dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Pražské krimi

Chtěl se dostat do erotického podniku odkazem na „svaté právo“, kapsy měl plné zbraní. A co teprve ten arsenál doma!

V sobotu odpoledne vyjížděli policisté do ulice Bubenské nábřeží, kde se nezvaný host domáhal vstupu do zábavního erotického podniku. Při tom ochrance tvrdil, že je policista, a na vstup do baru má tudíž téměř „svaté právo“.

„Oznámení jako takové ale bylo nutné brát více než vážně, neboť oznamovatel zároveň upozorňoval na to, že nezvaný host je údajně ozbrojen,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Po příjezdu na místo si policisté převzali od ochranky dotyčného „kolegu“, u kterého skutečně zajistili zbraň, a kdyby jednu! Celkem policisté u šedesátiletého muže našli po kapsách dvě pistole a jeden revolver.

Hned na místě se muž přiznal k tomu, že není vlastníkem ani zbrojního průkazu, ani žádných dokladů ke zmiňovaným zbraním. Navíc uvedl, že doma má ještě další arsenál.

To se při prohlídce jeho domácnosti potvrdilo, neboť zde policisté zajistili ještě jednu pistoli a stovky kusů nábojů do všech zajištěných zbraní.

„Nutno zmínit, že všechny zajištěné zbraně byly takzvaně ostré a plně funkční. Na základě těchto skutečností skončil muž na policejní služebně, kde ho vyšetřovatel obvinil z trestného činu nedovolené ozbrojování,“ pokračoval Tomáš Hulan.

Za tento čin mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Všechny zajištěné zbraně budou podrobeny znalecké expertíze, zda s nimi nebyl v minulosti spáchán trestný čin. O jedné z pistolí policisté už nyní vědí, že byla v roce 2002 odcizena oprávněnému majiteli.

„Na místě je také vyvrátit tvrzení obviněného, že je policista. Toto se nezakládá na pravdě, neboť nejen že policistou není, ale ani nikdy nebyl,“ dodal policejní mluvčí Tomáš Hulan.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru