Dnes Čtvrtek - mlha 2°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 3°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Chtěl koupit přes internet hady z Paříže. Naletěl, přišel o více než dvacet tisíc korun
Muž chtěl koupit hady z tepla domova. A to se ukázalo jako chyba. Foto: Karel Netolický

Chtěl koupit přes internet hady z Paříže. Naletěl, přišel o více než dvacet tisíc korun

O více než dvacet tisíc korun přišel sedmačtyřicetiletý muž z Prahy, který se rozhodl přes internet koupit dva hady (Morelia Virides a Corallus Batesii) v celkové hodnotě 450 euro. Ty nabízel údajný chovatel v hlavním městě Francie. Nakonec zvířata nedostal a přišel o další peníze. Informovala o tom mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Muž předem uhradil prodávajícímu požadovanou částku. Během následujících hodin obdržel zprávu o nutnosti dodatečné platby za čipování zvířat, aktivaci čipu a náhradní obal. Z toho důvodu postupně v několika částkách údajnému chovateli zaslal dalších přibližně 400 euro.

„Celý scénář o nutnosti úhrady dalších nečekaných výdajů však pokračoval. Následně prodejce požadoval uhrazení další částky, a to 50 euro za přesnou lokaci hadů, tu však již zájemce o koupi zvířat nezaplatil. Od toho okamžiku s kupujícím přestal údajný prodejce komunikovat,“ popsala policejní mluvčí.

Policisté podle ní v případ zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu podvod, kdy pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody v délce až na dvou let.

O obdobném případu informovali pražští policisté již přibližně před rokem. Jedním z podvedených se tehdy stal i jednadvacetiletý muž z Prahy, který zareagoval na inzerát nabízející prodej jezevčíka prostřednictvím internetového portálu pro chovatele. Inzerát i komunikace byla z počátku důvěryhodná a zcela bezproblémová.

Komunikace s prodávajícím začala prostřednictvím emailu zcela standardně. Chovatel v komunikaci upozorňoval zájemce, že je pro něj velmi důležité, aby šel pes do dobrého prostředí a k hodným lidem.

V dalším emailu muž uvedl, že má chov v Itálii a pes mu bude doručen letecky na pražské letiště, kde si ho musí vyzvednout. Peníze za prodej zvířete měl dle dohody zaplatit až při převzetí psa na letišti, s čímž souhlasil.

Nakonec však byly po kupujícím požadovány platby spojené s údajnými problémy při přepravě. „Celková škoda, která vznikla poškozenému na odeslaných údajných poplatcích, se vyšplhala na více než sto tisíc korun,“ sdělila Kropáčová. I zde policisté řeší případ pro podezření na podvod.


Autor: Karel Netolický

Hasiči zabránili rozšíření plamenů na fotovoltaiku

22. února 2024 ve 14:05

Ve čtvrtek 22. února od 10:44 hodin zasahovali hasiči ze satalické a strašnické stanice v ulici K viaduktu v Praze-Kyjích u požáru na balkóně rodinného domu.

Agresivní cizinec napadal kolemjdoucí v parku u hlavního nádraží

15. února 2024 v 00:02

O velký rozruch se postaral třiačtyřicetiletý česky hovořící cizinec na konci ledna ve Vrchlického sadech. Kolem osmé hodiny ranní, na chodníku vedoucím od ulice Bolzanova směrem k vlakovému nádraží, nejprve s hořícími novinami v ruce ohrožoval mladou ženu a poté začal napadat náhodné kolemjdoucí....

V Praze 4 se auto po nehodě převrátilo na bok, pomohli hasiči

13. února 2024 v 11:18

Jednotka pražských profesionálních hasičů z krčské stanice zasahovala v pondělí 12. února  od 16:33 hodin v ulici Zálesí v Praze 4. Převrátilo se tam osobní auto po nehodě na bok.

Další články
Nahoru