Dnes Úterý - obcasny-dest 5°C
Zítra Středa - zatazeno 5°C
Úterý 29. 11. 2022
Svátek má Zina
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Chorvatská aerolinka zahájila sezónní lety na lince mezi Prahou a Splitem
Letadlo na Letišti Václava Havla Praha přivítala vodní slavobrána. Foto: Letiště Praha

Chorvatská aerolinka zahájila sezónní lety na lince mezi Prahou a Splitem

Letecká společnost Croatia Airlines v sobotu 26. června vypravila svůj první let na nové sezónní lince mezi Prahou a Splitem. Na inauguračním letu z chorvatského Splitu přiletělo letadlo typu Bombardier Dash 8 s registrací 9A-CQA.

Společně s posádkou, zástupci dopravce a Letiště Praha tak byla nová linka v sobotu večer slavnostně zahájena. Nové přímé spojení mezi oběma městy, které nabídne cestujícím rychlé a komfortní spojení do turisticky oblíbeného Chorvatska, bude dopravce nabízet každou sobotu až do poloviny září letošního roku. Na lince bude aerolinka nasazovat rovněž Airbus A319.

Všichni cestující navíc na prvním letu z Prahy do Splitu obdrželi poukaz v hodnotě 30 EUR, který mohou uplatnit při nákupu další letenky na let společnosti Croatia Airlines.

Cestující si budou moci zakoupit zpáteční letenky za zaváděcí ceny od 3b540 korun výhradně na webových stránkách dopravce www.croatiaairlines.com nebo www.m.croatiaairlines.hr.

Zaváděcí ceny obsahují letištní taxy, manipulační poplatky, jedno odbavené zavazadlo zdarma (maximálně 23 kilogramů) a palubní servis během letu. Letenky lze rezervovat online a na lety se vztahuje možnost sbírat za ně míle do věrnostního programu.

„Díky zavedení přímých mezinárodních letů mezi Prahou a Splitem získají turisté z České republiky ještě lepší způsob dopravy do chorvatské části Středomoří a tím i přístup k přírodnímu, kulturnímu a historickému dědictví Chorvatska,“ uvedl Slaven Žabo, obchodní ředitel Croatia Airlines.

Od června do srpna letošního roku bude společnost Croatia Airlines létat z Chorvatska do 18 evropských měst na celkem 19 letišť, odkud bude možné pokračovat do dalších destinací po celém světě díky spolupráci Croatia Airlines s partnerskými leteckými společnostmi ze sdružení Star Alliance a dalšími dopravci.


Autor: red

Praha 5 zhodnotí, jak se chovají řidiči v parkovacích zónách

27. listopadu 2022 v 19:58

Praha 5 zatím neplánuje iniciovat zavádění nových parkovacích zón, nicméně chtěla by zhodnotit a podle toho případně i přehodnotit režimy v těch stávajících. Uvedl to místostarosta páté městské části Milan Kryl (Piráti) na nedávném setkání s novináři.

Výměna požární signalizace omezí provoz Strahovského tunelu

25. listopadu 2022 v 09:14

Z důvodu výměny elektrické požární signalizace budou probíhat uzávěry Strahovského tunelu.

Další články
Nahoru