Dnes Neděle - zatazeno 7°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 5°C
Neděle 18. 4. 2021
Svátek má Valérie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Chtěl prodat luxusní hodinky, kupující se během chvíle proměnil na agresivního lupiče
Jeden z lupičů při zatýkání. Foto: Policie ČR

Chtěl prodat luxusní hodinky, kupující se během chvíle proměnil na agresivního lupiče

Začátkem února si čtyřiapadesátiletý muž žijící v centru Prahy dohodl prodej svých luxusních hodinek v hodnotě bezmála osmdesát pět tisíc korun a ve chvíli, kdy si kupujícího pozval do svého bytu, byl napaden a oloupen.

„Muž totiž nepřišel sám, ale vzal si sebou i dva kamarády. Poté, co je vpustil do bytu, jej začali bít pěstmi do obličeje a do oblasti zad a ramen. Svou společnou sílu umocnili baseballovou pálkou, železnou tyčí a teleskopickým obuškem,“ uvedl mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Jeden z lupičů přepadeného přidržel v kuchyni, kde mu po celou dobu vyhrožoval, přičemž zbylí dva následně z bytu odcizili kromě výše zmíněných hodinek také jejich certifikát pravosti, stolní počítač, mobilní telefony a další cennosti. Celkem si tak odnesli věci v hodnotě přes sto dvacet tisíc korun.

„Díky podrobnému popisu a následnému operativnímu šetření pražské kriminálky se podařilo zanedlouho všechny tři muže ztotožnit. Dva z nich byli zadrženi ve vozidle Škoda Octavia na pražské Floře. Přestože se snažili hlídce vzdálit, a přitom projížděli křižovatky na červenou, policistům neunikli,“ sdělil Hrdina.

Pro třetího z pachatelů si policisté došli o den později přímo do jeho pronajatého bytu ve Vršovicích. Jelikož se před policisty v bytě uzamkl, museli k násilnému vstupu použít hydrauliku, aby se dostali dovnitř.

„Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí do vazby, čemuž vyhověl, a soud posléze všechny tři poslal do vazby. V případě odsouzení hrozí pachatelům až deset let za mřížemi,“ dodal policejní mluvčí.


Zdrogovaný muž ohrožoval záchranáře, pak se pokusil se zničit automat na poplatky

Včera v 07:16

Jako smyslů zbavený řádil ve středu hodinu po půlnoci 25letý muž při převozu na vyšetření do Nemocnice Na Františku. K jeho zklidnění museli strážníci dvakrát zasáhnout a použít donucovací prostředky. Následně pomohli i s jeho převozem na psychiatrii.

Dva muži skončili v péči záchranářů

14. dubna 2021 v 08:51

Jednoho našli na autobusové zastávce v Praze 9, druhého na tramvajové v Praze 6. V obou případech strážníky přivolali kolemjdoucí.

Maminku ztraceného Adama našli strážníci

11. dubna 2021 v 08:27

Uplakaného asi tříletého chlapce bez doprovodu si 7. dubna všimla v Bergmanově ulici běžkyně. Nejprve s ní odmítal komunikovat, ale nakonec svolil, že se spolu vydají hledat maminku.

Tatínek a děti si zvolili ke sprejování nesprávnou zeď

7. dubna 2021 v 09:16

V Podolské ulici si hlídka strážníků 3. dubna během kontrolní činnosti všimla muže se dvěma dětmi, které vytvářely barevnými spreji obrazce na zeď vedle plaveckého stadionu. Pětačtyřicetiletý otec dětí strážníkům jejich počínání vysvětlil tím, že se jeho 12letý syn zajímá o graffiti a...

Ukradli zaměstnancům veřejné jídelny peněženku s hotovostí i platební kartu

6. dubna 2021 v 11:06

Do veřejné nonstop jídelny v Praze 5 vstoupila dvojice ve středu 31. března krátce po poledni, žena využila situace, kdy zaměstnanci provozovny obsluhovali zákazníky, a pronikla do neuzamčené šatny.

Český řidič se zákazem řízení ukázal polské doklady

5. dubna 2021 v 10:00

Policisté z místního oddělení Smíchov zastavili v sobotu dopoledne 20. března bílé sportovní vozidlo ve Wilsonově ulici v Praze 2 a rozhodli se zkontrolovat jeho řidiče. Důvodem byl fakt, že stejné vozidlo již v minulosti kontrolovali a muž sedící za volantem měl v té době platný zákaz řízení do...

Dvacetiletý cizinec pod vlivem alkoholu a se zákazem řízení ujížděl před policisty

4. dubna 2021 ve 21:47

V sobotu večer přijal operační důstojník oznámení, že před jeho domem v ulici v Rovinách v Praze 4, došlo k dopravní nehodě. Bílá Fabie tam nabourala do dopravní značky a kolem ní běhal muž. Vzápětí volal na tísňovou linku jiný občan, který oznamoval, že poblíž ulice Na Strži se pohybuje bílá...

V ulici Na Třebešíně hořela střecha domu

3. dubna 2021 ve 14:31

Dnes ráno od 9:45 hod zasahovali pražští hasiči společně s chemickou službou v ulici Na Třebešíně ve Strašnicích u požáru střechy rodinného domu.

V Újezdu nad Lesy hořel opuštěný hotel

2. dubna 2021 ve 20:40

V pátek 1. dubna od 8:24 hodin zasahovali hasiči ve Staroklánovické ulici v Újezdu nad Lesy u požáru jedné místnosti částečně devastovaného a neužívaného hotelu, který obývají osoby bez domova.

Havarovanou dodávku vyprostil jeřáb

2. dubna 2021 v 09:43

V pátek 1. dubna od 7:27 hodin zasahovali hasiči na Pražském okruhu u sjezdu na Řeporyje u nehody dodávky a osobního auta. 

Další články
Nahoru