Dnes Úterý - polojasno 25°C
Zítra Středa - prehanky-dest 28°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražské krimi

Chodil Prahou s páčidlem v ruce

Na recidivistu přes výlohy mluvily hlasy, které slyšel jen on. Během dvou nocí násilím vnikl do šesti provozoven.

V polovině března kolem desáté hodiny večerní přijali policisté na linku 158 oznámení o muži, který neznámým předmětem rozbíjí výlohu v Týnské ulici v Praze 1. Po příjezdu hlídek na místo se muž v ulici již nenacházel. Policisté z oddělení hlídkové služby se proto telefonicky spojili s oznamovatelem a díky tomu tak získali jeho téměř dokonalý popis.  

Ten předali všem hlídkám v okolí a zapojili se do společného pátrání. Policisté z pohotovostní motorizované jednotky našli v Rybné ulici muže, který odpovídal popisu a navíc v ruce držel železné páčidlo. Během kontroly si povšimli další rozbité výlohy, která byla jen několik metrů od nich.

Muž hlídce uvedl, že jí rozbil, protože si chtěl jít dovnitř ,,odskočit“. Přiznal se i k dalším výlohám, které mu stály v cestě. Tvrdil, že se z nich ozývají hlasy, které slyší jen on a ty ho hned naštvou natolik, že je musí rozbít.

U podezřelého muže byla provedena dechová zkouška na alkohol, která ukázala hodnotu více než dvě promile alkoholu v dechu. I následný test na drogy byl pozitivní a to na látky amfetamin a methamfetamin.

Následným šetřením a vyhodnocením kamerových záznamů policisté zjistili, že tento muž má na svědomí šest obdobných případů a to vše v rozmezí jednoho týdne. Celkem tak způsobil škodu přesahující sto tisíc korun.

Dvaatřicetiletý muž byl v minulosti již čtyřikrát pravomocně odsouzen za úmyslný trestný čin. Jelikož se nyní skutků dopustil v době nouzového stavu, hrozí mu v případě odsouzení za přečin krádeže až osmiletý pobyt za mřížemi.

Autor: TZ, red

Místo dokladu totožnosti údery a kopance

Včera v 17:14

Ulice Prahy 4 a Prahy 8 se o víkendu staly svědky napadení strážníků. V obou případech figurovala agresivní reakce dotyčného na snahu o jeho ztotožnění následovaná odpovědí strážníků v podobě donucovacích prostředků.

Pojď se prát, vyzval muž strážníka

23. června 2022 v 07:06

Při kontrole parku na náměstí Míru si strážník u tramvajové zastávky všiml muže se psem, který nebyl na vodítku. Slušně ho vyzval, aby si dal zvíře na vodítko, načež mu muž odpověděl, že žádné nemá.

Technická závada lednice způsobila požár

19. června 2022 v 17:46

V neděli 20. června po půlnoci zasahovali hasiči u požáru vybavení bytu v Horčičkově ulici v Praze 11.

Při požáru bytu v Praze 11 zemřela kočička, dvě osoby se nadýchaly kouře

17. června 2022 v 19:12

Hasiči ze tří stanic zasahovali v Michnově ulici v Praze 11 u požáru bytu v 11. patře panelového domu. Hasiči nasadili jeden vodní proud vnitřní částí budovy a použili výškovou techniku.

Muži rozbíjeli okno u osobního auta

15. června 2022 v 10:24

Duté rány z nedalekého parkoviště upoutaly v pátek po 2. hodině ranní pozornost strážníků při noční hlídce v Milánské ulici v Horních Měcholupech. Na místě spatřili dva muže, kteří rozbíjeli zadní okno u osobního auta.

Sprej v kapse, konopí a amfetamin

14. června 2022 ve 20:19

Stál u zdi na Sofijském náměstí, a když uviděl hlídku, začal rychle odcházet. Modrý sprej v jeho zadní kapse pozornosti strážníků neušel. Na zdi hlídka našla jen tenké kresby fixem, proto ho požádala o vyprázdnění ledvinky, kterou měl přes rameno. Osmadvacetiletý muž byl nervózní, mluvil...

Ubytovali se ve vraku plném odpadků

13. června 2022 ve 21:20

Na parkovišti v Mozartově ulici hlídka objevila nepojízdné osobní auto bez registračních značek a v něm dva muže.

Napadli, zranili a okradli seniora

7. června 2022 v 10:46

Svým chováním obtěžovali ostatní cestující. Žádost staršího muže o zklidnění je rozčílila natolik, že seniora napadli pěstmi, okradli ho a utekli z autobusu. Strážníci je dopadli po několika minutách.

Když se muž podezřelý z přepadení viděl v médiích, přihlásil se policii

26. května 2022 ve 13:35

Od poloviny května pátrali kriminalisté z Prahy 1 po dvou dosud neznámých podezřelých, kteří přepadli dvaatřicetiletého muže ve Vodičkově ulici.

Prchající motorkář havaroval, před jízdou pil alkohol

26. května 2022 ve 13:20

Rutinní snaha o kontrolu motocyklu bez zadní registrační značky přerostla v sobotu kolem dvacáté hodiny v „honičku“ zakončenou pádem ujíždějícího řidiče. Důvodem pro přidání plynu byl vyslovený zákaz řízení a konzumace alkoholu před jízdou. Informoval o tom mluvčí Městské policie hl. m....

Další články
Nahoru