dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Chystá se největší výluka roku, bez vody bude několik dní 17 tisíc Pražanů
V ulicích se objeví desítky citeren. Foto: archiv

Chystá se největší výluka roku, bez vody bude několik dní 17 tisíc Pražanů

Obyvatele východního okraje Prahy a blízkého okolí čeká od 25. do 29. srpna čtyřdenní výluka dodávky vody, která se dotkne až 17 tisíc odběratelů. Bude se opravovat hlavní potrubí přivádějícího pitnou vodu. Společnost Pražské vodovody a kanalizace (PVK) rozmístí v daném území desítky cisteren s pitnou vodou. Investorem akce je městská firma Pražská vodohospodářská společnost, která vlastní vodovodní síť.

„Od 25. do 29. srpna bude probíhat rekonstrukce na páteřním přivaděči, kterým je zásobováno téměř sedmnáct tisíc odběratelů v Hostavicích, Dolních Počernicích, Klánovicích, Běchovicích a Újezdě nad Lesy. Jedná se o investiční akci Pražské vodohospodářské společnosti. Po dobu rekonstrukce bude přerušena dodávka pitné vody,“ uvedl mluvčí PVK Tomáš Mrázek.

Podle Mrázka se letos podobně rozsáhlá výluka v hlavním městě nekonala. Obvykle se jedná o jednodenní, případně dvoudenní akce.

Po ukončení montážních prací budou následovat proplachy vodovodních řadů, odběry vzorků a jejich následný rozbor v laboratoři. Kompletní obnovení dodávek pitné vody lze očekávat v pondělí 29. srpna.

Pražské vodovody a kanalizace zajistí náhradní zásobování pitnou vodou. „Do ulic umístíme padesát cisteren. Podle požadavků odběratelů budeme nasazovat autocisterny. Po dohodě s místními samosprávami zamíří na vybraná místa kontejnery s balenou vodou,“ sdělil Mrázek. „Obyvatele vyzýváme, aby se pitnou vody předzásobili a v průběhu výluky s ní zbytečně neplýtvali,“ dodal.

Výluka se rovněž dotkne odběratelů mimo metropoli – v Šestajovicích, Úvalech, Květnici, Dobročovicích, Tuklatech, Rostoklatech, Škvorci a Stupici-Sibřině. Do těchto lokalit PVK vodu dodávají, ale vodohospodářskou infrastrukturu neprovozují. Náhradní zásobování pitnou vodou tak zajistí provozovatelé tamních sítí.


Další články
Nahoru