dnes
Pátek - jasno
14°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Pražská doprava

Chybějící nájezd na magistrálu v Praze 4 se otevře o měsíc dříve

Nová nájezdová rampa z Vyskočilovy ulice na pražskou magistrálu bude otevřena zítra. Propojí ulici Vyskočilova s ulicí 5. května ve směru na dálnici D1. Nový nájezd umožní řidičům přijíždějícím ze směru od Michle a okolí najet na magistrálu ve směru z Prahy. Technická správa komunikací (TSK) původně plánovala otevření nájezdové rampy až na začátku září. Náklady na stavbu byly přes 10 milionů korun.

„Projekt se připravoval řadu let a jsem rád, že konečně řidiči, jedoucí z administrativního komplexu na Brumlovce a okolních obytných čtvrtí, nebudou muset nadále složitě objíždět část Michle a zatěžovat přilehlé komunikace, čímž se výrazně uleví i místním obyvatelům,“ uvedl Petr Dolínek, náměstek pražské primátorky pro dopravu a sport.

Nová nájezdová rampa je jednosměrná s jedním pruhem a vlastním osvětlením. Její celková délka včetně napojovacího pruhu je zhruba 130 metrů. Pod křížením s magistrálou má mít třicetimetrový odbočovací pruh. Řidiči, kteří jezdí po Vyskočilově od Brumlovky a chtějí najet nejkratší cestou na magistrálu a pokračovat z Prahy, museli dosud jezdit přes Budějovickou na Pankrác a teprve tady najet.

„Vzhledem k důležitosti tohoto nájezdu jsme se snažili výstavbu uspíšit tak, aby ji řidiči mohli využívat co nejdříve. Dokončit se nám ji podařilo měsíc před plánovaným termínem," řekl Josef Černý, hlavní stavbyvedoucí společnosti Skanska, která stavbu prováděla.


Další články
Nahoru