dnes
Čtvrtek - jasno
27°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
27°C
pozítří
Sobota - prehanky-dest
18°C
Chtěla plavky na Kubě, hrozí jí tepláky v cele. Aby zapůsobila na bohatého přítele, šla až za hranu
Varadero je jedno z největších kubánských letovisek, rozprostírající se na poloostrově nedaleko Havany. Foto: Vladimir Fofanov / Freeimages.com

Chtěla plavky na Kubě, hrozí jí tepláky v cele. Aby zapůsobila na bohatého přítele, šla až za hranu

Pražští kriminalisté se od 25. listopadu zabývali případem loupežného přepadení čtyřiatřicetileté ženy. K loupeži mělo dle jejích slov dojít přímo na chodníku v Lublaňské ulici, kde k ní přistoupil neznámý pachatel a bez varování ji udeřil pěstí do obličeje.

V důsledku toho měla poškozená upadnout na zem a ztratit vědomí. Následně ji prý pachatel odcizil obal na tablet, ve kterém měla uloženou hotovost ve výši 450 tisíc korun. Žena dále upřesnila, že peníze si jen zhruba půl hodiny předtím zapůjčil její nadřízený, aby si mohla k Vánocům s přítelem dopřát společnou luxusní dovolenou na Kubě.

„Už v prvopočátku prošetřování kriminalisté ale naráželi na různé nesrovnalosti a rozpory ve výpovědi poškozené. Během následujících tří dnů už měli jasno, poškozená si loupež vymyslela,“ uvedla mluvčí pražské policie Iveta Martínková.

Žena se pod tíhou nashromážděných důkazů, které hrály proti její verzi, přiznala. Ke svému motivu kriminalistům řekla, že chtěla udělat dojem na svého movitého přítele, před kterým chtěla vypadat také zámožně a tak ho pozvala na luxusní dovolenou.

Žena však ve skutečnosti neměla našetřené žádné peníze, a tak si vymyslela jak samotnou loupež, tak i půjčku peněz. Žádného nadřízeného totiž ani nemá, neboť je už delší dobu nezaměstnaná.

Chtěla v expartnerovi vzbudit lítost

Důvody k vymyšlení loupežného přepadení přitom bývají podle policejní mluvčí Martínkové různé. Někdy lidé prohrají své celoživotní úspory například ve výherních automatech. Následně se to bojí říct blízkým a tak si vymyslí, že je na ulici někdo přepadl. Jiní pak tímto způsobem chtějí zapůsobit na své blízké a vyvolat v nich lítost.

„Jako třeba dívka, která si vymyslela loupež jen proto, aby se k ní vrátil bývalý partner, který ji opustil. Kriminalisté se setkali i s případem, kdy se lidé vymyšleným přepadením snažili zakrýt jinou trestnou činnost, které se sami dopustili,“ sdělila.

Aby smyšlené loupežné přepadení vypadalo co možná nejvěrohodněji, jsou lidé schopni si například roztrhat oblečení, nebo si dokonce ublížit.

„V této souvislosti nutno zmínit, že lidé, kteří policistům úmyslně zamlčí nebo poskytnou nepravdivé informace ohledně spáchání trestného činu, mohou čelit podezření z přestupku, za který hrozí až padesátitisícová pokuta,“ sdělila Iveta Martínková. Za určitých okolností se ale mohou dopustit i trestného činu, za který hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.


Maminka s dvěma dětmi zkolabovala na chodníku

23. dubna 2019 v 09:02

V Letňanech včera krátce po poledni náhle zkolabovala na chodníku mladá žena se dvěma dětmi. Informaci o zkolabované ženě vedoucí dítě a kočárek v ulici Kladrubská v Praze 18 převzalo operační středisko městské policie krátce po poledni od zdravotnické záchranné...

Hořely baterie elektrokol

21. dubna 2019 ve 20:39

Dnes v 10:19 vyjeli hasiči ze Satalic a Holešovic k požáru 2 baterií z elektrokol ve Vodňanské ulici v Kyjích. Baterie byly uložené v boxu ještě před příjezdem Policie ČR a hasičů.

Požár odpadu v podkroví

21. dubna 2019 v 07:17

Včera ve 14 hodin byl na tísňovou linku operačního střediska hasičů nahlášen požár v podkroví v Zapadlé ulici v Braníku. K případu vyjeli hasiči z Krče a Modřan, kteří zasahovali v dýchací technice. 

Ale dědo, máte to zapotřebí? Senior prý dělal na veřejnosti zvrhlosti, nakonec pro ně měl neuvěřitelné vysvětlení

17. dubna 2019 v 11:43

Hlídku městské policie na nemístné počínání seniora upozornili tři kolemjdoucí svědci. Případem se nyní zabývá republiková policie.

Tragédie v pražském parku na spadnutí, kočárek s dítětem se nekontrolovatelně řítí z kopce

17. dubna 2019 v 11:40

V rámci úterní očisty hlavního město zaměřené na sběr nebezpečného odpadu po narkomanech strážník zabránil hrozícímu neštěstí. V parku plném lidí zastavil dětský kočárek, který velkou rychlostí sjížděl z kopce.  Nikomu se naštěstí nic nestalo.

Frustraci z rozchodu s dívkou si ošklivě vybil na rodičích a tím vše navíc neskončilo. Není to příjemné čtení…

16. dubna 2019 v 11:37

Na základě oznámení na tísňovou linku 156 vyjela dnes hlídka městské policie kolem jedné hodiny ráno do Kubelíkovy ulice, Praha 3, kde mělo docházet k rvačce mezi dvěma muži. Při příjezdu strážníků se na místě nacházeli dva muži a jedna žena, k žádné fyzické potyčce...

Toto jí udělal vlastní synáček?! Pěkně se vybarvil, matka s ním zažila peklo. Vyžadoval po ní i absurdní aktivitu na internetu…

12. dubna 2019 v 17:31

Počet zjištěných případů domácího násilí v metropoli se oproti minulého roku se zvýšil. Za leden a únor bylo vykázáno 31 násilných osob, což je o osm více než ze stejné období loňského roku.

Nechtěné překvapení z ciziny: V uzamčeném autě se v noci ukrývala pod starými hadry podivná návštěva

12. dubna 2019 ve 14:48

Dnes krátce po čtvrteční půlnoci přijala městská policie oznámení, že se někdo snaží ukrást modré vozidlo typu pick-up. Během tří minut byla hlídka z Prahy 5 v ulici K Vodojemu.

Další články
Nahoru