dnes
Středa - zatazeno
6°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
7°C
Chodovská lávka přes D1 je znovu přístupná pěším i cyklistům, opravy proběhly v rekordním čase
Nová lávka přes D1. Foto: P11

Chodovská lávka přes D1 je znovu přístupná pěším i cyklistům, opravy proběhly v rekordním čase

Lávka přes dálnici D1 spojující Starý Chodov a stanici metra Chodov na lince C je po rekonstrukci s předstihem znovu otevřena. Práce měly původně trvat do konce srpna.   
prokop-a-duska

Místostarosta Ondřej Prokop (vlevo) a radní Martin Duška

Uzavřením lávky přes D1 kvůli nezbytným opravám působilo od července řadě lidí komplikace. Jde totiž o jedinou spojnici mezi lokalitou Starého Chodova a stanicí metra Chodov.

Lávku dlouhou zhruba 75 metrů navíc nevyužívají jen pěší, ale také cyklisté. Vede tudy jedna z nejdelších pražských cyklostezek z Braníka na Háje. Složité práce se podařilo dokončit v rekordním čase.

„Lávka měla být původně uzavřená až do konce srpna, mám proto velkou radost, že šlo vše hladce a mohli jsme ji zpřístupnit už teď," vysvětlil radní Prahy 11 pro dopravu Martin Duška (Piráti).

Lávka vedoucí přes dálniční tepnu byla vybudována před více než deseti lety a nyní se jednalo o její první významnější opravu, zahrnující mimo jiné úpravy spodní stavby a okolí mostu včetně doplnění odvodňovacích skluzů, odmontování a přelakování zábradlí, instalaci nové izolace a údržbu betonových částí upevňujících lávku.

Oprava stála pět milionů korun a polovinu zaplatil pražský magistrát. „Jde o celoměstsky významnou lávku, proto jsme se rozhodli, že půlkou přispějeme,“ uvedl náměstek primátora hl. m. Prahy pro dopravupři otevření lávky Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Podle Duška je v této oblasti potřeba vystavět další lávku. Mohla by vzniknout v řádu několika let, nyní se připravují varianty případného projektu.


Praha 11: Jednání Komise pro životní prostředí

17. února 2020 v 09:58

Jednání Komise pro životní prostředí RMČ Prahy 11 pro životní prostředí je veřejné a koná se v pondělí 24. února od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova (č. dv. 119), Úřad MČ Praha 11, Vidimova 1324, Praha 4.

Praha 15: Změna ve vyplácení dávek sociální péče

16. února 2020 ve 21:22

Praha 15 informuje, že Úřad práce je z ÚMČ Praha 15, Boloňská ulice 478/1 přestěhován na Úřad práce Praha 10, Vršovická 1429/68, Praha 10 Vršovice.

Další články
Nahoru