Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - oblacno -1°C
Neděle 5. 2. 2023
Svátek má Dobromila
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Venčil medvěda, vozil polonahé dívky, měly ho rády celebrity. Ivan Jonák půjde z vězení
Ivan Jonák opustí vězení příští rok na jaře. Foto: archiv

Venčil medvěda, vozil polonahé dívky, měly ho rády celebrity. Ivan Jonák půjde z vězení

Patřil mezi nejviditelnější a zároveň nejkontroverznější postavy Prahy v devadesátých letech. Řeč je o majiteli tehdy vyhlášeného Discolandu Sylvie Ivanu Jonákovi. Ten byl později odsouzen za objednání vraždy své manželky na osmnáct let pobytu za mřížemi. Příští rok na jaře si definitivně odpyká svůj trest.

V libeňském klubu ho navštěvovaly celebrity, on sám dával najevo luxus. Rád provokoval, v ulicích například po nocích venčil svého medvěda.

Zvíře, které choval u svého klubu, mu několikrát samo uteklo. V centru Prahy vozil polonahé dívky v kabrioletu, a tím propagoval svůj klub.

Dodnes tvrdí, že je nevinný

Celý příběh se začal psát v roce 1994. Nájemný vrah na petrovickém sídlišti zastřelil před stánkem se zeleninou manželku Jonáka Ludviku, která se s chotěm, s kterým nežila, soudila o podíl v Discolandu.

Jonák byl od roku 1994 dva roky ve vazbě. Potom dva roky na svobodě, pak ho opět zatkli. Na přelomu tisíciletí byl definitivně odsouzen na osmnáct let. Se započtením pobytů ve vazebních věznicích mu trest vyprší příští jaro.

Dodnes Jonák tvrdí, že je nevinný. Vše bylo podle jho slov spiknutí. Několikrát se pokoušel o podmínečné propuštění. V minulosti ho zastupovalo několik advokátů, mezi nimi i Josef Lžičař, který u soudu obhajuje lobbyistu Romana Janouška.

Třeba vás taky zavřou

Server Pražský Patriot již dříve Jonáka korespondenčně oslovil. Jonák se svěřil, jak vnímá čas ve vězení. „Nevleče se, ani neutíká. Osobně žádné změny ohledně času nepociťuji a rozhodně se nenudím. Třeba vás taky zavřou, v ČR k tomu není potřeba spáchat zločin. Chce to osobní prožitek, a ten je zcela nesdělitelný,“ glosoval Jonák.

„Pravda je moje jediná zbraň, proti lhářům a ignorantům, kteří mne psychicky znásilňují tím, že kladou stále dokola tutéž, tisíckrát zodpovězenou otázku. Nevidím důvod, proč bych měl nyní lhát, když jsem si odpykal téměř celý trest za čin, který jsem nespáchal," napsal Ivan Jonák.

Zhodnotil také, jak se cítí ve vězení: „Přeplněné cely vyvolávají stres, vysoký tlak a cukrovku. To je, podle lékařů, můj aktuální zdravotní stav.“


Autor: Redakce

Praha 7 opravuje školní střechy

Dnes v 09:21

Praha 7 dokončila rozsáhlou rekonstrukci střechy ZŠ Fr. Plamínkové. Kompletní renovací prošla střecha hlavní budovy a proběhly také úpravy střechy přístavby, kde je umístěna jídelna. 

Praha 6 podpoří ekologické projekty, je několik dotačních programů

Včera v 18:27

Letos opět lze žádat Prahu 6 o finanční podporu na své ekologické projekty z několika programů. Městská část o tom informovala na svém webu.

Praha 2 dotacemi podpoří sedm oblastí, od sociální až po sport a kulturu

Včera v 18:15

Praha 2 letos vyčlenila na dotace 4,12 milionu korun, což je meziročně o 50 000 korun více. Radnice poskytne na období roku 2023 a 1. čtvrtletí roku 2024 veřejnou finanční podporu v těchto oblastech: sociální a sociálně zdravotní, sport, kultura, mimoškolní činnost dětí a mládeže, životní...

Hasiči měli kvůli větru napilno, zasahovali u popadaných stromů

Včera v 17:58

Od pátečního odpoledne do sobotního rána zasahovali pražští hasiči u desítky případů v souvislosti se silným větrem. Jednalo se o popadané stromy a uvolněné plechy. Informovali o tom na twitteru.

Adapterra Awards symbolicky odstartoval v den svátku mokřadů

3. února 2023 v 15:21

U příležitosti Světového dne mokřadů, který každoročně připadá na 2. února, zahájila Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting a hlavním městem Prahou pátý ročník soutěže Adapterra Awards. Ta oceňuje projekty bojující proti suchu, přehřívání měst v letních vedrech, důsledkům...

Čtyři městské části na Praze 21 se spojily. Budou řešit společná témata

3. února 2023 v 15:04

V prosinci loňského roku byla zřízena pracovní skupina, která je složena vždy ze 2 zástupců všech 4 městských částí v obvodu Prahy 21 – Újezda nad Lesy, Běchovic, Klánovic a Kolodějí. 

Praha 10 schválila rozpočet na rok 2023

3. února 2023 v 06:58

Praha 10 již může hospodařit s přesným plánem příjmů a výdajů na letošní rok. Její zastupitelstvo v pondělí večer schválilo rozpočet, a zároveň také plán zdaňované činnosti a akční plán navázaný na desetiletou strategii rozvoje Desítky. Podstatná část finančních prostředků je podobně jako loni...

Praha 12 má schválený rozpočet

2. února 2023 ve 21:54

Zastupitelé na svém 3. zasedání v úterý 31. ledna schválili rozpočet městské části Praha 12 pro rok 2023 s objemem výdajů ve výši 710,235 milionu korun. Příjmy rozpočtu jsou ve výši 491,205 milionu korun a financování ve výši 219,03 milionu korun.

Další články
Nahoru