dnes
Úterý - zatazeno
20°C
zítra
Středa - prehanky-dest
21°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
16°C

Chyba strojvedoucího omezila na dvě hodiny provoz vlaků na Masarykově nádraží

Dnes po patnácté hodině projel strojvedoucí vlaku společnosti KŽC návěstidlo zakazující další jízdu. Nikdy nebyl zraněn.

Jelikož byla výhybka postavená o jinou vlakovou cestu než pro vlak, jehož strojvedoucí udělal chybu, došlo k jejímu poškození. Škoda a bude v řádu několika desítek tisíc korun.

Vlaky ve směru Ústí nad Labem a Kralupy na Vltavou musely proto začínat a končit jízdu na nádraží v Holešovicích, spoje směrem na Lysou nad Labem ve Vysočanech. Provoz nádraží se začal vracet k normálu v 17 hodin.

„Po dopravní závadě jiného dopravce na Masarykově nádraží dnes odpoledne v dopravní špičce je nyní kolem 17. hodiny postupně provoz všech linek, tedy linky S 2 a S 22 Praha – Lysá nad Labem – Milovice / Nymburk – Kolín a S 4 Praha – Kralupy nad Vltavou – Ústí nad Labem obnovován. Jízdní řád těchto linek bude stabilizovaný během několika málo desítek minut,“ informoval mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.


Dolní Počernice, Hostavice: Ve dnech 25. a 26. dubna nepoteče voda

Dnes v 17:11

Od středy 25. 4. od 03:00 hodin až do 26. 4. do 02:30 hodin bude přerušena dodávka pitné vody v oblasti Praha 9 – Dolní Počernice, Hostavice.

Ulice Volarská v Kunraticích projde rekonstrukcí

Dnes v 15:11

Rada hl. m. Prahy dnes rozhodla o výběru nejvhodnější nabídky na opravu ulice Volarská v Kunraticích. Předložila ji společnost Čermák a Hrachovec, a. s. s nabídkovou cenou 9 156 221 korun bez DPH. 

Procházka budoucí Parkovou čtvrtí na Nákladovém nádraží Žižkov

Dnes ve 14:54

Veřejnost bude mít ve středu, 25. dubna od 17 do 18 hodin, možnost nahlédnout za brány nepřístupného brownfieldu v severní části Nákladového nádraží Žizkov. Central Group zde připravuje ve spolupráci s hlavním architektem Jakubem Ciglerem a za účastí devíti předních architektonických studií...

Oslavte Svátek růžových vín, již po desáté

Dnes ve 14:37

Přivítejte první máj se sklenkou moravského nebo českého růžového vína. Tak jako každý rok, i letos se můžete těšit na báječné rosé, skvělou atmosféru a různé kulinární dobroty. To vše v nádherném prostředí Villy Richter a Svatováclavské vinice s okouzlujícím výhledem na Prahu. Akce je pořádaná...

Festival malých knihkupců a velkých čtenářů

Dnes ve 14:33

Festival malých knihkupců a velkých čtenářů Praha 4 pořádá ve spolupráci s Archivem výtvarného umění ve dnech 25. a 26. dubna od 14 do 20 hodin v ulici Pod Terebkou v Nuslích.

Praha 9 – Běchovice. Ve dnech 25. a 26. dubna nepoteče voda

Dnes ve 13:31

Od středy 25. 4. od 03:00 hodin do 26. 4. do 02:30 hodin bude přerušena dodávka pitné vody v oblasti Praha 9 – Běchovice.

Praha 11: Informace o uzavření úřadu

Dnes v 11:43

V pondělí 30. dubna a 7. května bude uzavřen z technických důvodů Úřad městské části Praha 11.

Nález oběšeného člověka zastavil vlaky z Prahy-Libně

Dnes v 11:06

Železniční dopravu v Praze dnes ráno zkomplikoval nález mrtvého člověka na železniční trati nedaleko Palmovky.

Výstavu Po stopách „osmiček“ v Praze 3 zahájí jarní koncert

Dnes v 10:51

Praha 3 připravila vlastní projekt, ve kterém bude připomínat významná výročí končící číslicí 8, jež jsou spojena se třetí městskou částí. Po stopách „osmiček“ v Praze 3 připomíná významné historické události, které se dotkly Prahy 3, a právě v jeho rámci bude otevřena exteriérová výstava na...

Kolovraty získaly hasičský speciál

Dnes v 10:32

Nový zásahový vůz převzal od města Prahy Sbor dobrovolných hasičů městské části Praha Kolovraty. O pořízení hasičského speciálu pro Kolovraty se zasadil Libor Hadrava, pražský radní pro bezpečnost a prevenci kriminality, který byl předání přítomen.

Praha 9 – Běchovice, Dolní Počernice. Ve dnech 25. a 26. dubna nepoteče voda

Dnes v 10:24

Od středy 25. 4. od 03:00 hodin až do dne 26. 4. do 02:30 hodin bude přerušena dodávka pitné vody v oblasti Praha 9 – Běchovice, Dolní Počernice.

Lávka u stanice metra Luka se opravuje, uzavřeny jsou venkovní schodiště a podchozí rampa

Dnes v 10:17

Do 24. června bude Dopravní podnik hl. města Prahy provádět údržbu pěší lávky, vedoucí přes Mukařovského ulici, která spojuje obchodní a kulturní středisko Luka se stanicí metra.

Ukliďme parkoviště a lesík. Praha 15 pokračuje s gruntováním o víkendu

Dnes v 09:53

V sobotu 29. dubna pokračuje v Praze 15 úklid, radnice poskytne rukavice, pytle a kontejner. Začíná se ve 14 hodin, předpokládaný konec akce v 17:30, sraz na parkovišti pod Sportovním centrem Univerzity Karlovy.

Další krátké zprávy
Nahoru