Dnes Čtvrtek - zatazeno 4°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 7°C
Čtvrtek 15. 4. 2021
Svátek má Anastázie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Chodská ulice v Praze 2 má nové chodníky a stromy
Došlo k výměně krytu chodníku i k úpravě stromových míst. Foto: TSK

Chodská ulice v Praze 2 má nové chodníky a stromy

Ulice Chodská prošla v letošním roce rekonstrukcí povrchů v rámci takzvaného chodníkového programu, který na území Prahy 2 postupně probíhá i v dalších lokalitách již řadu let. Technická správa komunikací (TSK) dokončila práce v poslední listopadový den v úseku ulic Slezská – Lužická. 

„Od srpna letošního roku jsme v ulici Chodská na skoro 300 metrech vyměnili nevyhovující chodník za mozaiku. Mám radost, že se nám podařilo opravu chodníků spojit také s péčí o zeleň a novou výsadbou, které v rozpálených letních ulicích není nikdy dost,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Práce, které začaly letos v srpnu, zahrnovaly výměnu nevyhovujícího krytu chodníku za nový, mozaikový. Dále TSK provedla vyrovnání obrub, rektifikování povrchových znaků inženýrských sítí a výměnu konstrukční vrstvy chodníku o délce 285 metrů.

„Chodská ulice je ukázkovým příkladem vynikající spolupráce s TSK. Podařilo se nám zkoordinovat činnost zhotovitelů jednotlivých pokládek inženýrských sítí, povrchů chodníků a obnovy uličních stromořadí. Výsledkem je kvalitní povrch chodníků a dosadba uličních stromořadí. I když nemáme chodníky ani uliční stromořadí svěřeny do péče, na výsledku nám záleží. Jen za poslední dva roky jsme v rámci spolufinancování zajistili rekonstrukci zhruba deseti tisíc metrů čtverečních chodníků a zároveň jsme z rozpočtu městské části vyčlenili potřebné finance na dosadbu uličního stromořadí. Ve svém úsilí o obnovu a údržbu zeleně i koordinaci činnosti zhotovitelů v rámci rekonstrukcí chodníků budeme rozhodně pokračovat také v příštím roce, protože i přes svou finanční náročnost je tato činnost pro nás naprostou prioritou,“ sdělil místostarosta Prahy 2 pro oblast dopravy, financí a investic Jan Korseska (ODS).

Ve spolupráci s druhou městskou částí se přistoupilo i k úpravě stromových míst a k posouzení stavu stromů na základě odborného posudku. Úpravou prošlo 30 stávajících rabátek napříč celou ulicí, které byly rozšířeny na dva krát dva metry a stromy tím získaly více životního prostoru.

Vnitřky rabátek byly v horní vrstvě vyplněny štěrkem, který umožní stromům lépe dýchat a absorbovat vodu. Kolem stromů byly nainstalovány pojezdové mříže s vnitřní kruhovou ochranou kmenů proti poškození parkujícími vozidly.

Na tyto práce navazovalo odstranění odumřelých dřevin, které postupně usychaly kvůli zhoršujícím se klimatickým podmínkám. Celkově bylo odstraněno pět kusů stávajících lísek tureckých, které byly v říjnu nahrazeny novou výsadbou celkem šesti stromů odolnějšího druhu jilmu – Ulmus ´Lobel´.

U těchto stromů bude probíhat tříletá povýsadbová péče specializovanou zahradnickou firmou, která stromy sázela. Tato péče zahrnuje zálivku, kontrolu úvazů a kůlování s jejich případnou opravou nebo výměnou a v neposlední řadě arboristický výchovný řez, důležitý pro kvalitní založení koruny.


Praha 4 plánuje revitalizaci veřejných prostranství v oblasti Pankráce

Včera ve 22:45

Praha 4 si nechala zpracovat studii, která zhodnotila stav a potenciál veřejných prostranství na svém území.  Cílem je na základě jasných kritérií dlouhodobě revitalizovat a rozvíjet veřejná prostranství v závislosti na finančních možnostech městské části a dalších subjektů...

