dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Pražské krimi

Chovanec: Kadleci, máte padáka. Ministr propustil policistu, který v Praze naboural auta

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) propustil ze služby policistu Karla Kadlece, kterého stíhá Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) za nabourání do 29 aut na pražských Vinohradech. Ministr to včera uvedl na twitteru. Za ohrožení pod vlivem návykové látky může jít Kadlec do vězení až na tři roky.

„Podepsal jsem rozhodnutí o propuštění ze služebního poměru pplk. K. K. Důvodem je zahájení trestního stíhání ze strany GIBS," uvedl Chovanec.

Ministr už dříve avizoval, že pokud se podezření ohledně nehody potvrdí, propustí Kadlece bez nároku na výsluhy. Už ke konci loňského roku jej kvůli jinému incidentu za volantem postavil mimo službu a policejní důstojník byl také odvolán z funkce na Policejní akademii.

Kadlec havaroval v úterý 12. dubna. Postupně narážel do vozů, které stály podél silnice. Když ho dostihli policisté, nejprve odmítl orientační dechovou zkoušku a nechtěl předložit řidičský průkaz. Souhlasil však s převozem na lékařské vyšetření spojené s odběrem krve, kde mu bylo podle policie zjištěno 1,31 promile alkoholu. Před jízdou zřejmě kombinoval alkohol s léky.

Škoda na havarovaných autech byla vyčíslena na více než dva miliony korun. Kadlec se později za svůj čin omluvil. Uvedl, že si uvědomuje následky svého jednání a chce zaplatit způsobené škody.

S řízením pod vlivem alkoholu měl Kadlec problémy i v minulosti. Loni v březnu v Praze podle obžaloby neubrzdil jeep a narazil do auta, které před ním zastavilo kvůli chodcům na přechodu. Přivolaní policisté muži naměřili 1,5 promile alkoholu v dechu, odběr krve odmítl.

Obvodní soud pro Prahu 2 nejprve policistu nepotrestal s odůvodněním, že jde jen o přestupek. Pražský městský soud ale následně vyhověl stížnosti státního zástupce a případ vrátil k novému projednání, které se uskuteční 3. května.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru