dnes
Neděle - jasno
2°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
5°C
Chuligáni, kteří posprejovali Národní divadlo, jsou už nejspíš doma. Graffiti hyzdí fasádu dál
Graffiti je na fasádě Národního divadla dál. Foto: Jan Puci

Chuligáni, kteří posprejovali Národní divadlo, jsou už nejspíš doma. Graffiti hyzdí fasádu dál

Když 13. srpna nad ránem dvojice mladých Francouzů pomalovala černými spreji fasádu historické budovy Národního divadla, vyvolalo to mezi čtenáři serveru Pražský patriot bouřlivé reakce, ve kterých odsuzovali vandalský čin zahraničních návštěvníků Prahy. Rozhodli jsme se proto po dvou týdnech od události prověřit, jak je to s celým případem nyní. Mladíci jsou vyšetřováni na svobodě a kresba z fasády stále nezmizela!

Nejdříve si připomeňme, co se 13. srpna stalo. Po čtvrté hodině ráno poničila v ulici Divadelní v Praze 1 dvojice Francouzů ve věku 17 a 18 let fasádu Národního divadla. Jak vypadala jejich „umělecká tvorba,“ se můžete podívat ve fotogalerii, která je součástí tohoto článku. Chuligáni se nafotili vlastními telefony. Za poškození cizí věci jim hrozil rok vězení.

Vandalové sprejují na fasádu Národního divadla

„Probíhá klasické trestní řízení, mladíci jsou vyšetřováni na svobodě,“ sdělil nyní mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Zkrácené trestní řízení podle něj nemohlo proběhnout kvůli nízkému veku jednoho z pachatelů. Mladíkům nadále hrozí až jeden rok vězení, případně i náhrada škody. Ta je odhadována na zhruba 30 tisíc korun.

Graffiti z fasády „Zlaté kapličky“ bohužel nezmizela ani po dvou týdnech. „Odstranit graffiti musí firma OHL ŽS,“ uvedl mluvčí Národního divadla Tomáš Staněk. Tuto práci podle něj uhradí pojišťovna.

graffiti-narodni-clanek-nahled

Graffiti zatím nebylo odstraněno

Společnost OHL ŽS, která v současnosti provádí velkou rekonstrukci fasády divadla, dnes serveru Pražský patriot sdělila, že nabídku na odstranění graffiti již divadlu dala, ale čeká na vyjádření a tudíž pokyn k zahájení prací.

Jak dlouho tedy ještě budou malůvky fasádu hyzdit, není jasné…


Kvůli rukám a hlavě strašidelně vypadající nahý cizinec předvedl půlnoční divadlo na chodbě

29. prosince 2017 ve 20:53

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž.

Další články
Nahoru