dnes
Středa - skorojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
12°C

Chtěla přejet policisty

V šest hodin ráno minulou středu chtěli policisté ve spodní části Václavského náměstí zkontrolovat černého Golfa, jehož řidička vjela do pěší zony bez příslušného povolení. Osmadvacetiletá slečna ale pokynů k zastavení nedbala, policistu objela a začala ujíždět vysokou rychlostí. Policisté jí začali pronásledovat ulicemi Krakovská, Žitná, Odborů, Myslíkova, po Masarykově a Rašínově nábřeží až do ulice Jeremenkova. Chorvatsky hovořící řidička několikrát nerespektovala červenou na semaforech a před policisty ujížděla po tramvajovém pásu. V Jeremenkově ulici se řidička chtěla prudce otočit přes zvýšený středový pás do protisměru, což se jí nepovedlo a narazila do sloupu veřejného osvětlení.

V tu chvíli k ní vystoupili ze služebního auta „dopraváci“ z Prahy I, kteří řidičce chtěli zabránit v další jízdě. Ta ale proti policistům prudce rozjela svého Golfa a pokračovala v ujíždění. V tu chvíli policisté museli agresivní řidičce uskočit z cesty, jinak by je totiž přejela. Tentokrát už ale neujela nijak daleko, neboť po pár desítkách metrů vjela do uzavřeného dvora, odkud už nebylo úniku. Policisté následně zjistili důvody jejího počínání, které spočívaly v tom, že dívka řídila pod vlivem alkoholu a bez řidičského oprávnění. Paradoxní je, že oba tyto delikty jsou přestupkového charakteru, takže by řidičce, pokud by na Václaváku zastavila, hrozila pokuta ve správním řízení. Teď je ale stíhána pro trestný čin násilí proti úřední osobě, za který jí hrozí až čtyři roky vězení, neboť při ujíždění „zaútočila“ svým autem na zakročující policisty.


Pražský radní chodí do několika škol

Dnes v 17:59

Třídy základních pražských škol, jejichž žáci se zúčastnili výtvarné soutěže „Městská policie očima dětí“ k 25. výročí Městské policie hlavního města Prahy, začínají tento týden své vyučování za přítomnosti nečekané návštěvy. Pražský radní Libor Hadrava plní svůj slib a na jejich půdě předává...

V ulici Bronzová nepoteče voda

Dnes ve 14:48

Od 8 do 16 hodin bude zítra přerušena dodávka pitné vody v ulici Bronzová 2026/33; z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Aspoň na víkend vstupte do říše pohádek

Dnes ve 13:44

V Českém muzeu hudby se v sobotu 25. listopadu od 13 do 17 hodin koná další akce z cyklu Aspoň na víkend. Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit na velké dobrodružství a setkání s pohádkovými bytostmi. Během zábavného odpoledne křížem krážem procestují svět pohádek a vyzkouší si tak svoji odvahu...

Buď režisérem svého života. Schola Pragensis 2017

Dnes ve 13:35

Přehlídka středního a vyššího odborného školství Schola Pragensis má letos již 22. ročník. Její motto „Buď režisérem svého života“ je určeno především žákům 9. tříd základních a speciálních škol, kteří se právě teď rozhodují jaký studijní či řemeslný obor vybrat. Samotná přehlídka nabízí i kurzy,...

Kouřovou metodou odhalily PVK 26 závad na připojení ke kanalizační síti

Dnes ve 13:17

Pražské vodovody a kanalizace v letošním roce zintenzivnily průzkum splaškových stok, kanalizačních přípojek a vnitřní kanalizace nemovitostí pomocí tzv. kouřové metody. Důvodem je přetěžování čerpacích stanic a pobočných čistíren odpadních vod.

Praha přebírá štafetu od Vídně, příští rok bude hostit konferenci zaměřenou na oblast center sdílených služeb

Dnes ve 12:08

Praha byla vybrána jako další z měst, kde se příští rok uskuteční konference center sdílených služeb. Pomyslnou pořadatelskou štafetu pro rok 2018 přebírá od Vídně. 

Začíná festival Den flamenka

Dnes v 09:42

Oslavy Mezinárodního dne flamenka, které vypuknou v Praze již 23. listopadu, prohřejí a rozpálí chladný pražský podzim andaluským sluncem, vášní a temperamentem. 

Praha – Koloděje: Přerušení dodávky vody

Dnes v 09:25

Zítra 23. listopadu bude od 8 do 15 hodin přerušena dodávka pitné vody v ulicích: Panenky; Za vinicí; z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Fenomén Masaryk: Přednáška v muzeu zdarma

Dnes v 09:22

Tatíček nebo první český feminista? Největší Čech nebo „ohavný zrádce národa“? Zakladatel státu nebo rozbíječ monarchie? Individualista nebo vůdce milionů?

Centrum moderní neurorehabilitace ERGO Aktiv otevře dveře

Dnes v 08:34

Den otevřených dveří ERGO Aktivu se bude konat ve čtvrtek 23. listopadu. ERGO Aktiv je centrum moderní neurorehabilitace, kam dochází lidé po mozkových příhodách a získaném poškození mozku.

Nad den pod zem: Tajemné podzemí Prahy

Dnes v 07:57

V sobotu 25. a v neděli 26. listopadu se v rámci projektu Nad den pod zem podívejte do unikátních prostor pražského podzemí.

Troja, Libeň: Zítra nepoteče voda

Dnes v 07:30

Ve středu 23. listopadu bude od 8 do 14 hodin přerušena dodávka pitné vody v oblasti Praha 8 – Troja, Libeň.

Novodvorský Zvoneček potřetí

Dnes v 07:21

Loutkový festival Novodvorský Zvoneček nabídne třídenní loutkovou smršť pro malé i velké. Těšte se na současnou loutkovou tvorbu, dílny, workshopy a výstavu.

Další krátké zprávy
Nahoru