Dnes Pondělí - prehanky-snih 2°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 3°C
Pondělí 30. 1. 2023
Svátek má Robin
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Chtěli mu pomoct, začal po nich házet dlažební kostky
Auto městské policie. Foto: Jan Puci

Chtěli mu pomoct, začal po nich házet dlažební kostky

Pro dobrotu na žebrotu by mohl být podtext případu, který se odehrál v úterý 13. dubna po poledni. Poté, co hlídka strážníků muže polehávajícího mezi zaparkovanými auty pouze zkontrolovala, vzal dlažební kostky a hodil je na služební auto. O kuriózním případu, při kterém kromě poničených dveří a kapoty auta mohlo nakonec dojít i ke zranění, dnes informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Na Václavském náměstí upozornil kolemjdoucí  v úterý ve 13 hodin projíždějící autohlídku na muže, který ležel na obrubníku za zaparkovaným autem.

Když strážníci muže oslovili, řekl jim, že mu nic není, je pouze unavený a odpočívá. Nato se zvedl a začal si sbírat svoje věci.

„Hlídka proto nasedla do auta a chtěla pokračovat dál ve službě. V té chvíli začal muž chrlit jednu vulgaritu za druhou, vzal do ruky dlažební kostku a hodil ji na kapotu auta,“ popsala Seifertová.

Řidič okamžitě zastavil a vzápětí dopadla další dlažební kostka na dveře spolujezdce. Strážníci pak muže za pomoci donucovacích prostředků včetně pout zpacifikovali.

„Svým počínáním sedmatřicetiletý muž způsobil na služebním autě škodu větší než 10 tisíc korun. Nebyl pod vlivem alkoholu, ani drog,“ dodala mluvčí. Případem se zabývá státní policie.


Autor: Jan Puci

Neopatrnost při řezání kovového odpadu způsobila požár

25. ledna 2023 v 16:50

Ve středu 25. ledna krátce po 11 hodině vyjely čtyři profesionální a jedna dobrovolná jednotka hasičů do ulice Ke Kablu v Praze 15 k požáru v areálu kovošrotu.

Výměna na místě řidiče nevyšla

25. ledna 2023 v 08:22

Ve Lhotecké ulici zastavili strážníci modré auto, protože jeho řidič nedal při odbočování znamení o změně směru jízdy. Muž se nejprve snažil vyměnit si místo se spolujezdcem, pak odmítl dechovou zkoušku, a nakonec přišla nabídka na domluvu.

Nehoda u metra Vltavská

23. ledna 2023 v 19:54

Jednotky hasičů zasahovaly v pondělí 23. ledna od 18:43 hodin u metra Vltavská v Praze 7. Řidič osobního vozu strhl řízení, najel na semafor a převrátil se na kola.

Do baru rovnou od dopravní nehody

18. ledna 2023 ve 14:46

Včera krátce před druhou hodinou ráno přijala hlídka strážníků oznámení o muži, který měl na Václavském náměstí způsobit dopravní nehodu a posléze z místa odejít. Řidič taxislužby, jehož auto naboural, strážníkům popsal, co se stalo a ukázal jim fotografii řidiče, který měl dopravní nehodu...

Špatné používání topidla způsobilo požár

18. ledna 2023 v 07:27

Jednotky profesionálních hasičů zasahovaly krátce po 22. hodině v pondělí 16. ledna v ulici Waltariho v Praze 9 u požáru na stavbě obytných domů. 

Podnapilý řidič volal maminku

17. ledna 2023 v 18:48

Nejistá jízda a zhasnutá světla v neděli v půl jedné v noci v Olbrachtově ulici na Praze 4. Po zastavení vozidla byl řidič vyzván k předložení potřebných dokladů.

Nehoda v ulici Ke hřišti

16. ledna 2023 ve 13:01

Jednotka pražských hasičů z holešovické stanice zasahovala v pondělí 16. ledna od 9:14 hodin v ulici Ke hřišti v Praze 8. Hasiči likvidovali následky nehody dvou vozidel, jedno se převrátilo na střechu.

Hořel odpad a zbytky nábytku

13. ledna 2023 ve 14:14

V pátek 13. ledna, krátce před třetí hodinou ranní, zasahovala jednotka profesionálních hasičů v ulici V rovinách v Praze 4 u požáru odpadu v devastovaném a vybydleném objektu obývaném osobami bez domova. 

Další články
Nahoru