dnes
Pátek - zatazeno
17°C
zítra
Sobota - zatazeno
16°C
pozítří
Neděle - polojasno
18°C
Chovem vzácných nelétavých ptáků zahájila pražská zoo 88. sezónu
Kagu chocholatý je k vidění v Praze. Foto: Petr Hamerník / Zoo Praha

Chovem vzácných nelétavých ptáků zahájila pražská zoo 88. sezónu

Zoo Praha včera vstoupila do nové hlavní sezóny, která má pořadové číslo 88. Návštěvníkům byl během zahajovací slavnosti představen nově chovaný ptačí druh, kagu chocholatý. Tento ohrožený nelétavý pták pochází z Nové Kaledonie.

Došlo také na „křtiny“ hned dvou mláďat primátů. Gueréza pláštíková dostala jméno Lopi, gibon stříbrný se jmenuje Abu-abu. Zahrada také otevřela velkokapacitní toalety s originální expozicí koprolitů a odlitků trusu.

„Ještě během jara představíme v nové expozici posvátné žáby z jezera Titicaca. Koncem léta otevřeme Rákosův pavilon pro nejvzácnější papoušky a čeká nás i dokončení Australské expozice. Tu sice otevřeme příští rok, ale její hlavní obyvatelé, ďábli medvědovití, by měli přijet již letos,“ vyjmenoval hlavní body sezóny ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Zároveň upozornil na překážku, která může znovu oddálit výstavbu nového pavilonu goril: „Nabídky, které jsme dostali od firem účastnících se soutěže, velmi významně převyšují kontrolní rozpočet.“

Náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (Spojené síly pro Prahy / STAN) připomněl, že Zoo Praha patří mezi pětici nejlepších zoo světa. „Pro nás je Zoo Praha výkladní skříní, proto jsou investice do jejího rozvoje prioritou. Jen v letošním roce hlavní město na výstavbu nových pavilonů, ale i na modernizaci zoo a na další úpravy uvolní 170 milionů korun. Co se týče pavilonu goril, uděláme vše pro to, aby jeho výstavba byla zahájena v letošním roce.“

Při zahajovací slavnosti byl také otevřen nový objekt, velkokapacitní toalety s originální expozicí koprolitů a odlitků trusu. Návštěvníci tam najdou například koprolit starý půl miliardy let.


Praha chystá rozšíření svozu bioodpadu rostlinného původu

14. října 2019 ve 20:22

Praha rozšiřuje možnosti svozu bioodpadu rostlinného původu. Ten tvoří v současné době až 40 procent směsného komunálního odpadu v metropoli. Vedení hlavního města chce bioodpad separovat a dále jej využívat pro výrobu bioplynu nebo kompostu. Rada hl. m. Prahy na dnešním zasedání souhlasila se...

Policie nachystala bezpečnostní opatření na fotbal se Severním Irskem

14. října 2019 v 09:04

Pražská policie přichystala v souvislosti s dnešním fotbalovým utkáním mezi mužstvy reprezentace České republiky a Severního Irska bezpečnostní opatření.

Komise vybírá vítězný projekt Nového domova

13. října 2019 v 11:02

Výstavba moderního pobytového domu pro seniory a lidi s Alzheimerovou chorobou s kapacitou 100 lůžek by mohla začít už v roce 2021. Poskytovat bude nepřetržitou 24hodinovou péči.

Další články
Nahoru