Nová ulice ve Vysočanech ponese jméno Ladislava Hindla

Včera ve 21:04

Na návrh vysočanské radnice souhlasila Místopisná komise Prahy aby jedna z nových ulic, které vznikají ve Vysočanech, nesla jméno po vysočanském rodákovi, vynikajícím sportovci a vlastenci Ladislavu Hindlovi.

Praha 1: Při rušení nočního klidu volejte Opletalku

Včera v 17:59

Jak postupovat při rušení nočního klidu, v případě hlasité hudby nebo křiku v nočních hodinách, když turisté nerespektují noční klid mezi 22. a 6. hodinou? Volejte „Opletalku“

Pozor při návštěvě lesa na Točné a v Komořanech

Včera ve 12:18

Arcibiskupství pražské provede ve dnech 19. – 23. dubna sanační těžby podél komunikací a lesních pěšin v lesním komplexu mezi letištěm Točná a Komořany. Těžba potrvá do konce dubna. Těžbu suchých stromů stranou mimo frekventovaných cest a pěšin odloží lesní správa až na období vegetačního a...

Jak hodnotíte Dny Prahy 15? Radnice se ptá

13. dubna 2021 v 10:41

Pokud to epidemiologická situace dovolí, plánuje radnice patnácté městské části i letos zorganizovat Dny Prahy 15.

Stromy v ulici R. A. Dvorského jsou zachráněny

12. dubna 2021 v 19:40

V únoru se obyvatelé Prahy 15 obrátili na vedení radnice se stížnostmi ohledně poškození stromů v ulici R. A. Dvorského v Horních Měcholupech. K poškození mělo dojít v rámci opravy plynového vedení, kterou prováděla Pražská plynárenská a nezajišťovala ji Praha 15. Oprava byla nutná z důvodu...

Praha 8 plánuje revitalizovat fontánu u metra Ládví

12. dubna 2021 v 10:04

Fontána v neutěšeném stavu, která se nachází nedaleko stanice metra Ládví, se snad již brzy dočká proměny. Ze žulové stavby, stojící na Ládví již od 80. let minulého století, se má stát atrakce tamního prostoru a také mikroklimatický pomocník.

Praha 15 zve na jednání Výboru zdravotnictví, sociálních věcí, rodiny a péče o seniory

12. dubna 2021 v 09:30

Jednání Výboru zdravotnictví, sociálních věcí, rodiny a péče o seniory Prahy 15 se uskuteční on-line ve středu 14. dubna od 16 hodin.

Radnice opravila vážní domek v Jinonicích

10. dubna 2021 v 08:30

Praha 5 dokončila rekonstrukci vážního domku v Jinonicích, který byl před lety svěřen hlavním městem do správy radnice. Opraveno bylo nosné zdivo, byl zhotoven nový krov včetně střešní krytiny, nová prkenná podlaha a bylo osazeno nové okno a vstupní dveře.

Trojská botanická zahrada se otevře veřejnosti

10. dubna 2021 v 07:24

Barvami hýří Ornamentální zahrada, v Japonské zahradě kvete magnolie a slivoně, v oblasti Horní zahrady čeká kvetoucí jarní háj. Od 12. dubna se Botanická zahrada hl. m. Prahy opět otevře pro veřejnost.

Dubnový festival Evolution bude online

9. dubna 2021 ve 12:43

V pátek a v sobotu 9. a 10. dubna se bude konat tradiční Festival Evolution, a tentokrát naplní své heslo #prostejinak důsledně. Proběhne totiž online. Díky platformě Happenee však návštěvníci nepřijdou o nákupy u stánků svých oblíbených firem, ani o oblíbený festivalový program. Vše bude...

Další články
Nahoru