Dnes Neděle - obcasny-dest 19°C
Zítra Pondělí - bourky 22°C
Neděle 1. 8. 2021
Svátek má Oskar
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Chorvatská aerolinka zahájila sezónní lety na lince mezi Prahou a Splitem
Letadlo na Letišti Václava Havla Praha přivítala vodní slavobrána. Foto: Letiště Praha

Chorvatská aerolinka zahájila sezónní lety na lince mezi Prahou a Splitem

Letecká společnost Croatia Airlines v sobotu 26. června vypravila svůj první let na nové sezónní lince mezi Prahou a Splitem. Na inauguračním letu z chorvatského Splitu přiletělo letadlo typu Bombardier Dash 8 s registrací 9A-CQA.

Společně s posádkou, zástupci dopravce a Letiště Praha tak byla nová linka v sobotu večer slavnostně zahájena. Nové přímé spojení mezi oběma městy, které nabídne cestujícím rychlé a komfortní spojení do turisticky oblíbeného Chorvatska, bude dopravce nabízet každou sobotu až do poloviny září letošního roku. Na lince bude aerolinka nasazovat rovněž Airbus A319.

Všichni cestující navíc na prvním letu z Prahy do Splitu obdrželi poukaz v hodnotě 30 EUR, který mohou uplatnit při nákupu další letenky na let společnosti Croatia Airlines.

Cestující si budou moci zakoupit zpáteční letenky za zaváděcí ceny od 3b540 korun výhradně na webových stránkách dopravce www.croatiaairlines.com nebo www.m.croatiaairlines.hr.

Zaváděcí ceny obsahují letištní taxy, manipulační poplatky, jedno odbavené zavazadlo zdarma (maximálně 23 kilogramů) a palubní servis během letu. Letenky lze rezervovat online a na lety se vztahuje možnost sbírat za ně míle do věrnostního programu.

„Díky zavedení přímých mezinárodních letů mezi Prahou a Splitem získají turisté z České republiky ještě lepší způsob dopravy do chorvatské části Středomoří a tím i přístup k přírodnímu, kulturnímu a historickému dědictví Chorvatska,“ uvedl Slaven Žabo, obchodní ředitel Croatia Airlines.

Od června do srpna letošního roku bude společnost Croatia Airlines létat z Chorvatska do 18 evropských měst na celkem 19 letišť, odkud bude možné pokračovat do dalších destinací po celém světě díky spolupráci Croatia Airlines s partnerskými leteckými společnostmi ze sdružení Star Alliance a dalšími dopravci.


Opravy Chopinovy ulice

28. července 2021 v 09:18

V Chopinově ulici, mezi čísly popisnými 2 až 10, budou probíhat stavební práce.

Z dálnice D11 u Prahy se nepodařilo odklidit vybouraný materiál

26. července 2021 v 09:25

Dálnici D11, která je kvůli demolici mostu uzavřená na okraji Prahy od sobotního odpoledne, se dnes nepodařilo zprovoznit před ranní dopravní špičkou.

Před školou v Ďáblicích bude zpomalovací práh

21. července 2021 ve 14:41

Řidiči v ulici U Parkánu v Ďáblicích budou muset zpomalit. Před místní základní školou vznikne kvůli zvýšení bezpečnosti zpomalovací práh, přechod pro chodce a parkovací místa K+R (kiss and ride), uvedla ČTK.

Označování elektromobilů a dobíjecích stanic má nová pravidla

21. července 2021 v 08:47

Počet elektromobilů a dobíjecích stanic v Evropě stále roste a v této souvislosti schválila Evropská unie jednotná pravidla pro značení u dobíjecích stanic a vozidel do zásuvky (elektromobily a plug-in hybridy). Konkrétně se jedná vedle osobních vozů i o užitková vozidla, autobusy, autokary,...

V Božanovské ulici dojde k demolici mostu. Dálnice D11 bude uzavřena

20. července 2021 v 16:22

K demolici mostního objektu dojde ve dnech 24. – 25. července, kdy bude uzavřena dálnice D11 od sobotních 17 hodin do neděle do 9 hodin ráno.

Další články
Nahoru