Dnes Pondělí - zatazeno 4°C
Zítra Úterý - oblacno 4°C
Pondělí 24. 1. 2022
Svátek má Milena
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Venčil medvěda, vozil polonahé dívky, měly ho rády celebrity. Ivan Jonák půjde z vězení
Ivan Jonák opustí vězení příští rok na jaře. Foto: archiv

Venčil medvěda, vozil polonahé dívky, měly ho rády celebrity. Ivan Jonák půjde z vězení

Patřil mezi nejviditelnější a zároveň nejkontroverznější postavy Prahy v devadesátých letech. Řeč je o majiteli tehdy vyhlášeného Discolandu Sylvie Ivanu Jonákovi. Ten byl později odsouzen za objednání vraždy své manželky na osmnáct let pobytu za mřížemi. Příští rok na jaře si definitivně odpyká svůj trest.

V libeňském klubu ho navštěvovaly celebrity, on sám dával najevo luxus. Rád provokoval, v ulicích například po nocích venčil svého medvěda.

Zvíře, které choval u svého klubu, mu několikrát samo uteklo. V centru Prahy vozil polonahé dívky v kabrioletu, a tím propagoval svůj klub.

Dodnes tvrdí, že je nevinný

Celý příběh se začal psát v roce 1994. Nájemný vrah na petrovickém sídlišti zastřelil před stánkem se zeleninou manželku Jonáka Ludviku, která se s chotěm, s kterým nežila, soudila o podíl v Discolandu.

Jonák byl od roku 1994 dva roky ve vazbě. Potom dva roky na svobodě, pak ho opět zatkli. Na přelomu tisíciletí byl definitivně odsouzen na osmnáct let. Se započtením pobytů ve vazebních věznicích mu trest vyprší příští jaro.

Dodnes Jonák tvrdí, že je nevinný. Vše bylo podle jho slov spiknutí. Několikrát se pokoušel o podmínečné propuštění. V minulosti ho zastupovalo několik advokátů, mezi nimi i Josef Lžičař, který u soudu obhajuje lobbyistu Romana Janouška.

Třeba vás taky zavřou

Server Pražský Patriot již dříve Jonáka korespondenčně oslovil. Jonák se svěřil, jak vnímá čas ve vězení. „Nevleče se, ani neutíká. Osobně žádné změny ohledně času nepociťuji a rozhodně se nenudím. Třeba vás taky zavřou, v ČR k tomu není potřeba spáchat zločin. Chce to osobní prožitek, a ten je zcela nesdělitelný,“ glosoval Jonák.

„Pravda je moje jediná zbraň, proti lhářům a ignorantům, kteří mne psychicky znásilňují tím, že kladou stále dokola tutéž, tisíckrát zodpovězenou otázku. Nevidím důvod, proč bych měl nyní lhát, když jsem si odpykal téměř celý trest za čin, který jsem nespáchal," napsal Ivan Jonák.

Zhodnotil také, jak se cítí ve vězení: „Přeplněné cely vyvolávají stres, vysoký tlak a cukrovku. To je, podle lékařů, můj aktuální zdravotní stav.“


Autor: Redakce

Praha má Strategii pro přechod na cirkulární ekonomiku

19. ledna 2022 v 07:53

Rada hl. m. Prahy dnes schválila klíčovou strategii, která má za cíl v hlavním městě výrazně snížit spotřebu primárních surovin, produkci odpadů a emisí skleníkových plynů. Strategie cirkulární ekonomiky neboli oběhového hospodářství navazuje na Klimatický plán Prahy do roku 2030. Principy...

Pětice aktivistů se spoutala řetězem na Nuselském mostě

18. ledna 2022 ve 14:56

Na Nuselském mostě se dnes ráno pět lidí spoutalo řetězem a zablokovali automobilovou dopravu ve směru do centra.

Pražská propagace očkování se stala nejlepší reklamní kampaní v Česku za rok 2021

18. ledna 2022 ve 13:18

Odborníci na marketing v rámci dlouhodobého projektu Reklamní katovna na webu mediar.cz vyhodnotili kampaň k očkování Magistrátu hl. m. Prahy od agentury DDB Prague jako jednu ze dvou nejlepších v České republice za uplynulý rok.

Další články
Nahoru