Dnes Neděle - polojasno 20°C
Zítra Pondělí - skorojasno 25°C
Neděle 1. 10. 2023
Svátek má Igor
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Chov hrabáčů v Praze: Temperamentní Sabi utvořila pár se samcem Dracem
Nový pár hrabáčů, vlevo samice Sabi, napravo samec Draco, si hned při prvním společném setkání očividně porozuměl. Foto Oliver Le Que / Zoo Praha

Chov hrabáčů v Praze: Temperamentní Sabi utvořila pár se samcem Dracem

Do Zoo Praha přicestovala nová samice hrabáče kapského. Téměř šestiletá Sabi utvoří chovný pár s čtrnáctiletým samcem Dracem. Návštěvníci mohou nyní novou dvojici pozorovat v Africkém domě. Informovala o tom tisková referentka zahrady Tereza Šolcová.

„Chov hrabáčů kapských v lidské péči je velmi náročný, nicméně v pražské zoo se dlouhodobě daří. Rádi bychom proto zúročili naše nabyté zkušenosti a zároveň využili skutečnosti, že v zoo máme osvědčeného chovného samce, kterých je v evropské populaci oproti samicím poloviční množství – a právě proto k nám přišla Sabi,“ řekla kurátorka kopytníků Zoo Praha Barbora Dobiášová.

„Je to mladá samice a tomu odpovídá i její chování. Oproti Dracovi je výrazně temperamentnější a živější,“ dodala.

Sabi se narodila v srpnu 2017 v zoo v belgických Antverpách. Od roku 2019 žila v Zoo Plzeň, odkud přicestovala letos na jaře do Zoo Praha. Dosavadní pražská chovná samice, oblíbená Kvída, už se totiž pro svůj vyšší věk bude věnovat spíš odpočinku. Její loni narozená dcera Farisa ale naopak putovala do plzeňské zoo.

Pokud chtějí mít návštěvníci jistotu, že nový pár hrabáčů uvidí, mohou je pozorovat při jejich pravidelném krmení od 10:30 v Africkém domě. To si pochutnávají na larvách potemníka moučného, které pomocí dlouhého lepkavého jazyka dokáží vybírat z úzké skleněné trubky nebo ze speciálního míče s otvory.

Chov hrabáčů kapských má v Zoo Praha dlouhou historii. První dvojice, samice Bojsa a Nebojsa, přišly do zoo už v roce 1979. První odchov se zde zdařil v roce 1989.


Autor: Jan Puci

Zoo Praha slavila, první mládě Rezervace Dja dostalo jméno Zulu

29. září 2023 v 07:21

Zoo Praha ve čtvrtek celodenním programem pro návštěvníky oslavila 92. výročí svého otevření. Jubilejní slavnost se letos nesla v duchu kulatých výročí tradičně chovaných druhů zvířat – 60 let goril a 90 let slonů či hrochů – ale také s nimi spojených pavilonů: rok otevřené Rezervace Dja a přesně...

Praha 1 spouští pilotní fázi antigraffiti programu

28. září 2023 v 10:26

Radní první městské části vybrali tento týden nejvhodnější nabídku ohledně smývání a překrývání graffiti na území a majetku Prahy 1. Rámcová smlouva by měla zajistit odstraňování graffiti na majetku Prahy 1. Za předpokladu, že bude tento antigraffiti program fungovat dle očekávání, městská část by...

Během Vánoc budou uzavřeny mateřské školy v Praze 4

28. září 2023 v 09:54

Ve dnech 23. prosince 2023 až 2. ledna 2024 dojde k přerušení provozu ve všech mateřských školách zřizovaných radnicí Prahy 4.

Uznávaný ekonom Frank z Cornell University bude přednášet na ČVUT v Praze

28. září 2023 v 07:28

České vysoké učení technické v Praze zve na přednášku Roberta H. Franka z Cornell University. Tento spoluautor knihy „Principles of Economics“ – druhým je Dr. B. S. Bernanke, nositel Nobelovy ceny za ekonomii za rok 2022 – vystoupí v pondělí 16. října od 14:30 hodin na půdě Fakulty...

V pátek bude na Magistrátu hlavního města Prahy omezen provoz

27. září 2023 ve 13:46

V pátek 29. září budou z důvodu provozních úspor uzavřena některá pracoviště Magistrátu hlavního města Prahy.

Další články
Nahoru