dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Chudák toaletářka: mladíci reklamující špinavou mísu ji okradli o tržbu. Přišli si na slušné peníze
Mladíci, kteří okradli důvěřivou toaletářku. Poznáte je? Foto: Policie ČR

Chudák toaletářka: mladíci reklamující špinavou mísu ji okradli o tržbu. Přišli si na slušné peníze

Policisté z místního oddělení v Kobylisích pátrají po dvou mladících, kteří okradli toaletářku ve stanici metra Ládví. Dva muži ve věku kolem dvaceti let přišli 16. ledna kolem sedmnácté hodiny na veřejné záchodky a oslovili toaletářku s tím, že nemají peníze na zaplacení, ovšem do zástavy by mohli dát svůj mobilní telefon.

Toaletářce se mladíků zželelo a zdarma je pustila na toalety. Po chvíli se ovšem vrátili a upozornili devětašedesátiletou ženu na to, že záchody jsou špinavé a bylo by vhodné je vyčistit.

Žena proto zabouchla dveře s okýnkem od místnosti, kde vybírala poplatky, a šla uklízet. Když se ale vrátila, všimla si pootevřených dveří a ve vestibulu metra zahlédla utíkající mladíky. Později pak zjistila, že dvojice odcizila tržbu v hodnotě bezmála dva tisíce korun a její peněženku s pár sto korunami.

„Policisté v souvislosti s tímto případem žádají veřejnost o pomoc při pátrání po mladých mužích, které podezřívají ze spáchání trestného činu krádeže a v případě dopadení a odsouzení jim hrozí až dvouleté vězení,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Popis zlodějů

Mladíci ve věku do dvaceti let jsou vysocí asi 170 centimetrů, střední postavy a mají snědší pleť. Jeden byl oblečený do červených teplákových kalhot s bílým pruhem, černé bundy bez kapuce a přes hrudník měl bílý popruh od tašky. Druhý mladík měl oblečené černé kalhoty, černou zimní bundu s kapucí se svítivě zeleným nebo žlutým vnitřkem a výrazným zipem stejné barvy.

„Jakékoli informace k podezřelým mladíkům, jejich totožnosti, pohybu a pobytu, přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158,“ dodala policejní mluvčí.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru