dnes
Čtvrtek - jasno
20°C
zítra
Pátek - jasno
21°C
pozítří
Sobota - jasno
20°C
Chovem vzácných nelétavých ptáků zahájila pražská zoo 88. sezónu
Kagu chocholatý je k vidění v Praze. Foto: Petr Hamerník / Zoo Praha

Chovem vzácných nelétavých ptáků zahájila pražská zoo 88. sezónu

Zoo Praha včera vstoupila do nové hlavní sezóny, která má pořadové číslo 88. Návštěvníkům byl během zahajovací slavnosti představen nově chovaný ptačí druh, kagu chocholatý. Tento ohrožený nelétavý pták pochází z Nové Kaledonie.

Došlo také na „křtiny“ hned dvou mláďat primátů. Gueréza pláštíková dostala jméno Lopi, gibon stříbrný se jmenuje Abu-abu. Zahrada také otevřela velkokapacitní toalety s originální expozicí koprolitů a odlitků trusu.

„Ještě během jara představíme v nové expozici posvátné žáby z jezera Titicaca. Koncem léta otevřeme Rákosův pavilon pro nejvzácnější papoušky a čeká nás i dokončení Australské expozice. Tu sice otevřeme příští rok, ale její hlavní obyvatelé, ďábli medvědovití, by měli přijet již letos,“ vyjmenoval hlavní body sezóny ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Zároveň upozornil na překážku, která může znovu oddálit výstavbu nového pavilonu goril: „Nabídky, které jsme dostali od firem účastnících se soutěže, velmi významně převyšují kontrolní rozpočet.“

Náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (Spojené síly pro Prahy / STAN) připomněl, že Zoo Praha patří mezi pětici nejlepších zoo světa. „Pro nás je Zoo Praha výkladní skříní, proto jsou investice do jejího rozvoje prioritou. Jen v letošním roce hlavní město na výstavbu nových pavilonů, ale i na modernizaci zoo a na další úpravy uvolní 170 milionů korun. Co se týče pavilonu goril, uděláme vše pro to, aby jeho výstavba byla zahájena v letošním roce.“

Při zahajovací slavnosti byl také otevřen nový objekt, velkokapacitní toalety s originální expozicí koprolitů a odlitků trusu. Návštěvníci tam najdou například koprolit starý půl miliardy let.


Praha 15: Občané se poprvé mohou zapojit do participativního rozpočtu

16. dubna 2019 v 07:24

Radnice patnácté městské části včera odstartovala první ročník participativního rozpočtování. Poprvé v historii tak budou občané sami navrhovat a svým hlasováním podporovat projekty, které radnice v letošním roce zrealizuje.

Začala Anketa dobrovolní hasiči roku 2019. Skleněná helma a peníze na hasičské vybavení pro vítěze

15. dubna 2019 v 07:29

Jednotky a sbory dobrovolných hasičů z celé republiky, které přihlásí své zásahy a činnost do letošního 9. ročníku ankety Dobrovolní hasiči roku, mohou společně s oceněním za jejich práci získat novou hasičskou techniku nebo vybavení spojené s hasičskou činností. Přihlásit se mohou v termínu od...

Další články
Nahoru