dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Chtěl zabránit rodičům v cestě na třídní schůzky. Pomohl si bombou
Ilustrační foto: freeimages

Chtěl zabránit rodičům v cestě na třídní schůzky. Pomohl si bombou

Pražští policisté zadrželi mladíka, který vyhrožoval 20. a 22. dubna bombovými útoky na jedné ze středních škol v Praze 4.

V loňském roce pražští policisté řešili celkem 53 případů šíření poplašné zprávy, z čehož se jim podařilo objasnit 23 těchto trestných činů.

Poprvé napsal emailem vedení školy, že je v budově uložena bomba, která brzy vybuchne. Za to, aby se tak nestalo, požadoval přístupová hesla k internetovým stránkám školy. Aby své výhružky umocnil, přiložil k emailu fotografii tištěného spoje s tím, že je to část uvedené bomby.

Celá budova byla evakuována a na místo vyrazily všechny složky integrovaného záchranného systému. Následnou prohlídkou školy se uložení bomby nepotvrdilo. Druhé oznámení o uložení výbušniny přijali operátoři tísňové linky ve středu 22. dubna. Opět musela být provedena evakuace celého objektu a následná pyrotechnická prohlídka, která byla opět negativní.

Kriminalisté čtvrtého policejního obvodu 1. oddělení obecné kriminality začali případy vyšetřovat a ve středu 6. května dopadli devatenáctiletého mladíka, kterého podezřívali. Ten se při následném výslechu přiznal a uvedl, že tím chtěl před rodiči maskovat ukončení studia na škole. V jednom z výše uvedených dnů totiž ve škole probíhaly třídní schůzky.

„Mladík si vyslechl sdělení obvinění ze spáchání trestných činů šíření poplašné zprávy a vydírání, za což v případě odsouzení hrozí až čtyřletý trest odnětí svobody. Stíhání je vedeno na svobodě," uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.  


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru