Dnes Neděle - jasno 10°C
Zítra Pondělí - skorojasno 11°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražské krimi

Chodil Prahou s páčidlem v ruce

Na recidivistu přes výlohy mluvily hlasy, které slyšel jen on. Během dvou nocí násilím vnikl do šesti provozoven.

V polovině března kolem desáté hodiny večerní přijali policisté na linku 158 oznámení o muži, který neznámým předmětem rozbíjí výlohu v Týnské ulici v Praze 1. Po příjezdu hlídek na místo se muž v ulici již nenacházel. Policisté z oddělení hlídkové služby se proto telefonicky spojili s oznamovatelem a díky tomu tak získali jeho téměř dokonalý popis.  

Ten předali všem hlídkám v okolí a zapojili se do společného pátrání. Policisté z pohotovostní motorizované jednotky našli v Rybné ulici muže, který odpovídal popisu a navíc v ruce držel železné páčidlo. Během kontroly si povšimli další rozbité výlohy, která byla jen několik metrů od nich.

Muž hlídce uvedl, že jí rozbil, protože si chtěl jít dovnitř ,,odskočit“. Přiznal se i k dalším výlohám, které mu stály v cestě. Tvrdil, že se z nich ozývají hlasy, které slyší jen on a ty ho hned naštvou natolik, že je musí rozbít.

U podezřelého muže byla provedena dechová zkouška na alkohol, která ukázala hodnotu více než dvě promile alkoholu v dechu. I následný test na drogy byl pozitivní a to na látky amfetamin a methamfetamin.

Následným šetřením a vyhodnocením kamerových záznamů policisté zjistili, že tento muž má na svědomí šest obdobných případů a to vše v rozmezí jednoho týdne. Celkem tak způsobil škodu přesahující sto tisíc korun.

Dvaatřicetiletý muž byl v minulosti již čtyřikrát pravomocně odsouzen za úmyslný trestný čin. Jelikož se nyní skutků dopustil v době nouzového stavu, hrozí mu v případě odsouzení za přečin krádeže až osmiletý pobyt za mřížemi.

Autor: TZ, red

Prohodila mobil skleněnou výplní a pěstmi napadla řidiče

6. května 2023 v 09:12

Při hlídkové činnosti po půlnoci v Praze 5 v Plzeňské ulici strážníci krátce po půlnoci uviděli zjevně opilou ženu potácející se po vozovce k výstupní zastávce zaparkovaného autobusu MHD s řidičem uvnitř. Žena přešla k předním dveřím, a když se neotevřely, udeřila do nich několikrát pěstmi,...

Recidivista odcizil prodlužovací kabel, polštář a plastové stolní hodiny

20. dubna 2023 v 16:30

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky překazili plány dvaatřicetiletému muži, který se v sobotu navečer v pražské Libni vloupal do jednoho z rodinných domů. Nejprve přeskočil vysoký plot, poté rozbil skleněnou výplň balkonových dveří, aby se dostal dovnitř.

Noční konflikt na Vinohradské

18. dubna 2023 v 15:52

K rušení nočního klidu vyjížděla hlídka strážníků z Prahy 2 kolem půl šesté ráno na Vinohradskou ulici. U čísla 11 si všimla mladé dívky, která se snažila od sebe odtrhnout dva mladíky, z nichž jeden bil pěstmi druhého, ležícího na zemi.

Zabodnu do tebe kudlu

14. dubna 2023 v 09:40

Hlídka strážníků, která procházela Lazarskou ulicí, si minulý týden ve tři hodiny ráno všimla na protější straně ulice dvou mužů, z nichž jeden začal močit na zeď domu. Strážníci na muže zablikali svítilnou a upozornili ho na nevhodné chování.

V centru Prahy řádil vandal, ničil auta

12. dubna 2023 v 18:00

Oznámení o muži, který ničil zaparkovaná auta, jeli 7. dubna ve tři hodiny ráno strážníci prověřit do ulice Skořepka. Vandala hlídka vyzvala k prokázání totožnosti. Ten své jednání nepopíral, ale jeho důvod odmítal sdělit a tvrdil, že u sebe žádné doklady nemá.

Jeden se zákazem řízení, druhý s alkoholem za volantem

12. dubna 2023 v 17:54

V centru Prahy řešila během víkendu hlídka strážníků řidiče skútru, který několikrát projel jednosměrkou. Doklady u sebe 30letý muž neměl a během lustrace vyšlo najevo, že má vysloven zákaz řízení a zadržený řidičský průkaz.

Zfetovaný řidič, zákaz řízení a půl milionu v autě

8. dubna 2023 v 08:03

Policisté zastavili v úterý dopoledne na ulici Hráského osobní auto, u kterého provedli kontrolu řidiče a osádky, kterou tvořili dva lidé. Při kontrole policisté zjistili, že má řidič vyslovený zákaz řízení motorových vozidel na dva roky a že je pod vlivem drog.

Další články
Nahoru