dnes
Pondělí - zatazeno
24°C
zítra
Úterý - polojasno
25°C
pozítří
Středa - oblacno
30°C
Chovem vzácných nelétavých ptáků zahájila pražská zoo 88. sezónu
Kagu chocholatý je k vidění v Praze. Foto: Petr Hamerník / Zoo Praha

Chovem vzácných nelétavých ptáků zahájila pražská zoo 88. sezónu

Zoo Praha včera vstoupila do nové hlavní sezóny, která má pořadové číslo 88. Návštěvníkům byl během zahajovací slavnosti představen nově chovaný ptačí druh, kagu chocholatý. Tento ohrožený nelétavý pták pochází z Nové Kaledonie.

Došlo také na „křtiny“ hned dvou mláďat primátů. Gueréza pláštíková dostala jméno Lopi, gibon stříbrný se jmenuje Abu-abu. Zahrada také otevřela velkokapacitní toalety s originální expozicí koprolitů a odlitků trusu.

„Ještě během jara představíme v nové expozici posvátné žáby z jezera Titicaca. Koncem léta otevřeme Rákosův pavilon pro nejvzácnější papoušky a čeká nás i dokončení Australské expozice. Tu sice otevřeme příští rok, ale její hlavní obyvatelé, ďábli medvědovití, by měli přijet již letos,“ vyjmenoval hlavní body sezóny ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Zároveň upozornil na překážku, která může znovu oddálit výstavbu nového pavilonu goril: „Nabídky, které jsme dostali od firem účastnících se soutěže, velmi významně převyšují kontrolní rozpočet.“

Náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (Spojené síly pro Prahy / STAN) připomněl, že Zoo Praha patří mezi pětici nejlepších zoo světa. „Pro nás je Zoo Praha výkladní skříní, proto jsou investice do jejího rozvoje prioritou. Jen v letošním roce hlavní město na výstavbu nových pavilonů, ale i na modernizaci zoo a na další úpravy uvolní 170 milionů korun. Co se týče pavilonu goril, uděláme vše pro to, aby jeho výstavba byla zahájena v letošním roce.“

Při zahajovací slavnosti byl také otevřen nový objekt, velkokapacitní toalety s originální expozicí koprolitů a odlitků trusu. Návštěvníci tam najdou například koprolit starý půl miliardy let.


Nadace Pražské děti předá šek na 1,1 milionu korun pro kliniku dětské hematologie a onkologie

Dnes v 18:01

Ve čtvrtek 20. června dopoledne předá Nadace Pražské děti (předseda správní rady a 1. místostarosta Prahy 1 Petr Hejma a další členové správní rady) šek na 1,1 milionu korun, a to přednostovi Kliniky dětské hematologie a onkologie 2. LF UK a FN Motol Janu Starému. Předání se uskuteční na klinice...

Praha 11: Seznamte se s návrhy druhého ročníku participativního rozpočtu

Včera v 07:56

V pondělí 17. června se od 18 hodin s návrhy můžete seznámit ve foyer Komunitního centra Matky Terezy.

Přednášky pro cizince: Poznání české kultury a povahy

15. června 2019 ve 12:27

Vzdělávací a informační centrum Praha 5 otevírá kromě konverzací v češtině také praktické přednášky pro cizince, zaměřené na poznání české kultury a povahy. První přednáška proběhne ve středu 19. června v 17 hodin.

Další články
Nahoru