Dnes Středa - oblacno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 1°C
Středa 29. 11. 2023
Svátek má Zina
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Chtěl prodat na internetovém bazaru obnošené šaty, ukradli mu z účtu dva miliony korun
Případ řeší policisté. Ilustrační foto: archiv

Chtěl prodat na internetovém bazaru obnošené šaty, ukradli mu z účtu dva miliony korun

O nebezpečí spojeném s vyplňováním údajů k platební kartě na internetovém bazaru se přesvědčil jeden prodávající z Prahy 1. Neopatrností přišel o dva miliony korun. O případu informoval mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

V pondělí ráno, po zveřejnění inzerátu, ve kterém prodával šaty za necelých čtyři sta korun, se mu ozvala přes komunikační aplikaci žena, která projevila o nabízené šaty zájem.

Po výměně několika zpráv zaslala odkaz, po jehož rozkliknutí se objevilo potvrzení přijetí smluvené částky a jméno kupující. Poškozený částku potvrdil a v odkazu pokračoval dál.

„Na další obrazovce si mohl vybrat z několika bankovních portálů, kde si vybral svou banku a dále vyplnil údaje ke své platební kartě včetně CVV kódu, doby platnosti. Poté už čekal pouze na to, kdy mu přijdou peníze za šaty,“ popsal Hrdina.

Po několika hodinách se rozhodl příchozí platbu zkontrolovat přes mobilní aplikaci. Přihlášení do internetového bankovnictví se mu nezdařilo, a tak kontaktoval svého bankéře, se kterým platební kartu ihned zablokoval a vydal se problém řešit do banky.

„Tam zjistil, že jeho karta byla zneužita podvodníkem a během několika málo minut z jeho účtu odešlo přes dvacet plateb v celkové výši přesahující dva miliony korun,“ sdělil policejní mluvčí.

Takových případů jsou podle něj za uplynulé měsíce desítky, a přitom by se tomuto problému dalo jednoduše zabránit. „Nikdy nezadávejte své údaje k platební kartě v případě, že něco prodáváte. K příjmu peněz stačí pouze zaslat číslo účtu,“ řekl Hrdina.

„Podvodníci v dnešní době dokážou dokonale napodobit stránky bankovních institucí, i přepravních společností a vy svou neopatrností přijdete o své úspory během několika málo minut,“ dodal.


Autor: puc

Bydlení i elektřinu měli zadarmo

7. listopadu 2023 ve 14:30

Sedm osob neoprávněně užívalo opuštěný dům v Praze 12, teplo a světlo si zajistili načerno. Podezření na trestný čin strážníci předali státním kolegům. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.  

Sprejer při zadržení tvrdil, že je malíř a lakýrník

20. října 2023 v 10:42

Šestadvacetiletého sprejera usvědčil svědek i záznamy z městských kamer. Strážníkům se snažil namluvit, že ruce má špinavé kvůli svému povolání, protože je malíř a lakýrník. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Další články
Nahoru