dnes
Úterý - zatazeno
19°C
zítra
Středa - zatazeno
24°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
25°C
Chřipka: Situace v Praze je zatím klidná, podle hygieniků je nyní vhodná doba na očkování
Ilustrační foto: archiv

Chřipka: Situace v Praze je zatím klidná, podle hygieniků je nyní vhodná doba na očkování

Situace ve výskytu akutních respiračních a chřipkových infekcí je v Praze zatím klidná. Podle aktuálních informací Hygienické stanice hlavního města Prahy (HSHMP) přibylo Pražanů s infekcí dýchacích cest v uplynulém týdnu jen velmi mírně. Nejvyšší počet nemocných je registrován ve věkové skupině dětí 0 až 5 let.

„Celkově hodnotíme situaci jako nadále klidnou, neboť dosud hlášená nemocnost je velmi nízká a většina onemocnění je způsobována nechřipkovými respiračními viry. Dosavadní situace je obdobná jako ve stejném období roku 2016,“ uvedl tiskový mluvčí HSHMP Zbyněk Boublík.

Doporučení pražských hygieniků je podle něj proto konzistentní, a to nechat se preventivně proti chřipce očkovat. „Stačí, když lidé navštíví svého registrujícího praktického lékaře. Jde jednoznačně o nejúčinnější preventivní opatření,“ pokračoval Boublík.

Očkování se doporučuje hlavně osobám s chronickým onemocněním plic, ledvin, srdce a také pro osoby po onkologických nemocech a obézní pacienty. Dále je vhodné i pro seniory starší 65 let a též lidi, kteří pracují nebo žijí ve větších kolektivech jako například ve zdravotnictví, sociálních službách či veřejném sektoru.

Zdarma je očkování pro lidi starší 65 let a dále osoby s některými typy chronických onemocnění. Řada zdravotních pojišťoven však poskytuje významný finanční příspěvek na očkování proti chřipce i svým dalším pojištěncům. Bližší informace poskytnou přímo jednotlivé zdravotní pojišťovny.

„Optimální čas nechat se očkovat je právě nyní a to do konce listopadu, první poloviny měsíce prosince, podle aktuálního vývoje situace,“ dodal Zbyněk Boublík.


Praha 15: Přijďte zavzpomínat na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup

Včera v 19:56

Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, Oblastní výbor Praha 15, zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup v době německé nacistické okupace v letech 1939–1945.

Máte Nápad pro Šestku? Pošlete jej na radnici

Včera v 07:00

Od 15. dubna do 2. června 20 hodin mohou zájemci podávat své návrhy a nápady, jak vylepšit veřejný prostor na území Prahy 6. Realizace projektů je plánována na rok 2020. V rozpočtu bude na projekt vyčleněno pět milionů korun, z nichž tři jsou určené na takzvané velké projekty s cenou od 400 tisíc...

Do Stodůlek za ptačím zpěvem

21. dubna 2019 v 06:56

Česká společnost ornitologická zve milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili návrat ptačího zpěvu do naší krajiny i krásu jarní přírody.

Další články
Nahoru