dnes
Úterý - obcasny-dest
13°C
zítra
Středa - obcasny-dest
14°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
16°C
Chtěla plavky na Kubě, hrozí jí tepláky v cele. Aby zapůsobila na bohatého přítele, šla až za hranu
Varadero je jedno z největších kubánských letovisek, rozprostírající se na poloostrově nedaleko Havany. Foto: Vladimir Fofanov / Freeimages.com

Chtěla plavky na Kubě, hrozí jí tepláky v cele. Aby zapůsobila na bohatého přítele, šla až za hranu

Pražští kriminalisté se od 25. listopadu zabývali případem loupežného přepadení čtyřiatřicetileté ženy. K loupeži mělo dle jejích slov dojít přímo na chodníku v Lublaňské ulici, kde k ní přistoupil neznámý pachatel a bez varování ji udeřil pěstí do obličeje.

V důsledku toho měla poškozená upadnout na zem a ztratit vědomí. Následně ji prý pachatel odcizil obal na tablet, ve kterém měla uloženou hotovost ve výši 450 tisíc korun. Žena dále upřesnila, že peníze si jen zhruba půl hodiny předtím zapůjčil její nadřízený, aby si mohla k Vánocům s přítelem dopřát společnou luxusní dovolenou na Kubě.

„Už v prvopočátku prošetřování kriminalisté ale naráželi na různé nesrovnalosti a rozpory ve výpovědi poškozené. Během následujících tří dnů už měli jasno, poškozená si loupež vymyslela,“ uvedla mluvčí pražské policie Iveta Martínková.

Žena se pod tíhou nashromážděných důkazů, které hrály proti její verzi, přiznala. Ke svému motivu kriminalistům řekla, že chtěla udělat dojem na svého movitého přítele, před kterým chtěla vypadat také zámožně a tak ho pozvala na luxusní dovolenou.

Žena však ve skutečnosti neměla našetřené žádné peníze, a tak si vymyslela jak samotnou loupež, tak i půjčku peněz. Žádného nadřízeného totiž ani nemá, neboť je už delší dobu nezaměstnaná.

Chtěla v expartnerovi vzbudit lítost

Důvody k vymyšlení loupežného přepadení přitom bývají podle policejní mluvčí Martínkové různé. Někdy lidé prohrají své celoživotní úspory například ve výherních automatech. Následně se to bojí říct blízkým a tak si vymyslí, že je na ulici někdo přepadl. Jiní pak tímto způsobem chtějí zapůsobit na své blízké a vyvolat v nich lítost.

„Jako třeba dívka, která si vymyslela loupež jen proto, aby se k ní vrátil bývalý partner, který ji opustil. Kriminalisté se setkali i s případem, kdy se lidé vymyšleným přepadením snažili zakrýt jinou trestnou činnost, které se sami dopustili,“ sdělila.

Aby smyšlené loupežné přepadení vypadalo co možná nejvěrohodněji, jsou lidé schopni si například roztrhat oblečení, nebo si dokonce ublížit.

„V této souvislosti nutno zmínit, že lidé, kteří policistům úmyslně zamlčí nebo poskytnou nepravdivé informace ohledně spáchání trestného činu, mohou čelit podezření z přestupku, za který hrozí až padesátitisícová pokuta,“ sdělila Iveta Martínková. Za určitých okolností se ale mohou dopustit i trestného činu, za který hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.


Mladík se zákazem řízením ujížděl strážníkům

20. října 2018 v 08:40

Ve čtvrtek odpoledne prováděli strážníci z Prahy 7 kontrolní činnost v Plynární ulici, kde uviděli řidiče osobního auta, který porušil zákaz vjezdu. Když dal strážník zdvižením ruky mladému řidiči pokyn k zastavení, tak muž zvýšil rychlost a začal ujíždět. Autohlídka začala vozidlo pronásledovat....

Muž se chtěl uškrtit pomocí obinadla

18. října 2018 ve 13:45

V úterý odpoledne přijali strážníci z Prahy 10 oznámení, že v Rubensově ulici je mladý muž, který má kolem krku ovázané obinadlo a vyhrožuje sebevraždou. Hlídka muže nalezla sedícího na zídce a ihned mu škrtidlo sundala z krku. 

Mladík postříkal kapotu auta montážní pěnou

18. října 2018 ve 13:43

Ve středu odpoledne byla vyslána autohlídka strážníků z Prahy 2 do Chopinovy ulice, kde měl neznámý muž postříkat zaparkované osobní vozidlo montážní pěnou. Strážníci se spojili s volajícím, který uvedl, že spolu s dalším svědkem viděli mladíka, jak z tlakové nádoby stříkal montážní pěnu na osobní...

Policisté ukončili vyšetřování znásilnění v centru Prahy

17. října 2018 ve 21:44

Kriminalisté z prvního policejního obvodu z 6. oddělení obecné kriminality ukončili vyšetřování případu znásilnění turistky v Náprstkově ulici v centru Prahy z letošního 2. dubna a podali na Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1 návrh na podání obžaloby.

Zobnul si perníček a šup za volant!

16. října 2018 v 10:27

Strážníci zadrželi zdrogovaného řidiče. Ten se bez okolků přiznal, že v noci před jízdou požil pervitin. Případ dále šetří státní policisté.

Senior zkolaboval u retenční nádrže v Modřanské rokli

15. října 2018 ve 13:24

Pohotové jednání předvedli sportovec a strážník pražské městské policie při záchraně seniora se zástavou srdce. Ten zkolaboval u retenční nádrže v Modřanské rokli.

Klečící nahý muž v hotelovém pokoji

13. října 2018 v 08:38

Hotelový host zdemoloval vybavení pokoje. Z okna dokonce vyhodil i televizor. Strážníci jednatřicetiletého muže omezili na osobní svobodě.

Strážníci odhalili auto s ručně napsanou registrační značkou

10. října 2018 ve 21:34

Osobní auto šedé barvy, jehož řidič porušil dopravní značení v Haštalské ulici, neuniklo pozornosti strážníků z Prahy 1 v pondělí večer. Po jeho zastavení strážníci zjistili, že vedle rozbitého čelního skla jsou obě registrační značky vyrobeny z papíru a ručně popsané. „S ohledem na zjištěné...

Jednačtyřicetiletý cizinec ničil eskalátory ve stanici metra

9. října 2018 v 11:47

Do stanice metra Náměstí Republiky včera vyjela hlídka městské policie na oznámení dozorčího. Dle jeho slov zde měl muž rozebírat eskalátor. Strážnici ho spatřili ve chvíli, kdy se pokoušel odstranit černé madlo, což se mu nakonec částečně podařilo. Za pomoci hmatů a chvatů mu v dalším počínání...

Agresivní cizinec skončil na záchytce

7. října 2018 v 10:04

Ve čtvrtek odpoledne byla vyslána autohlídka strážníků z Prahy 1 do Dlouhé ulice, kde mělo před restaurací docházet k potyčce několika osob. Hlídka na místě nalezla opilého mladého cizince, který se měl při placení útraty chovat agresivně a vyvolávat konflikt.

Další články
Nahoru