dnes
Úterý - zatazeno
27°C
zítra
Středa - polojasno
32°C
pozítří
Čtvrtek - polojasno
31°C
Chtěla plavky na Kubě, hrozí jí tepláky v cele. Aby zapůsobila na bohatého přítele, šla až za hranu
Varadero je jedno z největších kubánských letovisek, rozprostírající se na poloostrově nedaleko Havany. Foto: Vladimir Fofanov / Freeimages.com

Chtěla plavky na Kubě, hrozí jí tepláky v cele. Aby zapůsobila na bohatého přítele, šla až za hranu

Pražští kriminalisté se od 25. listopadu zabývali případem loupežného přepadení čtyřiatřicetileté ženy. K loupeži mělo dle jejích slov dojít přímo na chodníku v Lublaňské ulici, kde k ní přistoupil neznámý pachatel a bez varování ji udeřil pěstí do obličeje.

V důsledku toho měla poškozená upadnout na zem a ztratit vědomí. Následně ji prý pachatel odcizil obal na tablet, ve kterém měla uloženou hotovost ve výši 450 tisíc korun. Žena dále upřesnila, že peníze si jen zhruba půl hodiny předtím zapůjčil její nadřízený, aby si mohla k Vánocům s přítelem dopřát společnou luxusní dovolenou na Kubě.

„Už v prvopočátku prošetřování kriminalisté ale naráželi na různé nesrovnalosti a rozpory ve výpovědi poškozené. Během následujících tří dnů už měli jasno, poškozená si loupež vymyslela,“ uvedla mluvčí pražské policie Iveta Martínková.

Žena se pod tíhou nashromážděných důkazů, které hrály proti její verzi, přiznala. Ke svému motivu kriminalistům řekla, že chtěla udělat dojem na svého movitého přítele, před kterým chtěla vypadat také zámožně a tak ho pozvala na luxusní dovolenou.

Žena však ve skutečnosti neměla našetřené žádné peníze, a tak si vymyslela jak samotnou loupež, tak i půjčku peněz. Žádného nadřízeného totiž ani nemá, neboť je už delší dobu nezaměstnaná.

Chtěla v expartnerovi vzbudit lítost

Důvody k vymyšlení loupežného přepadení přitom bývají podle policejní mluvčí Martínkové různé. Někdy lidé prohrají své celoživotní úspory například ve výherních automatech. Následně se to bojí říct blízkým a tak si vymyslí, že je na ulici někdo přepadl. Jiní pak tímto způsobem chtějí zapůsobit na své blízké a vyvolat v nich lítost.

„Jako třeba dívka, která si vymyslela loupež jen proto, aby se k ní vrátil bývalý partner, který ji opustil. Kriminalisté se setkali i s případem, kdy se lidé vymyšleným přepadením snažili zakrýt jinou trestnou činnost, které se sami dopustili,“ sdělila.

Aby smyšlené loupežné přepadení vypadalo co možná nejvěrohodněji, jsou lidé schopni si například roztrhat oblečení, nebo si dokonce ublížit.

„V této souvislosti nutno zmínit, že lidé, kteří policistům úmyslně zamlčí nebo poskytnou nepravdivé informace ohledně spáchání trestného činu, mohou čelit podezření z přestupku, za který hrozí až padesátitisícová pokuta,“ sdělila Iveta Martínková. Za určitých okolností se ale mohou dopustit i trestného činu, za který hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.


Anenskou si spletl s veřejnou toaletou

Včera ve 13:41

Běžný přestupek proti veřejnému pořádku mohl skončit jen tisícikorunovou pokutou. Dvaatřicetiletý cizinec však situaci vyhrotil a skončil s pouty na rukou. Pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu útoku na úřední osobu byl předán policistům.

Strážníci našli v křižovatce ležet cyklistu

Včera ve 13:27

O velkém štěstí může mluvit cyklista, kterého našla hlídka strážníků ležet v křižovatce ulic na Praze 5. Když strážníci chtěli zkontrolovat jeho životní funkce, probral se a začal jim nadávat.

Na Smíchově se srazily dvě tramvaje, sedm lidí bylo zraněno

13. srpna 2018 ve 23:18

Nedaleko tramvajové zastávky Anděl se dnes srazily dvě tramvaje, sedm lidí bylo při tom lehce zraněno. Doprava v místě nehody byla zhruba hodinu omezena.

Stříkačky a jehly ve Stromovce i v Radotíně

9. srpna 2018 v 15:59

Obyvatelka Prahy 7 se obrátila na městskou policii s žádostí o pomoc. Ve Stromovce nalezla větší počet injekčních stříkaček. Stříkačky ležely na ostrůvku jezírka Slunečnice pod Místodržitelským letohrádkem, v místech, kde býval přívoz.

Naháč utíkal přes balkony jen v ponožkách. Že by odhalená nevěra? Ne, ne, důvod úprku byl jiný

9. srpna 2018 v 15:42

Rozepře páru v rozvodovém řízení vyústila k fyzickému napadení ženy opilým partnerem. Agresivní muž před strážníky prchal pouze ve spodním prádle přes balkony. 

Kriminalisté se zabývají nálepkami chválícími smrt českých vojáků

9. srpna 2018 v 11:50

Pražští kriminalisté se zabývají vytištěnými texty vylepenými na některých místech v hlavním městě, v nichž neznámý autor gratuluje „afghánským vlastencům“ k zabití tří českých vojáků, které označuje za žoldáky a okupanty.

Strojvůdce metra, který pustil dívky do kabiny, už řídit nebude

9. srpna 2018 v 11:47

Strojvedoucí pražského metra byl postaven mimo službu a metro už řídit nebude. Policie prošetřuje, zda se účastníci incidentu nedopustili trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti.

V Lahovické nádrži našli mrtvého muže

8. srpna 2018 v 16:44

V Lahovické nádrži dnes dopoledne objevili mrtvého muže. Policie zatím nezná jeho totožnost, na místě jsou kriminalisté, předběžně zatím nic nenasvědčuje cizímu zavinění.

Soud zamítl návrhy na předběžné opatření BigBoardu proti JCDecaux

8. srpna 2018 v 15:21

Městský soud v Praze zamítl dva návrhy společnosti BigBoard proti konkurenční firmě JCDecaux. Požadovaly, aby JCDecaux přestala zveřejňovat otevřený dopis primátorce, v němž obviňuje BigBoard z korupce na pražském magistrátu v souvislosti s připravovanou zakázkou na provozování...

Hledaná žena se ukryla v úložném prostoru postele

7. srpna 2018 v 10:46

V neděli večer přijali strážníci z Prahy 5 oznámení, že v opuštěné boudě v ulici U Lesíka se má nacházet hledaná osoba. Strážníci v opuštěné garáži nalezli dva muže a ověřili jejich totožnost.

Cyklista naboural do zaparkovaného auta, nadýchal přes dvě promile

7. srpna 2018 v 10:43

Kuriózní dopravní nehodu zaznamenali strážníci z Útvaru psovodů. Opilý cyklista naboural v Přívozní ulici do zaparkovaného vozidla.

Další články
Nahoru