dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Chřipková epidemie v Praze končí, počet nemocných klesá
Ilustrační foto: freeimages

Chřipková epidemie v Praze končí, počet nemocných klesá

V Praze už třetím týdnem klesá počet chřipkových onemocnění. Oproti minulému týdnu se počet nemocných snížil o 7,5 procenta. Vzhledem k nadcházejícím jarním prázdninám školáků v hlavním městě hygienici očekávají, že současná vlna chřipkové epidemie je u konce. ČTK to dnes řekla Zdeňka Jágrová z pražské hygienické stanice.

Zatímco před týdnem evidovali hygienici 1632 nemocných na 100 000 obyvatel, nyní registrovali 1512 pacientů s chřipkovým onemocněním, což znamená pokles o 7,5 procenta. S těžkým průběhem chřipky se potýkají dva pacienti.

Výrazný byl pokles nemocnosti dětí do pěti let, a to o 14 procent, u dětí od šesti do 14 let o pět procent, u mladých dospělých od 15 do 24 let dokonce o dvacet procent. Mírně vzrostla nemocnost jen u skupiny dospělých od 25 do 59 let, a to o pět procent.

„Celkově nemocnost klesla, prázdniny to ještě ‚naředí‘. Řekla bych, že tato část chřipkové sezony je u konce," uvedla Zdeňka Jágrová z pražské hygienické stanice. Dodala, že počet nemocných je ale i přes pozvolný pokles nadále vysoký. „Pět týdnů nemocnost stoupala, třetím týdnem klesá," uzavřela.

Příští týden budou mít prázdniny děti základních a středních škol v Praze 1 až 5, další týden si volna užijí školáci z Prahy 6 až 10.


Další články
Nahoru