dnes
Čtvrtek - zatazeno
2°C
zítra
Pátek - zatazeno
3°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
4°C
Chodovská lávka přes D1 je znovu přístupná pěším i cyklistům, opravy proběhly v rekordním čase
Nová lávka přes D1. Foto: P11

Chodovská lávka přes D1 je znovu přístupná pěším i cyklistům, opravy proběhly v rekordním čase

Lávka přes dálnici D1 spojující Starý Chodov a stanici metra Chodov na lince C je po rekonstrukci s předstihem znovu otevřena. Práce měly původně trvat do konce srpna.   
prokop-a-duska

Místostarosta Ondřej Prokop (vlevo) a radní Martin Duška

Uzavřením lávky přes D1 kvůli nezbytným opravám působilo od července řadě lidí komplikace. Jde totiž o jedinou spojnici mezi lokalitou Starého Chodova a stanicí metra Chodov.

Lávku dlouhou zhruba 75 metrů navíc nevyužívají jen pěší, ale také cyklisté. Vede tudy jedna z nejdelších pražských cyklostezek z Braníka na Háje. Složité práce se podařilo dokončit v rekordním čase.

„Lávka měla být původně uzavřená až do konce srpna, mám proto velkou radost, že šlo vše hladce a mohli jsme ji zpřístupnit už teď," vysvětlil radní Prahy 11 pro dopravu Martin Duška (Piráti).

Lávka vedoucí přes dálniční tepnu byla vybudována před více než deseti lety a nyní se jednalo o její první významnější opravu, zahrnující mimo jiné úpravy spodní stavby a okolí mostu včetně doplnění odvodňovacích skluzů, odmontování a přelakování zábradlí, instalaci nové izolace a údržbu betonových částí upevňujících lávku.

Oprava stála pět milionů korun a polovinu zaplatil pražský magistrát. „Jde o celoměstsky významnou lávku, proto jsme se rozhodli, že půlkou přispějeme,“ uvedl náměstek primátora hl. m. Prahy pro dopravupři otevření lávky Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Podle Duška je v této oblasti potřeba vystavět další lávku. Mohla by vzniknout v řádu několika let, nyní se připravují varianty případného projektu.


Praha 3 rozšiřuje úřední hodiny

Dnes v 11:47

Praha 3 se na mimořádném zasedání usnesla o rozšíření úředních hodin radnice po dobu trvání nouzového stavu. Cílem je zajištění poskytnutí služeb úřadu všem klientům za bezpečných a důstojných podmínek.

V Praze se otevírá Honorární konzulát Islandu

Dnes v 09:14

V úterý 1. prosince oficiálně otevírá Honorární konzulát Islandu v Praze. Honorární konzulkou je advokátka Klára Dvořáková z kanceláře Holubová advokáti, jediná oficiální zástupkyně Islandu v České republice.

Praha 5: Zasedne Řídící skupina ke Strategii rozvoje 2030+

Včera ve 20:07

Zítra, 26. listopadu, bude od 14 hodin zasedat Řídící skupina ke Strategii rozvoje 2030+. Prezentace analytické části Strategie rozvoje za jednotlivé Odborné skupiny Strategie proběhne formou online setkání přes platformu LifeSize.

Zasedání zastupitelstva. Praha 6 zveřejnila program

Včera v 16:29

V pátek 27. listopadu se od 10 hodin koná v kongresovém sálu Orea Hotelu Pyramida patnácté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 6.  

Vaříme za vás. Kampaň má pomoci pražským restauracím

Včera ve 13:18

Magistrát hlavního města Prahy ve spolupráci s Asociací hotelů a restaurací (AHR ČR) a Svazem obchodu a cestovního ruchu (SOCR) připravil kampaň s názvem Vaříme za vás na podporu pražských restaurací. Jejím cílem je vyzývat Pražany, aby si kupovali jídlo a nápoje přímo z výdejních okének podniků a...

Sněmovna se rozsvítí červeně

Včera ve 13:13

Dnes se rozsvítí budova Poslanecké sněmovny červeným světlem. Stane se tak u příležitosti tzv. „Červené středy“ – mezinárodního dne lidí pronásledovaných pro svou víru.

Praha má koordinátora úprav dopravního terminálu Černý Most

Včera v 07:18

Radní Prahy na pondělním zasedání jmenovali koordinátora úprav dopravního terminálu Černý Most, který je dlouhodobě v neutěšeném stavu, a to zvláště kvůli složité koordinaci veškerých aktivit a projektů.

Další články
Nahoru