Dnes Pátek - zatazeno 18°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Chtěli mu pomoct, začal po nich házet dlažební kostky
Auto městské policie. Foto: Jan Puci

Chtěli mu pomoct, začal po nich házet dlažební kostky

Pro dobrotu na žebrotu by mohl být podtext případu, který se odehrál v úterý 13. dubna po poledni. Poté, co hlídka strážníků muže polehávajícího mezi zaparkovanými auty pouze zkontrolovala, vzal dlažební kostky a hodil je na služební auto. O kuriózním případu, při kterém kromě poničených dveří a kapoty auta mohlo nakonec dojít i ke zranění, dnes informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Na Václavském náměstí upozornil kolemjdoucí  v úterý ve 13 hodin projíždějící autohlídku na muže, který ležel na obrubníku za zaparkovaným autem.

Když strážníci muže oslovili, řekl jim, že mu nic není, je pouze unavený a odpočívá. Nato se zvedl a začal si sbírat svoje věci.

„Hlídka proto nasedla do auta a chtěla pokračovat dál ve službě. V té chvíli začal muž chrlit jednu vulgaritu za druhou, vzal do ruky dlažební kostku a hodil ji na kapotu auta,“ popsala Seifertová.

Řidič okamžitě zastavil a vzápětí dopadla další dlažební kostka na dveře spolujezdce. Strážníci pak muže za pomoci donucovacích prostředků včetně pout zpacifikovali.

„Svým počínáním sedmatřicetiletý muž způsobil na služebním autě škodu větší než 10 tisíc korun. Nebyl pod vlivem alkoholu, ani drog,“ dodala mluvčí. Případem se zabývá státní policie.


Autor: Jan Puci

Na Ostrově Štvanice zemřel před hudebním klubem muž

10. září 2023 ve 21:44

Před klubem na Ostrově Štvanice u Hlávkova mostu zemřel po fyzickém napadení muž. Podle informací pražské policie, která případ vyšetřuje, úmrtí podle policistů nepředcházela potyčka vícero osob. Zároveň nesdělili, před jakým klubem k napadení došlo. V prostorách, které v minulosti byly součástí...

Hasiči zasahovali na Novém Městě

27. srpna 2023 v 10:03

V pátek 25. srpna ve 21:26 vyjely jednotky pražských hasičů do ulice Biskupský dvůr na Novém Městě k požáru klimatizace.

Další články
Nahoru