dnes
Sobota - polojasno
2°C
zítra
Neděle - zatazeno
1°C
pozítří
Pondělí - jasno
1°C
Chtěla plavky na Kubě, hrozí jí tepláky v cele. Aby zapůsobila na bohatého přítele, šla až za hranu
Varadero je jedno z největších kubánských letovisek, rozprostírající se na poloostrově nedaleko Havany. Foto: Vladimir Fofanov / Freeimages.com

Chtěla plavky na Kubě, hrozí jí tepláky v cele. Aby zapůsobila na bohatého přítele, šla až za hranu

Pražští kriminalisté se od 25. listopadu zabývali případem loupežného přepadení čtyřiatřicetileté ženy. K loupeži mělo dle jejích slov dojít přímo na chodníku v Lublaňské ulici, kde k ní přistoupil neznámý pachatel a bez varování ji udeřil pěstí do obličeje.

V důsledku toho měla poškozená upadnout na zem a ztratit vědomí. Následně ji prý pachatel odcizil obal na tablet, ve kterém měla uloženou hotovost ve výši 450 tisíc korun. Žena dále upřesnila, že peníze si jen zhruba půl hodiny předtím zapůjčil její nadřízený, aby si mohla k Vánocům s přítelem dopřát společnou luxusní dovolenou na Kubě.

„Už v prvopočátku prošetřování kriminalisté ale naráželi na různé nesrovnalosti a rozpory ve výpovědi poškozené. Během následujících tří dnů už měli jasno, poškozená si loupež vymyslela,“ uvedla mluvčí pražské policie Iveta Martínková.

Žena se pod tíhou nashromážděných důkazů, které hrály proti její verzi, přiznala. Ke svému motivu kriminalistům řekla, že chtěla udělat dojem na svého movitého přítele, před kterým chtěla vypadat také zámožně a tak ho pozvala na luxusní dovolenou.

Žena však ve skutečnosti neměla našetřené žádné peníze, a tak si vymyslela jak samotnou loupež, tak i půjčku peněz. Žádného nadřízeného totiž ani nemá, neboť je už delší dobu nezaměstnaná.

Chtěla v expartnerovi vzbudit lítost

Důvody k vymyšlení loupežného přepadení přitom bývají podle policejní mluvčí Martínkové různé. Někdy lidé prohrají své celoživotní úspory například ve výherních automatech. Následně se to bojí říct blízkým a tak si vymyslí, že je na ulici někdo přepadl. Jiní pak tímto způsobem chtějí zapůsobit na své blízké a vyvolat v nich lítost.

„Jako třeba dívka, která si vymyslela loupež jen proto, aby se k ní vrátil bývalý partner, který ji opustil. Kriminalisté se setkali i s případem, kdy se lidé vymyšleným přepadením snažili zakrýt jinou trestnou činnost, které se sami dopustili,“ sdělila.

Aby smyšlené loupežné přepadení vypadalo co možná nejvěrohodněji, jsou lidé schopni si například roztrhat oblečení, nebo si dokonce ublížit.

„V této souvislosti nutno zmínit, že lidé, kteří policistům úmyslně zamlčí nebo poskytnou nepravdivé informace ohledně spáchání trestného činu, mohou čelit podezření z přestupku, za který hrozí až padesátitisícová pokuta,“ sdělila Iveta Martínková. Za určitých okolností se ale mohou dopustit i trestného činu, za který hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.


Muž se zmijovkou na hlavě ukradl bundu za osm tisíc

17. ledna 2019 ve 14:59

Od soboty 21. prosince minulého roku pátrají policisté z místního oddělení Zličín po totožnosti muže, který je podezřelý z krádeže bundy v jednom z obchodů v nákupním centru na Zličíně. Bunda měla hodnotu osm tisíc korun.

Při nočním požáru bylo sedm lidí evakuováno

17. ledna 2019 v 08:10

Včera těsně před půlnocí hodin zasahovaly jednotky pražských hasičů v Praze 3 na Kostnickém náměstí u požáru bytu obytného domu. Jednalo se o požár vybavení bytu, který jednotky likvidovaly v dýchací technice.

Muž a pes spadli do potoka. Strážníci je vytáhli

16. ledna 2019 v 11:32

Muže postihly zdravotní potíže a spadl i se psem do Rokytky. Při jeho záchraně pomáhali strážníci, policisté i záchranáři.

Noční služba strážníků: Řidiči bez oprávnění, se zákazem řízení i pod vlivem drog

15. ledna 2019 v 15:57

Jeden byl pravomocně odsouzený za porušení zákazu řízení, druhý neměl řidičský průkaz u sebe. Chování obou řidičů nasvědčovalo požití omamných látek.

Seniorka spadla do vany, dcera volala policii

15. ledna 2019 v 11:53

Autohlídka městské policie vyjížděla v pátek do Rejskovy ulice v Praze 2 na pomoc ženě, která se nemohla delší dobu dozvonit ani dovolat na svou 71 letou matku. Marné vyzvánění mobilu bylo z matčina bytu slyšet, proto měla strach o její život.

Děti doma, maminky v baru

15. ledna 2019 v 11:49

Na tísňovou linku 156 volal v sobotu po čtvrté hodině ranní 12 letý chlapec z Prahy 8, který byl doma s 9 letou kamarádkou a měl strach o matky obou dětí. Nebylo to údajně poprvé, co se ženy odešly pobavit do baru a nechaly obě děti spolu doma, ale zatím se vždy vrátily dřív. Marně se jim snažil...

Pod vlivem a v kradeném autě

15. ledna 2019 v 09:53

Ve čtvrtek 10. ledna si policisté pohotovostní motorizované jednotky v rámci hlídkové činnosti všimli Citroënu, který kolem páté hodiny ráno projížděl Bajkalskou ulicí v Praze 10. Hlídka věděla, že vůz stejného typu a barvy byl o den dříve odcizen v Praze 8. Jediná věc, která nesouhlasila, byla...

Strážníci kontrolovali řidiče. Odhalili jednu celostátně hledanou osobu a podezřelého řidiče

13. ledna 2019 ve 20:03

Při kontrole mladého řidiče strážníci pojali podezření, že by mohl být pod vlivem drog. Mladík však test na omamné a psychotropní látky odmítl. Při další kontrole se podařilo odhalit spolujezdce v celostátním pátrání. Případy dále šetří policisté.

V rozestavěné budově v Praze 9 hořel rozvaděč

12. ledna 2019 v 19:23

Dnes deset minut po 13. hodině zasahovali hasiči z holešovické a centrální stanice v Novovysočanské ulici v Praze 9. V podzemním podlaží rozestavěného objektu hořel elektrický rozvaděč.

Opilý řidič nadýchal více než dvě promile. Z místa nehody utekl

10. ledna 2019 ve 12:14

Strážníci předali dopravním policistům opilého řidiče, který utekl od dopravní nehody. Tomu v dalším útěku zabránil jiný řidič.

Další články
Nahoru