dnes
Pondělí - obcasny-dest
4°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Chodci zavinili několik srážek s tramvajemi, byli vážně zraněni
Mnoho chodců si bohužel neuvědomuje, že nemají přednost před tramvají. Následky někdy bývají tragické. Ilustrační foto: archiv

Chodci zavinili několik srážek s tramvajemi, byli vážně zraněni

Tři lidé byli od pátečního večera vážně zraněni v Praze při střetech s tramvajemi. V pátek večer tramvaj srazila muže na Žižkově, v noci na dnešek dalšího muže v Karlíně a ženu ve Vršovicích. Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala všechny tři nehody pravděpodobně zavinili chodci.

V pátek kolem 18. hodiny srazila tramvaj dvaatřicetiletého muže u zastávky Biskupcova na Žižkově. Záchranáři ho s vážnými zraněními převezli do vinohradské nemocnice. Dnes mezi jednou a druhou hodinou ranní se pak při kolizi s tramvajemi zranili sedmadvacetiletý muž poblíž zastávky Invalidovna a šestačtyřicetiletá žena u Slavie.

„Oba utrpěli vážná vícečetná poranění, muž by převezen do Ústřední vojenské nemocnice a žena na ARO vinohradské nemocnice," uvedla Ernestová.

Pražská policie podle svého mluvčího Tomáše Hulana nehody vyšetřuje ve spolupráci s Drážní inspekcí. Mluvčí inspekce Drápal řekl, že všichni tři sražení lidé pravděpodobně nedali přednost tramvaji. U zastávky Biskupcova podle Drápala sražený člověk zřejmě přecházel tam, kde neměl, stejně jako u Slavie, kde tramvaj srazila ženu při odjezdu ze zastávky.

„Asi by chtělo opět apelovat na chodce, že nemají přednost před tramvají," podotkla Ernestová. Mnoho lidí to podle ní opomíjí, a pak to končí fatálními následky.

Po střetu s tramvají letos v Praze zemřeli už nejméně dva lidé. Na začátku května devětatřicetiletou ženu srazila a usmrtila tramvaj v Podolí. Koncem května pak na smyčce konečné na pražské Bílé Hoře přejela tramvaj čtyřiapadesátiletou ženu, která zřejmě ležela mezi vozy tramvaje. Žena svým zraněním podlehla.


Další články
Nahoru