dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - zatazeno
5°C
Chřipka: Situace v Praze je zatím klidná, podle hygieniků je nyní vhodná doba na očkování
Ilustrační foto: archiv

Chřipka: Situace v Praze je zatím klidná, podle hygieniků je nyní vhodná doba na očkování

Situace ve výskytu akutních respiračních a chřipkových infekcí je v Praze zatím klidná. Podle aktuálních informací Hygienické stanice hlavního města Prahy (HSHMP) přibylo Pražanů s infekcí dýchacích cest v uplynulém týdnu jen velmi mírně. Nejvyšší počet nemocných je registrován ve věkové skupině dětí 0 až 5 let.

„Celkově hodnotíme situaci jako nadále klidnou, neboť dosud hlášená nemocnost je velmi nízká a většina onemocnění je způsobována nechřipkovými respiračními viry. Dosavadní situace je obdobná jako ve stejném období roku 2016,“ uvedl tiskový mluvčí HSHMP Zbyněk Boublík.

Doporučení pražských hygieniků je podle něj proto konzistentní, a to nechat se preventivně proti chřipce očkovat. „Stačí, když lidé navštíví svého registrujícího praktického lékaře. Jde jednoznačně o nejúčinnější preventivní opatření,“ pokračoval Boublík.

Očkování se doporučuje hlavně osobám s chronickým onemocněním plic, ledvin, srdce a také pro osoby po onkologických nemocech a obézní pacienty. Dále je vhodné i pro seniory starší 65 let a též lidi, kteří pracují nebo žijí ve větších kolektivech jako například ve zdravotnictví, sociálních službách či veřejném sektoru.

Zdarma je očkování pro lidi starší 65 let a dále osoby s některými typy chronických onemocnění. Řada zdravotních pojišťoven však poskytuje významný finanční příspěvek na očkování proti chřipce i svým dalším pojištěncům. Bližší informace poskytnou přímo jednotlivé zdravotní pojišťovny.

„Optimální čas nechat se očkovat je právě nyní a to do konce listopadu, první poloviny měsíce prosince, podle aktuálního vývoje situace,“ dodal Zbyněk Boublík.


Psi lidí bez domova byli naočkováni a označeni čipy

16. listopadu 2018 ve 14:29

Ve čtvrtek 15. listopadu se v Praze uskutečnilo již šesté bezplatné očkování psů lidí bez přístřeší. Do zařízení Centra sociálních služeb Praha v Michli si přišlo očkovat proti vzteklině, psince a psoriáze své čtyřnohé miláčky dvanáct zájemců. 

Ředitel IKEM rezignoval. Aleš Herman odchází koncem prosince

15. listopadu 2018 ve 14:27

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes přijal rezignaci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Aleše Hermana, který ve své funkci skončí k 31. prosince. Po sedmi letech svého působení se rozhodl přijmout nabídku ze soukromého sektoru.

Praha 11: Veřejné setkání k regeneraci vnitrobloku

14. listopadu 2018 v 10:32

Další články
Nahoru