dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Štíhlý suverén mu chtěl znásilnit přítelkyni ve výtahu, tak ho pronásledoval bosý až do metra
Hledaný muž vyjel eskalátorem do ulice Na Žertvách. Foto: Policie ČR

Štíhlý suverén mu chtěl znásilnit přítelkyni ve výtahu, tak ho pronásledoval bosý až do metra

Kriminalisté z mravnostního oddělení třetího policejního obvodu vyšetřují od včerejšího dne případ pokusu o znásilnění, ke kterému mělo dojít mezi 23. hodinou a půlnocí v jednom z bytových domů na Černém Mostě. Dvaadvacetiletá žena se vracela domů od stanice metra Rajská zahrada a ve chvíli, kdy odemykala dveře, si všimla, že ji sleduje neznámý muž.

Jakmile vstoupila vchodovými dveřmi do domu, neznámému se podařilo dovnitř proklouznout ještě před uzavřením dveří, a společně pak čekali na příjezd výtahu. Když nastoupili do výtahu, muž zmáčkl tlačítko do nejvyššího patra.

Během jízdy k ní potom zezadu přistoupil, dotýkal se jí na intimních částech těla a ústa jí zakrýval, aby nekřičela. Když výtah dojel do sedmého patra, napadené ženě se podařilo pachateli vytrhnout a začala křičet o pomoc.

Okamžitě potom doběhla do svého bytu a otřesný zážitek vylíčila svému příteli. Ten pak bosý seběhl schody a utíkal za násilníkem. Pronásledoval ho tak od ulice Cíglerova až ke stanici metra Rajská zahrada, kde podezřelý vběhl do vlakové soupravy metra a odjel směrem do centra.

Bosý přítel napadené ženy ještě stačil volat na cestující, že se jedná o muže, který se pokusil jeho přítelkyni znásilnit a prosil o jeho zadržení. „Bohužel, nikdo z cestujících nesebral odvahu a muže nezadržel a dokonce ani nepřivolal policii,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová. Násilník vystoupil z metra ve stanici Palmovka a eskalátorem vyjel do ulice Na Žertvách.

Možná to nezkoušel poprvé..

pokus-znasilneni-vyrez Kriminalisté disponují kamerovým záznamem z metra, na kterém je podezřelý muž zachycený v detailním záběru. Pátrají tak po mladém muži ve věku kolem pětadvaceti až třiceti let, který je vysoký mezi 180 až 185 centimetry, štíhlé postavy. Má opálenou pleť, krátké černé vlasy s výraznými kouty a byl hladce oholený.

Mluvil česky, působil udržovaným dojmem a v metru si s největší pravděpodobností nasadil dioptrické brýle s černými obroučkami. Oblečený byl do tmavého sportovního oděvu a na nohou měl sportovní outdoorovou obuv světle modré barvy v kombinaci s šedou.

Podle policistů byl násilník během přepadení velmi suverénní, a nevylučují proto, že by se takových skutků mohl už v minulosti dopustit.

„Kriminalisté proto vyzývají další případné přepadené ženy, aby kontaktovaly tísňovou linku 158 a případ nahlásily,“ dodala policejní mluvčí Jana Rösslerová. Neznámému muži hrozí za spáchání trestného činu znásilnění ve stádiu pokusu až pětileté vězení.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru