. Restrikce možná začnou platit již tento týden. 

Prymula ve svém vystoupení apeloval na politiky i veřejnost. Volené zástupce vyzval, aby se vyhnuli před blížícími se senátními a krajskými volbami politických půtek, chce, aby covid nezneužívali v rámci kampaně.

Zatím odmítá vyhlášení nouzového stavu, současná situace si to podle ně nevynucuje. Připustil však, že už třeba za týden to může být jiné.

Pravděpodobné je podle Prymuly další omezení hromadných akcí a provozu restaurací a barů. Diskutuje se podle něj o posunutí zavírací doby na 22:00 ze současných 24:00 hodin.

Zároveň je pravděpodobné omezení počtu účastníků na 100 na venkovních akcích a 50 na vnitřních. Počítá se přitom s výjimkami pro akce, které nejsou tak rizikové.

Anketa

Bude podle vás Roman Prymula lepším ministrem zdravotnictví než Adam Vojtěch?

28.3%
(28.3%)
17.2%
(17.2%)
54.5%
(54.5%)
Omezí se ale akce, kde lidé jedí nebo pijí a nedodržují rozestupy. To by se například týkalo koncertů, ale restrikcí se obávají i pořadatelé sportovních akcí. Někteří už dokonce přerušili prodej na víkendová utkání.

Podle nového ministra se nechystá zavírání prvních stupňů základních škol, nicméně v některých regionech se diskutuje o možnosti distanční výuky na druhých stupních základních škol či na středních školách.

Vyzval také ředitele, abych zvážili vyhlášení ředitelského volna na pátek 25. září, aby vznikl čtyřdenní víkend a vznikl čas na útlum epidemie.


Veřejnost může ovlivnit budoucí podobu Jarovské třídy

Dnes v 10:36

Jarovská třída má propojit území Žižkova směrem na východ k Českobrodské ulici a budoucímu Městskému okruhu a odlehčit dopravu stávajících přetížených komunikací. Praha 3 chce získat podněty a požadavky zejména místních obyvatel, na jejichž základě vznikne finální podoba studie...

Farmářské trhy na náplavce v sobotu nakonec nebudou

Včera ve 21:29

Farmářské trhy, které na podskalské náplavce v Praze pořádá spolek Archetyp, se zítra konat nebudou, i když to bylo po skončení nouzového stavu v plánu.

Praha 1 rozdělila dotace na podporu kulturních, sportovních a volnočasových projektů

Včera ve 21:04

Více než pět milionů korun, přesně 5,34 milionu. Takovou částkou Praha 1 podpoří divadelní projekty, vizuální umění, hudbu, literaturu, projekty, které přispějí k ochraně jejího kulturního dědictví, kroužky, volnočasové organizace pro děti a mládež anebo třeba specializované sportovní...

Praha 3 rozdává respirátory lidem v nouzi

Včera v 10:22

Respirátory pro lidi v nouzi jsou přichystány v Infocentru Prahy 3.

Praha 4 znovu poskytne slevy na nájmech

Včera v 09:45

Praha 4 poskytne další slevy podnikatelům za měsíce březen a duben. Návrh ve středu 14. dubna schválila Rada městské části Praha 4. Jde již o čtvrtou vlnu odpouštění části nájmů od začátku pandemie.

Farmářské trhy se otevírají za přísných opatření

Včera v 09:25

Na náplavce u Rašínova nábřeží bude v sobotu spuštěn provoz tržitě s farmářskými produkty. Vstup je však možný při dodržování všech vládních nařízení pouze pro nákup potravin, nikoliv pro procházení a konzumaci občerstvení.

V Praze 11 zasedne Komise pro životní prostředí

Včera v 09:05

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 19. dubna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova.

Praha poskytne dotace na výstavbu bytového domu a rekonstrukce bytového fondu

15. dubna 2021 ve 12:28

Praha uvolní další finanční prostředky z Fondu rozvoje dostupného bydlení. Peníze budou použity na opravu 21 bytů spravovaných Prahou 3 a 32 bytů Prahy 10. Další dotace poputuje městské části Praha-Zbraslav, která na svém území plánuje výstavbu bytového domu o třinácti bytech. Materiál bude ve...

Další články
Nahoru